Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторnejkata (Нерегистриран)
Публикувано30.03.10 22:38



Здравейте, Биляна!

Искрено съчувствам на майка Ви, защото знам за какво става дума. Носенето на тези дренажи е отвратително. Аз съм с него от 15-16 месеца
и истински съм го намразила, въпреки, че е там, за да ми помага. Днес се измъкна един от конците, с които е зашит (просто мина през кожата), а другия се държи на магия. Реших, че няма смисъл пак да ходя за шиене, тъй като кожата е ужасно зачервена и възпалена от чуждото тяло. Преди си правех дезинфекция със спирт, но то си е жива рана и вече не ползвам. Боли ме денонощно и усещам мястото като изгнило. През всички тези месеци спя само по гръб и много рядко, леко обърната наляво. Гръб, кръст, кости - всичко ме боли. Да не говорим как се къпя - ако си търкам лявото рамо примерно, дренажа ме боли, защото кожата се разтяга. Избягвам да излизам, но когато се наложи, се обличам с дълги и широки дрехи, за да скривам проклетия дренаж. Аз физически съм слаба и си представете каква гротеска съм с тези чували. Не знам какво ще правя. Не ми стига диагнозата, а трябва да търпя и тази инквизиция. Дори за миг този дрен не ме позволява да забравя от какво съм болна. Съжалявам, че толкова Ви занимавам с този проблем, но мога да говоря за него с дни. Аз също не съм глезла, но наистина ме депресира и болката ме е изнервила страхотно. Не съм наясно дали състоянието ми позволява да се отстрани, пък и никой не изявява такова желание.
Жлъчният сок играе важна роля в храносмилането. също така оцветява фекалиите - при мен те са много светли (лекарите ги наричат "бели"). Спор няма, че организмът ми страда от неговата липса толкова дълго време. По въпроса за неговото пиене мненията се разминават. Една част от лекарите казва, че не трябва да пия, защото той е в контакт с туморната маса и не се знае какво съдържа. Другата част казва, че трябва да пия, защото той е необходимост и отсъствието му има опасни последици. Пие се смесен с бира. Същевременно алкохолът е забранен. Не знам кой да слушам, пък и никъде не открих информация по въпроса.
В момента пия билките на Цонка Даскалова и си хапвам лиций.
Моля, пак ме извинете, че прекалих.
Много слънчево настроение и поздрави на майка Ви!



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: nejkata]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано30.03.10 23:18



мила "nejkata" не се познаваме, но ти изпращам топли, пролетки преградки
иииииииии въпреки цялата болка, срах и мъка нека не забравяме че най-хубавото на самият живот е самият живот!
Един ден ще си поплачим, един ден ще се усмихнем, един ден ще се скрием в нашата дупка, един ден ще се веселим и ще вдигнем пълни чаши с приятели за здраве........Нека се борим с зъби и нокти за този пъстролик живот.....той е най-ценното нещо което имаме!
Прегръщам те, и не се извинявай не си прекалила с нищо! Всеки тук е важен!!!..., с неговата болка или радост.........ще помагаме с каквото можем , поне с добра дума...или много много много и преградки!



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано30.03.10 23:23



Билянче как сте? Не си писала скоро?
Продължавате ли с Кселодата?
Какво стана с изследването за ХЕР? Спадна ли билирубина?
А с Ербитукс има ли някакво развитие, какво каза д-р Марчела Колева?
Как е мама, надявам се мъничко по-добре?
Светли Великденски празници Ви пожелавам!
Може седмицата да е страстна, но светлината идва след затъмнението.............
Нека имаме вяра!
Прегръщам те.
Н.



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: nelly_83]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано31.03.10 10:08



Здрасти, момиченца, Нели, nejkata,

nejkata, мога само да споделя същите трудности, каквито имате и Вие, а практически решения не намирам много, въпреки че чета за заболяването от 3 години. Силно вярваща съм.
Когато мама е в състояние, излизаме с дренажите, аз нямам проблем, но хората наоколо гледат странно, а ние се държим така, че това е нормално. Дренажите са в пликче, така изглежда, че мама се връща от пазар


Къпането е приключение, покриваме с хавлийка мястото на дренажа. Спането също, мама много обича да се свива на топка и да се гуши, а това е невъзможно.
Не са нужни извинения, както Нели каза. Ако можех да поема част от страданията... Пиете ли много вода? Ние също сме пили билките на Цонка Даскалова, сега пием билките на тибетския лечител (има такава тема). Важен е апетитът, нали, както и, с извинение, редовното изхождане.
Нелко, здрасти дребна! Ние не можем да стигнем до терапията от температури и билирубини, но въпросът с Марчела Колева стои отворен, ще стигнем и до там. ХЕР е само 10 процента положителен.
Нели, да използвам случая да ти пожелая весело да си изкарате на Великден, ще се прибирате, нали
nejkata, само да допълня, че вчера махнаха на мама вторият дренаж, който беше в дроба, и вече не я реже с нож, сега сме само с един дренаж, юпииии. Д-р Дунков тук трябва да похваля отново.
Ако искате ми пишете на лични, акои искате тук- с кого сте се консултирали за вътрешен стенд и с кого за операция от ВМА, не е ли време да попитате пак? Как са нивата на билирубина? А чернодробните показатели?
Много въпроси... а всъщност желая само здраве. До скоро



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: nelly_83]  
Авторnejkata (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 23:32



Скъпа, nelly,

Незивисимо, че не се познаваме, думите ти са толкова мили, топли и сърдечни, че имам чувството, че ги чувам от много, много скъп и стар приятел. Наистина имах нужда от това. Благодаря от все сърце! Прегръщам те и ти желая да си жива и здрава, и много щастлива! Весели празници!



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторnejkata (Нерегистриран)
Публикувано02.04.10 01:06



Биляна, здравейте отново!
Много се радвам за майка Ви! Чудесна новина! Дай, Боже, още такива!


Благодаря Ви за съчувствието и съпричастността!
Да, четох за билките на тибетския лечител. Дано имат желания ефект.
С водата имам проблем - не мога да пия много, даже мога съвсем да не пия. Знам за огромното й значение за организма и пия насила, но недостатъчно. Апетит имам и то огромен. Може би защото не се храня пълноценно - от операцията до този момент не съм вкусила месо, избягвам мляко, млечни продукти и всички други противопоказни храни. Най-труден ми е отказът от сладките неща - аз обожавам сладкишите и от време на време си позволявам по малко. По-лесно ми беше да оставя цигарите.
Консултации съм правила с 4-5 лекари от различни болници - не ми се иска да изреждам имената им, но никой нищо не ми предлага. Казват да нося дренажа, щом е сложен или ме пращат пак там, където съм оперирана. Там резултатът е същия. Не правя никакви изследвания, не следя никакви показатели и една от причините е, че никой не ми назначава такива. Последният билирубин беше: общ-37, дир-7. Но както и да е.
Аз също Ви желая здраве и пак да ми пишете! Весели празници!



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: nejkata]  
Автор georgieva58 (непознат )
Публикувано02.04.10 15:18



привет, мила nejkata,казвам се Валя и сам на 51 г. и аз сам с такъв проблем, но от много скоро - от 7 дни. Имам тумор в областа на панкреаса, който е обхванал ж порте, аорта и други жлъчни канали и имах запушване. Стенда и външният дренаж ми постажиха в САЩ. Дойдох тук преди месец за консултация за операция или за процедура с кибер нож (имам син, който живее тук). Тук торбичката на дренажа има по два прореза в горният и два в долният край и с едни коланчета /ластици/ можеш да закачиш дренажа за кръста, за крака. Много е неудобно и за къпане , но какво да се прави, ще го носим. Аз сащо не знам до кога, нищо засега не казват - зависи от развитието на тумора и дали ще се смали от някоя процедура. Желая ти много късмет и положителни резултати в борбата с болестта!

Редактирано от *jull** на 02.04.10 16:08.



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: georgieva58]  
Авторnejkata (Нерегистриран)
Публикувано02.04.10 23:52



Здравейте, мила Валя,
Много съжалявам, че и Вас е споходила тази болест, но както казвате Вие, ще се борим, няма какво да се прави. Не съм виждала торбичките, за които говорите. Аз много често ги сменям, защото те протичат, но никога не съм попадала на такъв модел. А може би ги няма в България. Бихте ли споделила къде се прави процедурата с кибер нож. Доколкото съм информирана , такава техника има в Турция и лечението е много скъпо. Провеждате ли някаква терапия? Желая Ви силен дух, отлични лекари и всичко да си дойде на мястото много скоро! Светли празници!



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: nejkata]  
Автор georgieva58 (непознат)
Публикувано03.04.10 17:45



Здравей мила Nejkata,тук в САЩ само такива се използват те са по малки по размер от тези в БГ трчбва да потърсиш такива ако има по практични са. За кибер ножа аз разбрах през месец февруари ,вече бях в САЩ и синът ми потърси в нета и видя че има клиника в NY тук задължително трябва да представиш история на заболчването и те ти насрочват дата и час за преглед.Отидох ме на преглед лекарчт се беше запознал с моят случай ,каза почти е сигурна че една процедура ще унищожи или намали до 1 ст.тумора в областа на панкреаса,но аз вече бчх пожълтчла и тя препоръча да отидем да ми се направи дренаж и тогава да се обадим за процедурата с кибер ножа.За поставчнето на дренажа постъпих в болница направиха ми КАТ скенер и се установи че имам тумор в малкичт таз обхванал яйчниците , които в БГ не беше установен знаех само за метастази в черничт дроб.Направиха ми биопсия

,такава била практиката за да се проведе парвилна химиотерапия.Аз сам с рак на стомаха през 2007г. оперирана съм във ВМА - коремна хирургия.от клиниката с кибер нойа препоръчват един курс химиотерапия и след това да се направи процедурата с ножа.Цените тук са като в клиниката в Истамбул 18-20 хил.долара. В истамбул цената е 10 000 евро има тази тема в клуба.Много се разписах извинчвам се ако искаш да пиаташ нещо не се претиснявай пишими на georgieva58@yahoo.com с най сърдечни пожелания за светъл прзник повече усмивки.



Тема Re: външен билиарен дренажнови [re: georgieva58]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано07.04.10 16:12



Nejkata, как е, нали не си свалила гарда?


Освен че е важна и водата, която човек може да се научи да пие по много (уф, че съм философ , за разреждането на жлъчния сок мама откакто е диагностицирана пие Урзофалк. Относно храненето, вече сме му отпуснали края, понеже мама няма апетит и е по- добре да яде дори червено месо, отколкото нищо. Иначе изследване на кръвта преди правехме на 3 месеца, по собствена инициатива, а сега и по- често, те са си едни и същи- АСАТ, АЛАТ, Алкална фосфатаза, ГГТ, билирубин. Харесва ми, че не треперите като педант над тези числа, но си е важно и да се следят, де Хубав ви е билирубинът (мразя тази дума, както и- жълт цвят, името Клатскин и холангиокарцином).
Nejkata, днес питах д- р от ВМА, дали трябва да се пие жлъчния сок. Той каза, да, защото сокът на 90 процента се абсорбирал от червата, не го разбрах много. Но и обяснението ти "против" звучи логично.

И на г- жа Георгиева- привет!
Странно ми е, че първо е било образувание на стомаха, след което сте оцелели, браво, браво, а сега- на панкреаса? Два различни тумора...или има връзка? За кибер нож знам, че зависи от локацията, размера. В американски форум пише един човек, чийто тумор на жл. пътища е унищожен с кибер нож. ще чакам да напишете за БЛАГОПРИЯТНО развитие на нещата

Днес е много хубав ден, бяхме в болницата и имах възможност да честитя празника и стисна ръката, благодарение на която мама е с нас, напук на прогнозите.
Днес е много хубав ден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.