Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема рН Баланс - стратегия срещу болести  
Автор roman_soldier (непознат )
Публикувано22.03.10 03:53



рН Баланс - стратегия срещу болести

Когато тялото е твърде киселинно в резултат на храни, които са киселинни с високо съдържание на мазнини, слуз, храни с токсично съдържание, макар и минимално, болестите и инфекциите се разпространяват много лесно. Това е особено вярно в случаите на артрит и ревматични ситуации.

Повечето храни са с алкален характер, но произведените преработени храни са киселинни. Важно е да се балансира всяко хранене с 75% алкална храна и до 25% киселинна храна, за да се поддържа здравословното състояние на тялото. Перфектното рН е 6.4, по горе е алкално и по долу е киселинно. Важно е, дневния хранителен прием на храна по естествен начин да балансира pH на тялото.
Универсална диета не съществува. Хората са индивидуални. Така че това, което работи за един човек не може да работи за другите. Балансираният режим на хранене е уникален за всеки човек. За да се намери баланс, е полезно да се знаят не само собствените лични нужди, но правилното приготвяне на храните като цяло, как да не се преяжда, как да се изберат храни с високо качество, като се избягват също и неестествени комбинации от храни. Трябва да се запознаем с широката гама от хранителни продукти, включително богатите на хлорофил растения, най-добрият източник на някои мастни киселини, както и опасностите от хранителните химикали като аспартам (съдържа се много често в газираните напитки), MSG и оцветителите.

Когато едно положително отношение (начин на мислене) и достатъчно физически упражнения са съчетани с балансирано хранене и дисциплина, ще разберете, че няма да имате ограничения за здравето. Не забравяйте, че ние ядем, за да живеем, ние не живеем, за да ядем. Когато на храната се гледа като на обект, отделно от другите аспекти на живота, ние създаваме дисбаланс. Прекаленото отделяне на внимание за храненето също не е полезно. Върнете се към основите на едно здравословно хранене, както и приемане на индивидуалността си във връзка с храненето.

Човешкото тяло трябва да бъде с леко алкална среда, с цел да се изгради алкален резерв в случай на киселинност, нарастваща при условия, като стрес, липсата на движение, или лоши хранителни навици.
Примери за киселинно формиращи храни са: месото, рибата, пилешко месо (други домашни птици), яйца, рафинирана захар, наркотиците, хранителните химикали.
Млечните продукти (млякото е приблизително неутрално, но с високо съдържание на слуз, които са атрибути като мазнините.)
Зърнени и бобови култури, като припечената елда и просото са малко алкализиращи. Соя и лима боб са изключително алкализиращи.
Примери за алкално формиращи храни са: плодове, зеленчуци, зеле, зърнените треви, билки.

Киселинно алкалния баланс може да бъде променен чрез прости практики, като например:
- Накисване във вода на леко киселинните храни, като цели зърна и бобови култури, преди да ги сготвим. Процесът на покълване е алкализиращ.
- Дъвчете старателно сложните въглехидрати под формата на зърна, зеленчуци и бобови култури, за да ги смесвате със слюнка, която е силно алкална течност, с която се започва храносмилателния процес.
- Не пийте докато се храните, тъй като това спира храносмилателния процес още в начало в устата.

Правилното съотношение на киселинни и алкални храни е трудно да се направи, тъй като балансът се променила с дъвченето, приготвянето на храна, индивидуален начин на живот, генетиката, упражненията и психическо състояние. Въпреки това тези, които са податливи на инфекции, вируси, проблеми с излишна слуз и други токсични киселинни условия, трябва да увеличат своите алкална диета.

Приемане на храна, които е подходяща за вашата индивидуална нужда на тялото, ще доведе до трайно подобряване на вашата енергия, вашите умствени способности, емоционалното ви благополучие, и ще ви даде чувство на удовлетворение.

Ако се чувствате добре след като се нахраните със здравословна храна, това показва, че поддържате добре нивото на енергия. Но, ако се чувствате по-лошо по някакъв начин или един час след хранене, като например:
- все още се чувствате гладни, въпреки че сте физически пълен
- чувствате необходимост от нещо сладко
- вашето енергийно ниво спада
- чувствате се хипер, нервни, ядосани или раздразнителни
- чувствате се депресирани
Това може да се дължи на неправилна комбинация от протеини, мазнини и въглехидрати, при последното ви хранене. Може да се ядат храни перфектни за вашия метаболизъм, но ако има твърде много храна от един вид на едно място вместо друга, може да причини симптомите, изброени по-горе.

Важно е да се научите какви са вашите индивидуални хранителни нужди и това, от което имате нужда. Вие може да имате един от трите типа организъм:
- потребител на протеин
- потребител на въглехидрати (изгарящ въглехидрати)
- или смесен

Потребителите на протеини се чувстват по-добре при по малко въглехидрати, повече протеини и повече мазнини. Типично съотношението може да бъде 40% протеини и 30% мазнини и 30% въглехидрати, но лесно може да се промени до 50 процента мазнини и по малко въглехидрати 10% в зависимост от определени обстоятелства.

Потребителите на въглехидрати обикновено се чувстват добре, когато по-голямата част от храната им е въглехидрати. Обикновено това е около 60% въглехидрати, 25% протеини и 15 процента на мазнини, но този тип може да се наложи по-малко мазнини 10% и повече въглехидрати 80% по изключение.

При смесените потребители няма определени проценти, просто най общи насоки.
Допълнително, нивото на стрес ще се отрази и промени количеството храна, което тялото ви може да изисква в момента, както и съотношението на белтъчини, мазнини и въглехидрати, което трябва да се промени, за да се чувствате най-добре.

Накрая трябва да имаме предвид и цикличния 24 часов ритъм, през който минавате всеки ден. Вашият биохимичен ритъм минава през различните фази през деня. Тези ритми включват хормонална продукция, киселинно-алкални смени, събуждане, спане и много други обвързани с времето промени. Докато някои хора имат нужда от същите съотношения на белтъчини, мазнини и въглехидрати при всяко хранене, при други може да открием, че имат нужда от много различни съотношения на различни ястия, за да се получи оптимална енергия, благополучие и психическо равновесие.

Започнете с ядене на пропорции на белтъчини, мазнини и въглехидрати според вашия вкус и апетит, които работят най-добре за вас индивидуално.
Ако не реагирате добре на вашата храна, променете съотношенията следващия път, когато ядете и отново анализирате реакциите. По този начин можете да прецизирате всяко хранене с най доброто съотношение на протеини, мазнини и въглехидрати, които просто са точно за вас.

Не забравяйте, че трябва да се чувствате страхотно един час след като се нахраните. Ако все още имате чувство на глад или енергийно ви ниво е по ниско, това е вероятно следствие от неподходящо хранене за вашия метаболитен тип.
Например да предположим, че един час след обяда ви се спи, гладен сте или имате нужда от кофеин или нещо сладко. Това са ясни индикации, че съотношенията на обедната ви храна са били далеч от това, което е трябвало да бъде за вашия метаболизъм. Може да сте приели твърде много преработени храни, синтетични химикали в храната или газирани напитки (диетична кола). Така на следващия ден, ако ядете същите храни по едно и също време, като премахнете храната с вредните химикали, драматично променете съотношенията. Като резултат от тази промяна, ще се почувствате значително по-добре ... или по-лошо. И в двата случая ще спечелите. Ще разберете, че сте на прав път или ще научите, че трябва да отидете в обратна посока с други съотношения. С други думи, ако сте драстично увеличили протеините и намалили въглехидратите и вашите симптоми се влошават, ще знаете, че трябва да намалите сега протеините и да увеличите въглехидрати.

Тялото ви знае най-добре, много повече от всяка диета или експерт. То винаги ще ви даде сигнали недвусмислено и точно колко добре е за него това, от което се нуждае. След като сте научите как да тълкуват тези сигнали ще ви бъде удоволствие да откриете своите собствени уникални нужди. Вие ще бъдете изумени от резултатите. И не забравяйте, винаги избягвайте изкуствените подсладители и всички диетични химични вещества.

Източници на информация:





Благословение и изцеление!

Редактирано от *jull** на 25.03.11 22:10.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: roman_soldier]  
Авторbebebed (Нерегистриран)
Публикувано22.03.10 13:33



Има един препарт алкарин,мисля че се казва,струва 2-3 лева на българска фирма -панацея 2001.Мисля че има приложение при онкологичните заболявания.Ако има запознати или лекари,моля споделее какво мислите.
Щом рн на онкоболните е по-ниско от нормалното,т.е около 5,то би трябвало подобни медикаменти,които регулират рн баланса да са в помощ за намаляване на пикочната киселина, с която според някои теории туморните клетки се хранят. Химици,биохимици помагайте ако можете.Май няма лекари онколози,които да се интересуват от каквоне растат и с каквоне се хранят туморните клетки,за да можем да ги уморим от глад !!! 0свен захарта,белия хляб и т.н. с което знаем че се хранят, какво не обичат за да се пие в големи дози? ТОВА Е ВЪПРОСЪТ. Пишете всеки каквото знае,макар и да не е напълно сигурен.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: bebebed]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано22.03.10 21:17



Да високото ниво на киселинност благоприятства развитието на тумора и промотира ангиогенезата и разрастването му.Има суплементи които задължително трябва да се избягват а те са:
Микроелементи:
-ЖЕЛЯЗО
-МЕД
-ЦИНК
Витамини-
Повечето от групата B особено фолиева киселина.
Аминокиселини
Глутамин(макар че е много полезна при крайно изтощен организъм)
Аргинин
Някои антиоксиданти и имуностимуланти също трябва да се избягват но това зависи от стадия, вида на рака ,както и от провежданата терапия(вида на цитостатика)



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: hospitalier]  
Автор roman_soldier (непознат )
Публикувано22.03.10 22:41



Солта е изключително важна за здравето. Тялото ни съдържа 80% вода и ако тази вода не добър електролит се забавят всички процеси в организма и това води до много болести. Имайте предвид, че готварската сол е с 5% примеси, повечето от които за отровни. Трябва да консумирате нерафинирана морска или каменна сол без примеси. Пийте солена вода (Соле) на 2 л вода и 1 чл сол. pH баланса ще се подобри моментално. Солта убива вредните бактерии и най добрия антидепресант. Прочетете тези статии: http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/p/blog-page_13.html
Ракът е следствие на незравословен начин на живот и прекалено много стрес и напрежение. Бог ни е дал всички средства в природата да се изцелим с най обикновени средства. Много е важно да захраните червата с добри бактерии. Домашно кисело мляко и кисело зеле. Очистване с зелева чорба. Ферментирало мляко от кефирена гъба и други.
Благословение и изцеление на всички!

Редактирано от roman_soldier на 22.03.10 22:43.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: roman_soldier]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.03.10 23:07



Задавам въпрос, който съм задавала и друг път. Става въпрос за солената вода.
Навсякъде ни призовават да се ограничавам със солта, защото съвременният начин на хранене злоупотребява с употребата й. При това положение необходимо ли е да приемаме и тази ч. л. сол във водата?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: *jull**]  
Автор roman_soldier (непознат )
Публикувано24.03.10 01:37



Това за солта, което се говори официално не е верно. Ако се разтърсите на разни сайтове ще разберете. Навремето говореха, че няма нужда да се пие толкова вода, защото се натоварвали бъбреците, но хората се научиха благодарение на иранския лекар д-р Батманжелидж, който сега живее в USA, че трябва да се пие вода 2-2.5 литра на ден. Тази борба продължи почти 20 год със светилата на медицината. За солта е същото. Ако желаете пробвайте и ще видите от колко проблеми и симптоми ще се отървете, ще се очистете от разни вредни бактерии и паразити. Преди 5 дни се обадих на моя братовчедка в София. Имах чувството, че от 2-3 седмици трябва да и се обадя. Когато и се обадих лежеше на легло в тежка депресия натъпкана с антидепресантии ми се оплака, че я страх много. Казах на дъщеря и да и направи 1 л вода с 1 чл сол и да почно да пие. Днес говорих отново с нея, беше станала от леглото и щеше да прави баница. Казах и да спре всякакви антидепресанти. В Плевен имам позната, която ми каза, че трима нейни близки са започнали да пият Соле и организма им се очиства и се чувстват много по енергични. Аз пия всеки ден солена вода и благодаря на Бог, чувствам се много добре, пълен с енергия и живот. Пробвайте и ще разбетете за какво става въпрос, но избягвайте храни с готварска сол, поради вредните примесите.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: *jull**]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано24.03.10 03:26



Привет,

Открих случайно с Гугъл тази тема, търсейки материали на български език за алкализиране на организма и ph. Аз също се интересувам от тази тема. От десетилетие чета за положителния ефект на по-алкалната среда върху организма. В моята кухня имам 2 продукта без които никога не оставам - сода бикарбонат и лимонена киселина. Със сода си правя гаргара, когато ме боли гърло, пийвам по малко, когато имам цистит итн.

*jull**, Какво е сол - солта е продукт от реакция, която неутрализира киселина. Солите са йонни съединения, състоящи се от катиони (положително заредени йони) и аниони (отрицателно заредени йони). Има кисели и алкални соли. Готварската сол (натриев хлорид) е един вид сол. Има много други като калиев и цезиев хлорид, най-различни метални соли итн. Лимонтозу или лимонената киселина, която използуваме, виненият камък са кисели соли. Това накратко.

Солите, разтворени във вода се наричат електролити и в този вид се усвояват най-лесно. Пиенето на прекалено много вода, чиста вода може да предизвика отделяне на соли, хипокалемия, хипонатремия и даже смърт. Това да не ви плаши, рядко е.

Натрият е нужен, но! За разлика от излишния калий, магнезий, калций, които бъбреците бързо изхвърлят, натрият не може да бъде изхвърлен лесно. Надбъбречната жлеза, когато работи нормално, произвежда алдостерон - хормон, който връща натрия обратно, но не и калия, например. Затова е изключително важно да се приема адекватно количество калий, калций, магнезий. Друг, много важен елемент е пропорцията. Понеже на съм медицинско лице не се наемам да ви давам точни пропорции, но, количеството калий/натрий и магнезий/калций трябва да са поне 2:1. Тоест, ако приемате 3 грама натрий на ден ви трябват поне 6 грама калий.

Има най-различни соли и съединения на гореспоменатите минерали с различна усвояемост и за да е още по-сложно усвояемостта зависи от други добавки, които могат да я подпомогнат или да и пречат и е индивидуална. Един човек може да усвоява идеално една форма на минерал а друг въобще да не я усвоява.

Ще ми е интересно да прочета мнения на лекари и фармацевти по въпроса. Аз си поръчах калиев бикарбонат, калциев карбонат и магнезиев хлорид (чета противоречиви мнения за полезността на магнезий при рак) и след 10ина дни ще ги получа и ще пиша как се чувствам.

В момента вземам всеки ден по мъничко английска сол (магнезиев сулфат) и натриев бикарбонат. Явно съм дефицитна на магнезий, защото откакто пия английската сол се чувствувам много по-добре. Дишам по-лесно, не ми съхне устата, сутрин не ми е запушен носа и най-важното, не съм имала главоболие откакто я пия (от месец и половина) а преди пиех парацетамол поне 2 пъти седмично. От натрия в бикарбоната ме сърби кожата, обаче и затова го сменям с калиев.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: roman_soldier]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано24.03.10 05:20



Д-р Батманжелидж не е между живите - умира от пневмония на 73г в щат Вирджиния, през 2004. Справка:


В нета наистина има доста информация за ползата от солта, ще пусна тук една статия на руски:
Аз вярвам на хора, за които знам, че са приложили даден метод върху себе си и той им е помогнал. В конкретния случай мога да посоча нашата Флорка.



Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: Mpaвka]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.03.10 08:48



Понеже се споменава моето име трябва да се отзова. Преди шест години започнах да пия два литра вода с три гр.сол/кафена лъжичка/ сол най обикновенна, понякога я заменям с едра но я смилам до трито грама. Те са задължителни за двато литра вода , но за хора с тегло 70 кгр.В книгата на д-р.
Батманжилидж пише как трябва да се пие. На мен ми попадна една статия ,много преди да си купя книгата, от вестник Здраве. Прочетох за човек излекувал се от доста сериозни болежки и реших да започна с пиенето. Имах проблеми с артрита...Половин година след пиенето болките ми отшумяха и досега не са се обадили. Откриха ми рак , незнам дали на това дължа Ремисията си вече пет години ,но водата си я пия редовно. Вечер си правя солената вода в една двулитрова бутилка и сутринта по пижама изпивам една чаша. Докато си оправя тоалета и закуската минава време закусвам и след един, два часа пия втората чаша. После половин час преди обяда третата чаша, след два часа от обяда четвъртата. Вечерта преди вечеря петата и след два часа преди лягане шестата чаша. Двато литра се разпределят на шест равни порции. Или шест водни чаши. Това е. не съм медиц.лице не мога да пиша така подробно като клубарите преди моя постинг. Просто аз съм го изпробвала на практика. При мен няма депресии,черни дупки...гледам смело напред. Солена вода,зелен чай,лиции са неизменни. И на три месеца сменям хр.добавка. Сега съм на Гинко Билоба. Хр.режим е много важен никакво месо даже и пилешкото по-рядко,никаква захар,мед и бяло брашно. Маргарин,масло,мас - не. Олио,зехтин това е. Много пъти сме писали за това,но изглежда новите не могат да намерят тези постинги. Затова пак се повторих сега. Всеки сам решава за себе си как ще предприеме лекуването си. Най-добрия лекар за теб е самия ТИ!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: рН Баланс - стратегия срещу болестинови [re: flora bg]  
Автор roman_soldier (непознат )
Публикувано26.03.10 04:58



PH на тялото, какво трябва да бъде?

pH или Пе Ха-то на нашия организъм е много важно да бъде в нормални граници. pH е съотношението на позитивно заредените йони(киселинни) и негативно заредените йони(алкални). Когато е 7.0 нашия организъм е неутрален, нито киселинен, нито алкален. Ако е 6.0 е киселинен. Тази среда е бедна на кислород. Какво става в киселинната среда? Това е среда в която спокойно си живеят вредните бактерии, вредни микроорганизми, Кандида бактерии и Гнойно инфекциозни бактерии и вируси разбира се. Склонни сме да се разболяваме от най безобидни болести до най сериозни. В алкална среда тези бацили не могат да живеят. Храната с която се храним и водата която пием определя каква е средата в нашия организъм. Различните видове зеленчуци и плодове се различават, а някои например като лимона, който е киселинен когато се приеме спомага за алкализирането на средата.

Така че, независимо дали сме суровоядци или вегетарианци, имайки предвид химическите торове с които се тори почвата е добре да знаем какво ни е pH. To се измерва с pH лентички в урината рано сутрин. Киселините от тялото се изхвърлят чрез урината. Мерете си pH редовно. Между другото зелената хума спомага за алкализиране на средата. Хората, които са болни от рак, язва, гастрит и други, Кандида бактерии, вируси, които често се разболяват от грип и настинки, които се оплакват от постоянна умора често имат киселинна среда. Нормалните здрави клетки са алкални, а раковите клетки са киселинни. Много изследвания са доказали, че ракови, кандида и вирусни бактерии не могат да оцелеят в алкална среда. Раковите клетки не могат да оцелеят в алкална среда, богата на кислород. При рН 7,4 раковите клетки са в летаргия и при рН от 8,5 нагоре, раковите клетки умират. Когато тялото е киселинно може също да има тенденция към гастрит, язва, склонност към диария и / или запек, кожни проблеми, артрит и други.

Прекалено алкална среда за по дълъг период от време също може да създаде проблеми, като слабост и много тежко обезводняване на организма. През повечето от времето, нашето тяло трябва да има слабо алкална или близо до алкална среда. Много е важно организма да може да превключи към слабо киселинна среда за да може имунната система да функционира добре. Така се извършва почистване, ликвидиране на вредни бактерии и ракови клетки, рязко насищане на тялото с вода, което способства за изхвърляне на токсините, да се справи с различни заплахи и др. и след това организма отново се връща в алкална среда.

Кръвта трябва да бъде слабо алкална 7.35-7.45. Ако храната, която приемаме създава киселинна среда на тялото, това се отразява и на кръвта и тялото се опитва да балансира pH. Koгато това е проблем, различни минерали се вземат от много важни органи за да неутрализират киселините и те да се изхвърлят от тялото. От това организма започва да страда и това доста често не се забелязва с години и но често довежда до сериозни болести. Ако pH на урината е между 6.0-6.5 сутрин рано и 6.5-7.0 вечер преди вечеря нашето тяло се намира в сравнително добро състояние. pH теста на урината ни показва как нашето тяло се освобождава от киселините и как асимилира полезните минерали като калций, магнезий, калий и натрий. Тези минерали играят ролята на буфери, които подържат pH баланса на тялото. Ako киселинността ни е много висока за продължително време, трябва да се храним само с зеленчуци, плодове, да пием минерална вода и да се откажем от бял хляб, червено месо, газирани напитки, черен чай, кафе, алкохол и захар. Медикаментите създават силно киселинна среда. За да си възстановим здравето трябва да приемаме 80% алкално формираща среда храни и 20% киселинно формираща среда храни.

Преминаването към алкални храни трябва да става постепенно, за да няма силна реакция на организма. Диетата може да продължи от две седмици до един месец. Веднъж възстановили нормалната среда на тялото можем да се върнем към по балансирано хранене с разнообразна храна и от двете групи храни, алкални и киселинни.

Следва списък на храните според средата, която създават:

Силно алкални: зеленчукови сокове, магданоз, суров спанак, броколи, листа на целина, чесън, сушени смокини и стафиди, билкови чайове и вода с лимонов сок, а от подсладителите стивия.

Алкални: Моркови, зелен боб, лима боб, цвекло, маруля, тиквички, фурми, касис, грозде, киви, круши, папая, бадеми, лешници, зелен чай, оризов сок, сироп от клен.

Ниско алкални: аспержи, царевица, гъби, лук, зеле, грах, цветно зеле, листа на ряпа, картофи, олио, соя, тофу, кокосов орех, вишни, домати, портокали, череши, ананас, авокадо, грейпфрут, манго, ягоди, лимони, диня, леща, сладка царевица, див ориз, просо, коноа, каша(гречка), мляко от соя, козе мляко, козе сирене, краве масло, суроватка или натурални протеини за спортисти, зехтин, олио от ленено семе, рапично олио, непреработен мед, сурова захар.

Ниско киселинни: фасул, готвен спанак, сладки картофи, тъмни боровинки, червени боровинки, сливи, банани, преработени плодови сокови, ръжен хляб, черен хляб, овес, кафяв ориз, черен дроб, дреболии месо, стриди, пълноценно мляко, масло, кисело мляко, сирене, сладолед, сметана, тиква, сусам, слънчогледови семки, слънчогледово олио, маргарин, мас, бяла захар, преработен мед, какао.

Киселинни: нейви фасул, пинто фасул, компоти, бял ориз, бял хляб, спагети, макарони, фиде, бисквити, риба, пиле, агнешко, пуешко, яйца, твърдо сирене, ядки пекан и пиштун, кашу, вино, газирани напитки, млечен шоколад, кафява захар, моласа, конфитюр, майонеза, горчица, оцет.

Силно кисилинни: туршии, говеждо, телешко, раци, консерви туна и сардина, топено сирене, орехи, фъстъци, черен чай, кафе, бира, ликьор.

Създаването на добра среда в организма води до повишаване на имунната ни защита, а от там до изцеление от много болести.

http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/p/ph.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.