Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ЛАПАТИНИБ  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано19.03.10 12:19



Иска ми се да обособим в отделна тема информацията за Лапатиниб.
Това лечение се прилага при пациентки с ХЕР-2 позитивен, при локално напреднал или метастазирал карцином на гърдата, когато организма не реагира на лечение с Херцептин или когато е станал резистентен към него. Към момента в БГ не се отпуска по клинична пътека, а само по програми за клинични изпитания. Обикновено се прилага в комбинация с друг медикамент, но четох в чужди сайтове, че може да се прилага и като монотерапия. Има много хубави постинги в темата за Херцептин, Нели беше публикувала много полезна информация, но в момента търсачката на ДИР-а не работи.
Много от вас знаят, че около година правих седмичен Херцептин, чувствах се перфектно, но вече не е ефективен и затова се включих в Програмата. Целта е да се сравни действието на експерименталното лекарство Нератиниб спрямо Лапатиниб + Капецитабин /Кселода/ в комбинация. Компютърът избира на случаен принцип – за добро или зло на мен ми се падна втория вариант.Вече имам впечатления от личен опит, защото използвам лекарството от 08.03.2010 г. Приемам Лапатиниб по 5 таблетки 1 час преди закуска, Кселодата /определя се на база телесното тегло/ сутрин и вечер след хранене.
Сериозните странични ефекти при тази комбинация включват:
- Проблеми със сърцето – намалено изпомпване на кръв от сърцето, нарушен сърдечен ритъм;
- Проблеми с черния дроб, което може да предизвика жълтеница, пожълтяване на окото или кожата, тъмна урина или болка и дискомфорт в корема;
- Проблеми с белия дроб, включващи белодробна болест /дразнене или възпаление на белите дробове, което може да доведе до задух и/или кашлица;
- Тежка диария, което може да доведе до обезводняване.
Най-често срещаните странични ефекти, наблюдавани, когато двете лекарства са били давани заедно, са са следните: диария, зачервени, болезнени ръце и крака, гадене, обрив, повръщане, умора, язви в устата, загуба на апетит, стомашно разстройство, безсъние.
В очакване на диария, си взех 1 седмица болнични, но за щастие до момента при мен не се е появила. Имам гадене, лека отпадналост, неприятен вкус в устата, но всичко е поносимо и тази седмица ходих на работа – по-добре се чувствам така. В понеделник дадох кръвни изследвания, лекарят не ми се обади, така че смятам, че резултатите са нормални. На 30.03. ще правя и други изследвания, ще ви държа в течение. Това е за сега от мен.





Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: nadia_O6O6]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано19.03.10 15:30



Миличка Надя!
Стискам палци това лекарство да бъде ефективно!!!

Ти може и да си знаеш, но да ти напомня, че ако могат да се неутрализират или поне да се намалят някои тежки странични ефекти, да не търпиш геройски, да се посъветваш и да потърсиш помощ.

Например знаеш, че не всички могат да понесат “таксол”. При мен също имаше доста странични ефекти – мъчително сърцебиене, високо кръвно, тежки болки в ставите и т.н.
Освен схемата за премедикация, която ми предписаха от Онкодиспансера, моят личен лекар направо ме спаси с едно лекарство за сърцето.

С две думи, експериментите са си експерименти, но колкото може да се облекчиш.

С теб съм! Прегръщам те!



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: TheaO5]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано19.03.10 16:51



Наденце, и аз от все сърце ти желая да е успешно лечението с новото лекарство!!! С теб сме, нали знаеш, горе главата!!!



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: nadia_O6O6]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано20.03.10 14:21



Наденце, с радост виждам, че си отворила темата както коментирахме - значи си ок и това ме радва, защото както знаеш ти си моя герой и пример за оптимизъм и съм щастлива да те познавам!
Стискам палци! С теб знаем, че светът е малък и няма нищо случайно! Със С. ни оперираха заедно преди две години, тя свърши 12 м курс с твоето лекарство и сега е ОК - Слава Богу и все така да е! Аз пих Кселода-та в комбинация с вливанията на Доцетакс-а - 6 курса и това доста помогна!!! Най-вече вярвам в силния ти дух, който ще помогне и на мен да дочакаме това, за което си мечтаем! Прегръщам те с много обич!



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: naneta1]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано09.04.10 15:10



Благодаря момичета, за хубавите думи и подкрепата. След 2 седмици приемане на лекарствата /1 цикъл е 21 дни/ се наложи да ги спра за 1 седмица, защото ми се повишиха стойностите на билирубина. Лекарят препоръча вливане на трансметил или хепамерц. Започнах 2-ри цикъл, като стойностите пак варират около горна граница, лекаря е на мнение, за да не спирам лекарството, като правя ежедневни вливания за регулиране на чернодробните показатели. Така че, задоволството ми, че ще мина на таблетки не трая дълго – сега ме бодат всеки ден

. Разгледах информацията в «алтернативи» /Бубе, специално благодаря за труда ти/, вариантите са лесно изпълними, но... при мен трябва да се избягва предизвикване на разстройство. Спрях се на тибетската рецепта с овеса, не е неприятно, пия го от вчера, във вторник ще дам кръв за изследване и ще видя има ли ефект. Ако имате някакви идеи – отворена съм.



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано09.04.10 16:30



Наденце мила здравей,
мислих си за теб.......радвам се че пишеш....


При последните ХТ всички чернодробни показатели на мама АСАТ, АЛАТ бяха почти двойно над нормата, общият билирубин беше малко над горна граница, Тогава мама започна да пие трансметил хапчета по схема. Показателите влизаха в норма, но спреше ли трансметила веднага скачаха. Тогава мама започна да пие тази комбинация от билки, писала съм за нея и друг път, ето линк . Пие я без прекъсване оттогава и чернодробните й показатели са в норма. Можеш да пробваш това Наденце, ако прецениш. Особено радиката е много полезна билка за черния дроб.
Венозният трансметил е много по-добър от хапчетата, надявам се скоро показателите ти да влязат в норма и да не те бодат всеки ден.
Ходиш ли сега на работа?
Как се чувстваш?
Наде щом сте спрели лапатиниба продължаващ ли поне с кселодата? Може би на нея да се дължи повишаването на билирубина. Кукленска пираня беше писала за нейното майче също за много повишен билирубин заради Кселодата. И те заради него трябваше да прекратят лечението.
Надявам се скоро да ни зарадваш с добри новини и да се запишеш в нашата любима кутия . Сигурна съм, че скоро и това ще стане.
Прегръщам те, целувки


П.С> Ще се опитам скоро да поместя информация за Лапатиниб ( Лапатиниб+Кселода), просто цялата информация е на анг., трябва отново да я изчета, систематизирам и преведа, а напоследък само препускам между нещата и за нищо няма време

Редактирано от nelly_83 на 09.04.10 16:53.



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: nelly_83]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано09.04.10 16:59



Наде, и аз си мислех напоследък за теб, здравей Мила, здравей и Нели (мислим еднакво).
Просто исках да те поздравя много, не мога в момента да прочета внимателно постингите, че се връщам от ВМА, мама имаше неуспешна интервенция днес. Просто силно гуш и да, на прима виста, д-р Колева ли ми беше казала, чела ли съм, не знам, но от Кселода май е възможно да се вдигне билирубин. Дано не говоря глупости.

Силно гуш



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано09.04.10 17:48



Здравейте Нели и Билянче, благодаря ви за отговорите.


Спрях лапанитиба и кселодата за 1 седмица, после лекаря ми каза да продължим лечението, но да вливаме трансметил, за да не превишава горната граница, завишаването не е много, но стойностите "играят" около горната граница. Освен че ме боцкат ежедневно, самото вливане е час и половина и вече ме изнервя. Иначе се чувствам сравнително добре, към обяд отивам на работа /живи и здрави да са ми колегите и шефовете, че ме търпят/. Ще видим овеса дали ще свърши работа, четох за бял трън тук в клуба, но и там като страничен ефект може да се получи разстройство, което лекаря ме предупреди да не допускам. Питах го за чернодробните показатели да спазвам ли някакъв режим - той ми каза, че не е необходимо и че трансметила за момента е най-добрия вариант. Нели, ще пробвам билковата комбинация на майка ти, стига да няма разхлабващ ефект. Имаше ли такъв?



Тема Re: ЛАПАТИНИБнови [re: nadia_O6O6]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано09.04.10 18:00



Давай, давай , Наде!
И овеса сме пили, и венозно Трансметил сме вливали. ще ти станат чудесни чернодробните, нашият АСАТ и АКЛАТ се смъкнаха до стойност 20. Това от мен и пожелания за кураж!



Тема Re: ЛАПАТИНИБ [re: nadia_O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано09.04.10 18:31



Не няма разхлабващ ефект.
С лапатиниб избягвай грейпфрут и жълт кантарион.

, успех Наде,
пак целувки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.