Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Как побеждавам рака  
Автор svetla_21 (непознат )
Публикувано10.03.10 11:07



Съвсем малко предистория

От няколко месеца започнах за усещам тежест в едната си гърда и в един момент напипах нещо твърдо в нея. Наближаваше края на годината, така че изчаках да минат празниците и още първата седмица на Новата година отидох на мамолог.
Оттук нататък събитията се втурнаха шеметно – и ето ме, месец и половина по-късно, само с една гърда, с диагноза „Ca”, последвана от комбинация букви/цифри... и със средностатистически шансове за оцеляване 28%.

Дотук добре – както беше казал падащият от 20 етаж, като подминал десетия...
Какво правя нататък? Разбира се, ПОБЕЖДАВАМ РАКА!
Как?
Ами стъпка по стъпка.

1. Аз съм част от тия 28%.

2. Мъжът ми каза, че с една гърда съм по-секси и първия път след операцията беше както първия път след раждане – малко страшно, но пък много готино!

3. Престанах да слушам/гледам новини – ако стане земетресение, ще го усетя, ако докторът ми стачкува, а аз не знам, поне ще съм си направила едночасова разходка, времето го виждам през прозореца, а другите новини в момента не са ми приоритет.

4. Още като разбрах, че имам рак: първо изпаднах в шок и ден и половина не можах да сложа нищо в уста. После ми хрумна, че мога да се възползвам от тази липса на апетит и да си направя една прочистваща диета – денонощие за прочистване на червата, денонощие на топла вода и зелен чай без захар, три дена само на сокове и после постепенно захранване с полезни противоракови храни. Полезните храни ги извадих от книгата на д-р Пиер Дюкан „Оценител” на 1140 вида храни по влиянието им към няколко заболявания, между тях и рак.

Сегашното ми меню (ориентировъчно разбира се, противораковите храни са стотина и повече):
- Сутрин веднага след ставане чаша зелен чай без захар. Изобщо – никакви подсладители, никакво бяло брашно, никакво олио или маргарин, само зехтин, никакви меса освен пилешко и риба, никакво мляко, освен извара.
- Закуска: филийка (или две) пълнозърнест хляб, поръсен с куркума, джинджифил, черен и червен пипер и намазан със зехтин (студено пресован) + 2-3 масленки и/или едно варено яйце и/или парче извара и/или домат, краставица, ... изобщо зеленчук. И пак чаша чай – за разнообразие, комбиниран с някой билков (мента, мащерка, риган...).
- На средата между закуската и обяда – чаша плодов фреш, обикновено сега през зимата ябълки и цитрусови.
- Обяд: зеленчукова крем супа или задушени зеленчуци и парче печена риба или варено пиле. Десерт – плод, обикновено 2-3 кивита, Дюкан ги дава за изключително полезни.
- Час по-късно – чаша бял чай.
- Вместо следобедна закуска – чаша зеленчуков (или пак плодов) фреш, обикновено сега през зимата моркови и зеле.
- Вечеря: омлет и голяма салата със счукани ядки и полята със зехтин. Десерт – сушени плодове и парченце черен шоколад.

5. Физически упражнения: прочетох, че поне половин час ходене на ден при рак на гърдата увеличава с 50% шанса за оцеляване. От деня на изписването ми от болницата всеки ден, независимо колко е калпаво времето навън, се разхождам поне 30 минути. Освен това имаме вкъщи пътечка за фитнес, започнах първо по 200 метра ходене, сега съм на три пъти по 800 метра тичане на ден. Каня се да почна да се качвам без асансьор (12 етаж), но още не съм се престрашила. Разбира се, колкото и да ми помагат и да ме отменят, основната част от домакинската работа си я върша аз. Между другото много полезно упражнение за ръката от оперираната страна е простирането и събирането на прането.

6. Музика: записах си на дискове различни видове приятна за мен музика и си я слушам на фона надругите ми занимания.

7. Смях: децата ми изпозаписаха къде що можаха комедии, смешни истории, вицове, ученически бисери... Поне два часа на ден се кикотя като малоумна.

8. Споделяне: споделих с трите си най-близки приятелки. В началото на тях им беше неловко и трудно да говорят с мене на тази тема, но постепенно свикнаха и сега мога да обсъждам с тях абсолютно всичко, което ме тревожи и те ми отговарят адекватно, а не с общи приказки от сорта на „всичко ще е наред, ти само не се безпокой”. Това ужасно много ми помага. Разбира се, аз не изключвам от техните проблеми, изслушвам ги и ги взимам присърце точно както и те взеха моите.

9. Полезни книги: всичко на Луиз Хей, „Анти рак” на д-р Давид Серван-Шрайбер, „Оценител на храните” на д-р Пиер Дюкан, „Книга за здравето” на Петър Дънов...

10. Промяна: надявам се, че макар и бавно, но непрестанно подобрявам характера си и отношението си към света и живота.


А по-нататък ще видим.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано10.03.10 11:31



Светла,
чудесен постинг и чудесна дисциплина.
Може да се впише в темата "Кой какъв режим спазва", а защо не и в
"Как да поддържаме ремисията"
Пожелавам го!
Б.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.03.10 12:18



Светле, ти си вече част от нашия клуб! Надявам се да не е последен този ти постинг и тема. За темата понеже имаме подобни, ако решиш да ни държиш в течение на лекуването ти трябва да влезнеш в една от двете теми,които ти е посочила Кукленската пираня. Иначе се радвам от сърце ,че си на правилния път за излекуване и поддържане на ремисията.Дано да си така дълги,дълги години. Аз лично поддържам същия режим на храна и живот вече пета година.Оптимизъм и вяра плюс здравословната диета и хр.добавки и с Божията подкрепа ще увеличим процентите на живот.Участвай активно в нашия клуб в общите теми,те ще те заредят с положителна енергия и вяра още повече.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: flora bg]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано10.03.10 13:52



Светле,добре дошла.
Вече почти всички сме разбрали че пътят към излекуването от рака е осеян с тръни,борба и сълзи.Но за да вървим по него и да помагаме на себе си и своите близки ни е нужен оптимизъм като твоя.Дано никога не те напуска.Тука всеки може да ти помогне с нещо -всеки има опит и е изпил не малко горчилка в борбата срещу коварната болест.Един съвет:най важното е методично и постояно да следваш процедурите които правиш и нито за миг да не се отклоняваш от тях.В мои постинги и постинги на други хора можеш да открише много ама много полезни съвети които да са ти в помощ.
Успех!С теб сме!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: hospitalier]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано10.03.10 18:00



Светле, поздравления за чудесния постинг, за оптимизма, силата и желание за борба за ПОБЕДА!
Точно така се побеждава с огромно желание, дисциплина и надежда!
Мама също е с РМЖ, ако имаш въпроси или с нещо да помогнем насреща сме!
Поздрави от сърце!

извинявам се на модераторите, че не продължавам да пиша във вече отворените стари теми, но не можах да се сдържа да не отговоря тук и аз!



Редактирано от nelly_83 на 10.03.10 18:51.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.10 20:07



Е, ще приемем тази тема като място за представяне и поздравления, а Светла ще си премести
(или копира) постинга в някоя от посочените теми и там ще продължим по същество!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как побеждавам раканови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано12.03.10 12:36



Ами аз засега не мога да разказвам как поддържам ремисията, защото изобщо не съм в ремисия - току-що съм се прибрала след операция, ракът ми е в доста напреднала фаза и тепърва имам да гоня метастази с химио и лъчетерапия...
А и темата за режима не беше точно това, което в момента имах нужда да споделя, защото аз все още търся себе си във все още новата за мен ситуация. И понеже не си намерих точната тема, в която да опиша това, което в момента най ме вълнува, отворих тази.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 21:23



Светле, разбира се, че ще си от тия Успелите 28%...трудно е да пребориш мозъкът си да не мисли за останалите 78%, но не е невъзможно...Събирай се по-често с хора и то позитивни хора , минали по тоя трънлив път на оцеляването от тая диагноза, говори на висок глас за страховете си , притесненията си , оплаквай се даже често ,често...не подтискай всичко лошо вътре в себе си и не се прави на Герой без да трябва ...излишно е и не помага от опит го казвам..бягай надалеч от хора сменящи темата за диагнозата ти и представящи се за истерично позиривни или опитващи се да повтарят в Транс-"Всичко ще е добре..."Имейлът ми е zheni@abv.bg, Skype-Archibalt66,Аз живея много далея от България , но винаги, винаги може да ме намериш на посочените координати и да говорим за каквото искаш и колкото искаш...Успех!!!!!Усмивки!!!!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано12.03.10 21:54



не мога да ти кажа "добре дошла" в нашия клуб,но след като си тук- вече си член на нашето сплотено семейство.Наистина така възприемам този клуб!Ти си страхотна,ти си точно от тези 28%,за които пишеш,не се съмнявам.Не знам,дали си се "представила" в съответната тема,ако не,напиши,каква ти е диагнозата,на колко си години?тук всичко трябва да знаем за всички за да си помагаме,кой с каквото може,а понякога само да си общуваме.Успех в лечението!Пожелавам ти здраве от сърце!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: leonidas22]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.03.10 00:31



Здраве-й Светле,

Благодаря ти, че реши да споделиш с нас вярата си, както и режима! Всички знаем за какво говориш! Странно е, но за много от нас Ракът има своята положителна роля в живота ни? Преобразява ни, открива ни нов светоглед, цял нов свят!

Чудесно би било да няма изобщо никакви постинги в този клуб, но както знаем това е почти невъзможно. За това се надявам просто повече постинги да носят заряд, вяра, борбеност и сила каквито лъхат от твоя постинг!

Не харесвам много думата ремисия, защото някак си носи и отрицателен заряд! За това от сърце ти пожелавам да оздравееш!

Прегръдки и продължавай да ни посещаваш.

Не само ти можеш да получиш подкрепа и съвет, но винаги и ние може нещо да научим от теб





Тема Re: Как побеждавам раканови [re: Ekna]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано13.03.10 10:47



Вчера гледах по "Zone Reality" в цикъла "Лекарки" как в Щатите съобщаваха на една млада дама, че има рак на гърдата. Много ми се повдигна самочувствието, ами те, американките, били много по-крехки от нас, не можете да си представите колко време и душевни усилия й трябваха на лекарката, за да съобщи на пациентката си, че е болна от рак. Че тя я прегърна, че тръгна да я успокоява, че беше готова да отдели колкото е необходимо от времето си, за да може жената да дойде на себе си след тази новина. Не като при нас - раз, прас!, хайде излизай от кабинета, че следващият чака. А и след операцията, най-подробно й обясняваха какво и защо са направили, какво се очаква по-нататък, какво лечение ще се приложи и какво ли не още. Изобщо не им хрумна, че тя може да е достатъчно умна, за да се досети сама за всичко, че може да си направи сама умозаключенията, че може да се порови по интернет...
Да, с колко повече уважение се отнасят към нас нашите лекари! С цялото си държане ни показват, че вярват в силата на нашия дух и и изобщо не се съмняват в нашия ум, интелигентност и начетеност.





Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.10 19:48



Za sajalenie -towa e edno Izkluchenie...Men w Canada mi saobshtiha savsem pryamo i direktno , che imam cancer na kidney(babrek) , ta daje i mi kazaha , che nyama lechenie i da si hodya w kashti iiiiiiiiii...ta taka wsichko zawisi ot chovekat...idealni neshta samo shtoto e USA ili Canada nyamaaaaaaaaaaaaaa!!!





Тема Re: yraaa нови [re: yraaa]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано17.03.10 14:27



Разглеждала ли си тези сайтове? Може би има за теб нещо полезно!




Редактирано от *jull** на 17.03.10 17:24.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.10 00:48



Леонидас..мен ли имаш в предвид?

или Светла?Ако е за мен историята ми може да прочетеш в темата рак на бъбрек!!!!Усмивки!!!



Тема Re: yraaaнови [re: leonidas22]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано18.03.10 09:37



Благодаря, Леонидас, разгледах ги, но все пак аз живея в България в средностатистическо българско семейство със средни доходи и без заплата за последния месец и половина, защото болничните ми още не са ги превели... По-скоро ме интересуват добавките, които могат да се купят тук, у нас, затова засега се свързах с Атанас Цонков от "Лечител" и смятам да се посъветвам с него.
За съжаление, лекуващите ме лекари от Онкологията в София не препоръчват нищо извън конвенционалното лечение.



Тема Re: yraaaнови [re: svetla_21]  
Автор MamaD (член)
Публикувано18.03.10 11:23



Миналата година и аз се свързах с Атанас Цонков. Поиска епикризите на детето и след това дойде един много странен отговор от него - един вид, че светила в областа на онкологията се занимавали с нас, но нищо не правели, защото толкова си можели. Ако искаме нещата да са о.к., да си направим едни пълни изследвания и той щял да ни лекува. Изследванията бяха много и скъпи, а тонът му много рязък. Поразрових из нета за него и стигнах до заключението, че според него всички сме болни от лаймска болест, но се лекуваме от рак, множествена склероза, Алцхаймер и т.н. Аз останах много разочарована от него, но в магазините на Лечител има интересни хр. добавки.Атанас Цонков беше и на срещата с Дейвид Уокър в НДК. Направи ми впечетление на много авторитарен човек.
Дано с теб да не е така и да ти помогне.



Тема Re: yraaaнови [re: MamaD]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано18.03.10 11:41



Знаеш ли, май си права... Моя колежка с множествена склероза я убеждаваше, че има лаймска болест, накара я да си направи куп изследвания, но после все пак й предложи някакви добавки (не съм обърнала внимание какви), от които тя казва, че се чувства много добре. Така че все пак ще се срещна с него, предполагам, че ще ми препоръча саменто плюс ройбос, но нека се видим най-напред.



Тема Re: yraaaнови [re: MamaD]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.03.10 19:55



Не забравяйте, че Атанас Цонков не е лекар, а журналист. Той винаги иска да се правят нови изследвания, дори да си ги направил току-що. Ак откажеш, реакцията му е много остра
.



Тема Как ме победи здравната системанови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано20.03.10 14:35



Докато аз се боря с рака, с мен се бори здравната ни система.
Личната ми лекарка се запъна и не ще да ми прави изследвания. Не било нейна работа. За операцията аз си направих сама изследванията, но в последствие се оказа, че за всяко влизане за химио или лъчетерапия трябват нови изследвания. Сега ми предстои първа вливка. Старшата от химиото ми даде едно листче, на което пише "такива и такива изследвания - личен лекар 5 дни преди постъпване". Личната каза, че това за нея не е документ. Отидох в местната ни здравна каса, оплаках им се - и те ми казаха, да, личният лекар не е длъжен да прави тия изследвания, прави ги или не по свое усмотрение?! А нейното усмотрение спрямо мене е да не ги прави, най-вероятно, щото аз тъй и тъй скоро ще мра, какво да си хаби лимитираните направления или там както и да се наричат.
Добре, на другата сутрин хванах първо междуградски, после градски транспорт - и отидох в Онкологията в София, където ме лекуват. Отидох в 9-ти кабинет, намерих сестра Евтимова, обясних й, тя ми посъчувства, съжали, че не може да ми помогне и ме прати горе в отделението при старшата. Старшата ме прати при лекарите, лекарите ме пратиха при директорката на болницата (апропо, много интересно име има: Здравка Валерянова). Тя също с голямо съчувствие ме изслуша, почуди се какво да ме прави – и се сети: каза ми да ида да се регистрирам в Онкодиспансера, там вече нямало да ми откажат изследвания.
Регистрирах се в Онкодиспансера. Отказаха ми изследвания, защото лечението ми не било при тях.
В три следобед се прибрах вкъщи. В четири се сетих, че ние в работата имаме колективна здравна застраховка. Звъннах на синдикалната ни отговорничка, тя обеща да им се обади – и след четвърт час ми звънна, за да ми каже, че за съжаление здравната застраховка не включва здравно обслужване на онкоболни.
Така че в понеделник си приготвям сто лева (дано стигнат) и тръгвам да си правя сама изследванията, че да мога да влеза на химиотерапия.



Тема Re: Как ме победи здравната системанови [re: svetla_21]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано20.03.10 15:34



Светле писах ти на лични!





Тема Re: Как побеждавам раканови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторnejkata (Нерегистриран)
Публикувано20.03.10 20:55



Болна съм от рак на жлъчните пътища. Имам външен билиарен дренаж, който нося повече от година и който ме изтормози до смърт. Ако има някой в моето положение, бих желала да зная как се справя. Предварително благодаря!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: nejkata]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано20.03.10 21:15



nejkata,

здравейте! Моята майка е с такова заболяване, писала съм в темата "Нашата история, тумор на жлъчните пътища- Клатскин", може да пишете в нея, а може да се регистрирате и да ми пишете на лични бележки.
ще се радвам да общуваме! много ще се радвам.



Тема Продължавам да се борянови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.04.10 14:00



АЕРОБНИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА ПРОЧИСТВАНЕ НА КРЪВТА ОТ ТУМОРНИ КЛЕТКИ

Упражнениятя са възможни, когато имаме пулсомер, апарат, който измерва пулса ни. Аз имам късмет, вкъщи имаме пътечка за бягане с вграден пулсомер, така че се упражнявам на нея.

Както е известно, раковите клетки загиват при насищане с кислород. Затова с цел подпомагане на химиотерапията се препоръчват физически упражнения, които насищат цялото тяло с кислород. Такива упражнения са така наречените аеробни упражнения, при които няма голямо значение какво точно тренираш, важното е в течение на тренировката пулсът ти да е в определени граници, които ще наречем ЦЕЛЕВА ЗОНА ЗА АЕРОБНИТЕ УПРАЖНЕНИЯ.

Как се изчислява целевата зона за аеробните упражнения:
От 220 вадим възрастта в години и получаваме Личен сърдечен максимум Л.
Личната целева зона е в границите между 70 и 85% от Л.
Тоест, в моя случай, аз съм на 49 години, закръглявам на 50 за по-лесно смятане.
Л = 220-50=170.
Долната ми граница е 170*70/100 =119, закръглявам на 120 за по-лесно помнене.
Горната ми граница е 170*85/100=144,50, закръглявам на 145 за по-лесно помнене.
За доброто насищане на организма ми с кислород, който се окислява изцяло, се нуждая от 3-4 тренировки дневно от по 20 минути, в които пулсът ми за една минута се ускорява до горната ми граница, след което забавям темпото за три минути, в които пулсът ми не спада под долната ми граница. И така 20 минути.

Обяснение:
Когато пулсът ни се качи над личната ни горна граница, сърцето и белите ни дробове не могат да осигурят достатъчно кислород за всички клетки в тялото ни, а липсата на кислород съдейства за разрастване на раковите клетки.
Когато пък слезе под долната ни граница, в тялото остават свободни кислородни радикали.
Тоест упражнението хем насища клетките с кислород, хем ги чисти от свободни радикали.

Редактирано от svetla_21 на 05.04.10 14:02.



Тема Re: Продължавам да се борянови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.04.10 16:23



Чудесно, Светла, поздравления за хубавия материал!
Винаги съм смятала (и писала), че лечението на рака не е само лекарства и билки, а също упражнения (особено дихателни, заради насищането на организма с кислород). Би ли казала откъде е тази информация? Ако имаш още такава, моля те да я напишш тук или поне да посочиш източниците!

Не се съмнявам, че ще справиш, тръгнала си по правилния път!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 05.04.10 23:31.



Тема Re: Продължавам да се борянови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.04.10 18:49



Джул, разбира се, че всичко, което осмисля и реша да прилагам срещу рака, ще споделям с всички!

Това, че ракът се развива при недостиг на кислород, съм го чувала отдавна. Сега се замислих откъде всъщност го знам, питах гугъл и той ми каза включително ето това:
В началото на 20 век ученият д-р Ото Варбург (Otto Heinrich Warburg) установява пряката и непосредствена връзка между недостига на кислород в организма и преобразуването на клетките в ракови.Това много важно научно откритие му донася Нобеловата награда за медицина за 1931 година.

А за аеробните упражнения прочетох в „Ултрапревенция” на д-р Марк Хаймън и д-р Марк Липонис, издателска къща „Кръгозор”, 2009 година, страници 208-209. Главата е „Петте сили на болестта/Сила №2:Увреждане на метаболизма”. Там се обяснява, че прекаленото физическо натоварване всъщност води до липса на кислород в организма, защото организмът ни има нужда от повече кислород, отколкото е капацитета на белите ни дробове плюс възможността на сърцето да изпомпа достатъчно кръв. А системното физическо претоварване може да доведе до тежки заболявания.
Книгата не е специално за боледуващите от рак, а за всички, които не желаят да бъдат пациенти и които вярват, че всяко заболяване може да се излекува, като се активират самоизцелителните способности на човешкия организъм.



Тема Пада ми косатанови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано07.04.10 09:40



Почна да ми пада косата.
Най-напред вчера сутринта. Станах да приготвя закуска на домочадието, полузаспала се измих и сресах, другите наставаха, по едно време мъжът ми ме погледна втренчено и вика: "Ама ти си се подмладила!" Оказа се, че белите ми коси - аз съм доста прошарена отпред над челото - ги няма, косата ми цялата черна! Кефче!


Добре, ама това беше ден до пладне, днеска вече и черните ми коси косъм по косъм си отиват...
Както и да е, подготвила съм се - и психически, и физически.
Обаче. Излязох одеве на балкона да прибера едно пране и вятърът едва не ме отвя. Прибрах си се в стаята и като ме загложди едно страшно видение: слагам си аз перуката (много хубава перучка си имам!), излизам на пазар, духва вятър, духва ми перучката - и аз търча по улицата с гола тиква и си я настигам в някоя локва... Кошмар!
Какво да правя?! Да си я лепя с тиксо - няма да ми се хване за черепа, с хелметекс пък хич не става... Помня в една бурда преди години имаше кройки на тюрбани, май ще се кача на тавана да я потърся и да си спретна едно тюрбанче за ветровити времена като сегашното



Тема Re: Пада ми косатанови [re: svetla_21]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.04.10 15:32



Светле, не се притеснявай, няма да падне

. Може да си приготвиш и ленти за коса освен тюрбаните.



Тема Re: Пада ми косатанови [re: feniks_m]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано07.04.10 15:58



Браво Светле, шапка ти свалям за борбеният дух, който имаш

. Тюрбаните винаги са ми изглеждали много елегантни.





Тема Re: Пада ми косатанови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано07.04.10 19:20



Феникс, дано си права! Че да ми падне перуката от главата ми се види по-страшно и от да ми падне полата както си вървя по улицата. Аз имам малко уплах на тая тема. Някъде първи-втори клас се бях научила като се залюлея силно на някоя люлка - и да скоча напред. И веднъж, тъкмо ми бяха купили нова пола и аз излязох с нея да се изфукам и пак направих номера с люлката. Обаче полата ми се закачила за някакво желязо и аз като скочих - и тя каза рррууп! - и аз се озовах по гащи на земята. Леле, какъв срам!





Тема Re: Пада ми косатанови [re: svetla_21]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.04.10 23:17




И аз имам такъв случай - бях на около 20 години,с нова дълга пола,която се закопчаваше от двете страни, отгоре до долу, с копчета тик-так. Качвам се в трамвая и отзад ми застъпват полата. Копчетата се разкопчаха и аз хоп в трамвая по гащи.



Тема Ако ти падне полата...нови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 08:05



Да, човек никога не знае какво може да му се случи - и в дреболиите, и в едрите неща...
Но това, което казваш, навежда на определени мисли: интересно дали има някаква зависимост между това да ти падне полата на обществено място и да се разболееш от рак? Щото нали и ти си с РМЖ - или бъркам?



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: svetla_21]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.04.10 09:44



Само това, да ти падне полата не бях чувала за причина за рака.


Брои ли се само смъкване на полата? Носех едни поли на ластик, дълги, накъдрени, ама докато се науча да си я хващам полата и тогава да се качвам в автобуса, все се намираше някой след мен, който я настъпваше и аз се озозвавах със смъкната пола.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.04.10 10:31



Става интересно - трябва да се помисли и анализира добре -дали падането на пола наистина е възможна причина за РМЖ?


Дали няма да направим революция в профилактиката,ако докажем това?
Задава се Нобелова награда на хоризонта!

Момичета - на работа!



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: Buba67]  
Автор MamaD (член)
Публикувано08.04.10 10:31



Момичета, темата се очертава сериозна - ще следя за публикации в PubMed

И на мен ми е падала полата, но в автобус. Дали има значение в трамвай или в автобус?
Имате много слънчеви усмивки от мен!



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: MamaD]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 11:52



Доколкото виждам - май няма значение къде, важното е, да ти е падала някога полата или поне да ти се е смъквала - е, за тия, на които само им се е смъквала, може би рмж в по-лека форма

.



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: svetla_21]  
Автор MamaD (член)
Публикувано08.04.10 11:54



Аз и Буба не сме с РМЖ, но ще се следим и след 50-60 години ще ти докладваме резултатите





Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: MamaD]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 12:00



О'кей, ще изчакам, за да дооформим статистиката!





Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 15:42



Връщам се от разходка - сефтосах перуката!!!
Не ми падна от главата, даже срещнах разни познати, които ми честитиха новата прическа - много ми отивала, все така да се подстригвам и боядисвам!
А пола не посмях да сложа, обух си старите дънки.
Извадих си кройка за тюрбан, сега ще си потърся някое парче плат и почвам да режа и да шия!



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: svetla_21]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано08.04.10 17:14



Бе замислих се за това с падането на полата:) Бре има резон;) В последната година преди да ме лепне рака полата ми беше станала самосвалка и дънките също:) Както вика моя доктор- всичките любовчиики сте в онкото :)))))))))))Ако от полата хваща РМЖ аз като съм с рак на матката дали не ше е да е от падането на дънките:))))))))))

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: adiortoti]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.04.10 20:11



Започваме изследването и за дънките!





Тема Re: Пада ми косатанови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.04.10 20:21



А пък аз имах тъмно синя джинсова пола, която се закопчаваше отзад отгоре до долу-отпред си имаше пришито коланче и така си беше -закопчаването отзад. Та закопчала съм си горното копче и съм се разсеяла в бързането да се обувам и да не забравя нещо за училище и хоп на спирката и една баба ми вика: Види ти се дупето



Та наистина не се притеснявай, мила. По-добре е да се гледат тия неща от смешната им страна. Ако ти е тамън перучката няма да падне. Ама е по-добре да си се смееш ако стане нещо например как ще те гледат изумено, а ти просто ще им се ухилиш и ще им намигнеш



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.04.10 20:25



Оооохохохохо ша ви изям кискисикис Много сте сладки всички

И това за дънките хихихи добро попадение



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.04.10 21:02



А бе, всичко хубаво, ама отиде хубавата тема!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.04.10 21:45



Обещавам - няма да спамя!





Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 21:53



О, Джули, не се притеснявай! То и смехотерапията е част от лечението. Пък ако наистина открием някаква зависимост "рак-пола", по цял свят ще се прочуем. Щото като върнем обратно модата на тирантите - и ето ти, няма вече паднали полички, няма вече никакви раци, освен по морето!
(Тука, въпреки че съвсем ще оспамя темата, се сещам за оня едновремешен виц, дето един рак се оплаква на друг: "Знаеш ли, докторът ми казва, че май съм хванал човек...")



Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.04.10 21:59



ОК, на своята тема ТИ си модератор!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.04.10 22:17



Джули, на тебе не ти ли е падало нещо - я пола,я дънки, а гащи?
Само заради изследването питам....





Тема Re: Ако ти падне полата...нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.04.10 22:48



Не въвличай и модератора, хитрушо!
А за статистиката - "падало" ми е само онова,
което аз съм искала и когато съм го поискала!



"Совите не са това, което са..."

Тема Химията действа!нови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 22:53



Този път съвсем на сериозно. Момичета, много съм обнадеждена. Имам две кожни метки, едната я забелязах последните дни, че е намаляла, ама не смеех да повярвам, а сега ходих да си взема душ, тя почти се е скрила! Готова съм да разцелувам всички! Вече не само вярвам, че химиотерапията действа, ами съм готова още утре да ида на следващата вливка! Направо ще се пръсна, а вкъщи няма жива душа, децата са на някакъв купон в София в Студентски град, а мъжът ми отиде при майка си и го няма никакъв.



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.04.10 23:18



Разбира се, че ще действа химията. Нали в първото мнение написа:
1. Аз съм част от тия 28% /средностатистически оцелели/.
С такава нагласа няма как да не действа.

Макар, че лично аз подозирам разпраната пола да има пръст в тая работа.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Химията действа!нови [re: Buba67]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано08.04.10 23:23



Ако трябва, ще се пробвам пак да скоча от някоя люлка. Стига да ми се побере дупето на седалката





Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.04.10 23:46



Дали само химията действа или и комплексът от
много други важни и полезни неща, за които
написа по-горе?



И понеже заговори за целувки, присъединявам се:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано09.04.10 09:21



ехееее Светле, Браво миличка, Браво, Браво, Браво!
Прегръдки и от мен!





Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 09:28



Благодаря ти, Нощна птицо!





Тема Re: Химията действа!нови [re: nelly_83]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 09:38



Нели, и на теб благодаря!
И на всички, които ще се зарадват за мен и ще се обнадеждат за себе си и за своите близки!
Ние със сигурност ще победим рака! Със сигурност ще се научим да живеем по-добре, по-осъзнато и по-щастливо от преди - а това наистина ще е голяма победа.
Дори и на рака благодаря, че ми отвори очите за истински ценните неща в този живот.



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.10 09:57



Светле,браво на теб! След някой ден да се похвалиш за изчезването и надругата метка!
Моля те ,помисли си хубаво, дали не ти е падало ,освен полата,нещо друго?





Тема Re: Химията действа!нови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 10:25



Е да де, косата ми изпада!





Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 13:43



Свет, много ти благодаря, че ме събра с друг от моя вид!
Сега по цяла нощ ще се целуваме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 14:15



Аз и с други видове мога да те събера:





Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 14:16



Мисля, че сме много близки видове - погледни им очите!
Вероятно затова с котки се разбирам, особено с мъжките!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.04.10 14:18.



Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 14:31



Веднага ти го поднасям на тепсия







Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 14:38



Нали е само за украса?!!
Не мислиш че...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 14:58



О, не, разбира се! Ама виж само как гот си е легноло!

Между другото, мойта котка е абсолютно солидарна с мене, споделя всичките ми болки и тревоги. Без майтап! Като се прибрах след операцията, накуцваше с една от предните си лапи. Докато постепенно си раздвижвах ръката, и тя полека-лека се оправи. После, на другия ден след химиото (моето имам пред вид, тя на химио не е ходила) взе да повръща, а сега оня ден по неизвестни на мен причини й опадаха мустаците?! Гледам, че и козината и е взела да се скубе... Дали пък нямаме обща аура с нея - или как там се казва, общо биополе май.



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 16:08



Внимавай като почне да оглежда улуците и покривите...


Да не хукнеш подире й да си гоните аурите!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 29.04.10 19:04.



Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано09.04.10 16:53



Чета постингите на Светла и се радвам на духа и борбеността й.
Спомням си за моите преживявания преди повече от четири години.
Например при избора на перука в магазина стана едно малко шоу от типа на дамските предавания – само смях..
Изненадващо обаче, моят бодър дух дразнеше сестрите, които ми правеха вливанията, но това е друга тема...

Светле, надявам се, че си прегледала и други теми, свързани поддържане на имунната система, с по-лесното понасяне на химиотерапията, с необходимата премедикация, за да се избегнат съпътстващите увреждания и т.н.
Стискам ти палци – всичко ще мине добре!

А твоето свежо интелигентно чувство за хумор, миличка Jull, винаги ме възхищава!!
Целувам ви!



Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 17:03



Ха-ха! А бе то март месец мина, ама знае ли човек... както имам обичая и поличката да ми пада от време на време

... може наистина съвсем да си омешаме аурите с Маца.

Между другото, една много хубава медитация правех преди операцията, препоръчвам я: започвах да се смея на глас, първо съвсем изкуствено, след двайсетина секунди обаче смехът става съвсем истински и започвам да се кикотя като малоумна 3-4 минути, докато не заболи корем.
После като ме изписаха от болницата не смеех заради раната, трябва пак да я почна.



Тема Re: Химията действа!нови [re: TheaO5]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 17:23



Да, и аз дълго и протяжно си избирах перуката, премерих абсолютно всички и доста се позабавлявах. Но пък си избрах най-хубавата!
Но нещо протезата не можах да улуча добре. Единият номер ми беше малка, съседният пък - голяма. Накрая продавачката ме убеди да взема по-голямата. Тя пък ми тежи безумно, може би понеже раната не ми е още съвсем зарастнала, знам ли, но ми натърти ребрата, а бе изобщо, да не ви разправям... Накрая отидох в един магазин за играчки и си купих една китайска мекичка-лекичка овчица, тялото й точно колкото да ми запълни сутиена. Донесох си я вкъщи, внимателно й разпрах краката и главата, заших я, мушнах я в калъфчето от протезата и си я сложих в сутиена. Супер! Прибра се мъжът ми от работа, аз му се хваля, викам пипни ме, съвсем като истинска е! Той ме попипна, после ме натисна по-силничко - и изведнъж оная ми ти цица като изблея! - не е истина

Аз изобщо не бях разбрала дотогава, че е със звук. Голям смях падна.

Теа, прегледала съм и другите теми, разбира се, най-внимателно при това, защото, колкото и странно да звучи, аз от медицинско лице в болницата и думичка не съм чула за това, как да намаля страничните ефекти и изобщо какво е полезно или вредно да се яде и пие по време на химиото.



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 17:46



"попипна, после ме натисна по-силничко - и изведнъж оная ми ти цица като изблея!"...

Е, тук, вече ме срина от смях!


На това му се вика нестандартен секс!
Не знам за личната ти смехотерапия,
но ако не умориш тук хората от смях,
във всички случаи ще ги излекуваш!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 17:53



На мъжа ми тогава коментара беше: е, добре все пак, че си я направила от овца, ако беше си избрала крокодилче, сега сигурно щеше да ми отхапе пръста





Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 18:46



Разбира се, че ще се излекуваме всички, нас ракът не може да ни умори, та на смеха ли ще се дадем

. Тогава, разбира се, ще се наложи да затворим този клуб и да си направим нов, аз даже имам предложение – Клуб на веселите полигофрени.
Трябва да си призная, че последните няколко години доста си бях позагубила чувството за хумор… Бях се завъртяла в един безумен цикъл: работата, кухнята, болната свекърва, че и допълнително работа за вкъщи си взимах от едно бюро за преводи… Просто не ми оставаше време дори да седна на масата да хапна като хората, обикновено на крак ядях. Добре, че се разболях, та да намаля малко темпото и да видя колко весело нещо е животът.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: yraaa]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано09.04.10 19:06



Светле уникална си!!!!
Възхищавам ти се за силата и оптимизма, страшно обичам такива хора. Аз самата трудно успявам да съм такава, но постоянно опитвам...


Прегръщам те



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: nelly_83]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано09.04.10 19:12



Разбираш ли, като натоварване ми стига, че съм се разболяла от рак. Ако пък се и вкисна, вече много ще ми дойде.



Тема Re: Светла действа!нови [re: svetla_21]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано09.04.10 20:03




БРАВО! БРАВО! БРАВО!
Възхищавам се на Духа на Светла!

Живота трябва да се живее така, че да се учудят боговете и да кажат "Я, повтори!"


Тези красиви витаминчета са за теб, Светле - за подсилка, да продължаваш да се смееш и нас да ни разсмиваш !


... butterfly effect ...

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 21:12



Скъпа, "полигофрени" ли точно имаше предвид?
Щото и "олигофрени" е предостатъчно, но "поли"...
направо си е страшничко! Че и "весели"! Боже, тръпки ме побиват...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.04.10 21:14.



Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.04.10 21:30



Светле, предлагам ти като подновиш втората по ред тема да допълниш а именно "Как побеждаваме рака - със смях."


Щото голям смях пада в твоята тема, като се четат постингите.... Браво, дерзай в същия дух.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано10.04.10 08:59



Джули, разбира се, че с П.
Думата е много внимателно подбрана:
полигофрени = множество смеещи се олигофрени, на които им падат поличките (защото нали поли е хем полички, хем много, а пък гофрирам значи нагъвам на тънки браздички, тоест сме се набръчкали от смях)





Тема Побеждаваме рака със смях!нови [re: flora bg]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано10.04.10 09:06



Маман, с предложението си ми напомняш една лекция, изнесена преди години от декана на Будапещенския математически факултет при откриването на някоя поредна учебна година - "Смеейки се да влезем в 21-ви век". Имам я някъде из къщи, но не мога да я открия, а имаше големи бисери в нея.



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.04.10 10:48




Ей,много съм доволна да съм ПОЛИГОФРЕН!




Тема Re: Химията действа!нови [re: feniks_m]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано12.04.10 16:37



Направих поредната крачка: най-после, след точно 6 седмици ми излязоха резултатите от изследванията в Медицинска академия. Според тях ракът ми не е агресивен, за което аз самата вече се досещах, защото за толкова време ако беше агресивен, сигурно щях вече доста да съм се влошила


Понеже ми бяха казали, че срокът е 10 работни дни, въпросът ми е наистина ли в съответната лаборатория са работили само десет дена от първи март насам...
Но полигофренията не е само в това - резултатите ми от рецепторите в онкологията са противоположни на резултатите в МА . Ха сега де! Макар че това е работа на химиотерапевтката ми да го мисли, моята работа като пациент е да си боледувам... Не можах да я питам, обаче, щото докато стигна от улица "Здраве" до Онкологията, тя си беше вече отишла, както и лаборантката от патологията, така че ми се наложи да си пъхна туморчето в дамската чанта и да си се прибера в Перник. Дано само Маца да не ми го измъкне и да се погости с него, че вече не само аурите ще си омешаме... Пък утре - пак към София! Боже, аз и като студентка не съм кръстосвала толкова софийските улици, колкото сега откакто се разболях...



Тема Зонова терапиянови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано19.04.10 15:09



Преди седмица колежките ми дойдоха на гости и ми подариха една книга - "Зонова терапия" на Джоузеф Корво. Изданието е старо, от 1993 година на Кибея, не знам откъде са го намерили, но вътре има един точков масаж на лицето за обща детоксикация на организма, който аз започнах да си правя по три-четири пъти на ден, като с пръст натискам всяка точка с леко въртеливо движение - очертавам по 10-15 малки кръгчета около точката. След края на масажа изпивам чаша вода (така пише), а след около половин час изпишквам огромно количество, не е за вярване колко много! И резултатът е много видим: по раменете и по врата имах многобройни тъмни петънца, които за една седмица практически изчезнаха! Четох, че тия петънца се появявали най-често при проблеми с черния дроб и изобщо при цялостна интоксикация на организма.
Ето картинка с точките:



Като точка 8 са я изтървали, тя е на сантиметър от двете страни на точка 9 долу на долната устна. А точка 14 са ушите, трябва да се масажират изцяло. За точки 3,4 и 15 казват да се масажират по-нежно, останалите могат да се натискат колкото може да се издържи.

Никога не е било някак да не е било

Редактирано от svetla_21 на 19.04.10 15:22.



Тема Re: Зонова терапиянови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.04.10 15:33



Браво, Свет, за постинга! Имам тази книга, а резултатът от масажите наистина е впечатляващ!
Ето още нещо в тази посока:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Зонова терапиянови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано19.04.10 16:52



Нали? Знаеш ли, никога преди не съм се отнасяла сериозно към масажите, все си мислех, че са повече глезотия, но сега се убедих от собствен опит, че не съм била права!



Никога не е било някак да не е било

Тема Утре пак на химио...нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 13:20



Утре ми е втората химиотерапия, а кръвната ми картина преди нея е просто прекрасна: абсолютно всичко ми е в нормата, не очаквах!


А последните дни изкарах чудесно! От работата ми се организира едно учебно семинарче в Хисаря за три дена, на което поканиха и мене. Отидох с малко страх, но съм толкова доволна, че не отказах, беше невероятно хубаво! Половината лекции ги прескочих, признавам , но така хубаво се надишах чист въздух!

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Утре пак на химио...нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.04.10 14:07



Ами то в това е смисълът на семинарите - да прескочиш ПОНЕ половината от лекциите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Утре пак на химио...нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 14:16



Лошото е, че подведох и част от колегите...

Мене какво ми е, шапка на тояга, болнични съм, утре съм на химиотерапия, ама те, горките, утре са си на работа, да не ги подберат шефовете...

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Утре пак на химио...нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.04.10 14:19



Ами да се оправдават с теб! А на теб какво могат да ти направят?
Няма да ти вземат химиотерапията, я!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.10 15:30



Леле малееее

Не бях отваряла темата скоро и сега вече трябва да ходя да си сменя гащичките щото ги намокрих от смях Ей, обичами ви, така да знаете! Голям дует сте двете - Светлето и Джулчето



Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.10 15:32



ХИХИХИХАХОХОХХАХЯХ!!!!!

Много е смешноооо



Тема Re: Химията действа!нови [re: Ekna]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано25.04.10 15:35



Леко изкарване на вливките, Светле!


И ще видиш, че втората химия действа с по-голяма сила и от първата!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Утре пак на химио...нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 15:44



Офф, Джул... ако можеше да ми я вземат...

Като се сетя к'во ме чака следващите дни, ми иде да си заскубя косите... ама няма какво да скубя... Освен веждите да почна... На предната химия по едно време влезе един човек, моя възраст. И още седнал - не седнал, грабна кофата и почна да повръща. Оказа се, че му е не знам коя си вливка и той всеки път повръща още преди да му почнат вливането... Няма да ви казвам какво си помислих за него тогава, защото със сегашния си опит изобщо не бих си го помислила...

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Химията действа!нови [re: nelgina]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 15:52



Благодаря, Нелгина! Вярвам, че си права!
Ха-ха, ужасно ми хареса сигнатурата ти! Просто си се представих как си седя, зяпам облаците и си подреждам в акъла нещата, които имам да правя, а в това време животът ми зад гърба ми ми крои съвсем други планове

Изглежда съм взела да се побърквам, щото съвсем картинно си го представих как седи зад мене с една голяма ножица и ми крои шапка

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.04.10 17:03



Светлоочке, а защо не си представиш друга картинка и да ти се запечати в съзнанието. Как си се наконтила с чудна прическа-перука и наперено влизаш взаведението на срещата.Гледаш една дълга маса и насядали дузина от най-красивите жени на планетата и са весели и шумни...Ти се представяш и започват поредните прегръдки и целувки от всички,започва мохабеда

к.Като лежиш на вливката си мисли за срещата за предстоящето хубаво събитие,как намалят дните до нея.Хайде утре ще чакам да видя какво си писала в темата си и за какво си мислила.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Химията действа!нови [re: flora bg]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 18:05



О, да, Флора, и това си го представям... Изобщо напоследък за каквото и да си помисля - и ми се развъртат едни сцени и истории, не ти трябва телевизия, не ти трябва кино... Срещата на няколко пъти в различни варианти ми се извърта в главата, но краят й е все един: цапнали сме вече кой колкото е можал питиета, прегърнали сме се през раменете всичките, всеки с едната си ръка е обхванал рамото на тоя до себе си, а с другата размахва перука, главите ни лъщят, а ние пеем, колкото ни глас държи "Здрава дружба ни крепи, нищо нас не ни дели!", а от кръчмата безуспешно се опитват да ни изтикат навън... Не знам защо, но все си представям, че всички ще сме с голи глави... изглежда, че човек (или поне аз) все гледа да проектира себе си върху другите...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 19:27



Тръгвам за София. Едни братовчеди са ни дали едно таванче, децата докато са студенти да има при нужда къде да преспиват.
Нещо много се вкиснах...
Откъде беше тая история... дето един човек сънувал, че среща Бога и го пита: Господи, къде беше, когато трябваше да премина през не знам коя си ужасна трудност. А Господ му казва: Бях до тебе и те държах за ръка, не помниш ли? Ето, погледни, виждаш ли двата реда стъпки една до друга – моите и твоите... Но, Господи – рекъл човекът, - ето тука са останали само едни стъпки?! Ами че тук на тебе ти стана съвсем трудно и аз те пренесох на ръце – отговорил му Господ...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано26.04.10 20:09



Ей ме след вливката!

Едновременно доволна, уморена и нервна.

Доволна, щото ми потвърдиха, че метките ми по кожата са се смалили.

Уморена, щото почти цял ден провисях в болницата.

А нервна, понеже госпожицата, която издава болничните от химиотерапията, не пожела да ми приеме заявка за болничен, защото била много заета... Та ако може да отида утре, дано да е по-свободна, че да ми запише трите имена и да ми даде час след седмица за получаването на злополучния болничен... Аз вече не й обяснявам, че не съм от София, тъй като предния път това изобщо не я трогна, а й викам: ако дойда утре, рискувате да ви оповръщам цялата, докато ми вземате данните, по-добре вместо сега 5 минути да се обясняваме, за 20 секунди ми запишете името, даже ако искате, аз ще ви го напиша и вие за секунда ще вземете листчето. Тя обаче ми излезе с компромисно решение: даде ми телефон, на който да й звъня утре между един и два с уговорката, че ако не е много заета, ще ми вдигне... Ако пък не ми вдигне, да пробвам пак в четвъртък... после пак във вторник... после пак в четвъртък...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.10 22:16



Ами накрая му го вдигни на началника й (имам предвид телефона или кръвното!)

, напиши една ху-у-бава жалба, че да му (им) вдигнат и мерника!... Намери си и една устата журналистка (в момента темата е гореща) и ще видиш как те ще те търсят по телефона! Мърльовци нещастни!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.04.10 22:18



Уф иде ми да й извия врата на тази "Госпожичка." Мързелана недна...
Светле не се нервирай, радвай се за хубавия резултат от смаляването.
Освен това с държаншието на тази госпожица знаеш,че е нищо ново под слънцето...



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Химията действа!нови [re: flora bg]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано27.04.10 09:57



Ей, ама ти си била страшно фантазьорче!


Ама вместо да си представяш как животът ти крои шапката, не може ли да си представяш нещо по..........еротично например?????
Леле, с това твое въображение, направо се изчервих като си помисля какво може би си представяш
А оная госпожичка с болничните хич не и се връзвай, светът е пълен с тъпунгери.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Химията действа!нови [re: nelgina]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано27.04.10 13:13



Ах... Тази гадинка ми е дала грешен телефон! Дала ми е телефон на хирургията?!?! След 5 минути неуспешни опити да й открия координатите, изкарах сина ми от лекции и го засилих към онкологията. Дано само не му поиска лична карта или бог знае какво. И дано да стигне преди два... Ох, ще се гръмна.
Не, Нелгина, чак такова фантазьорче не съм, че да мога да си представя всичко, което може да ми скрои животът в лицето на здравната ни система!
Я, чак престана да ми се гади и се ококорих!

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано27.04.10 14:34



Ура! Другия вторник ще си имам болничен!

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано27.04.10 14:38



Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал ... познайте какво?
- Надежда! Надежда за всички.

Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари


Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.04.10 17:12



Е най-сетне,спря ходенето по мъките.да ти е честит болничния



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.04.10 17:14



Т

ова ае едно от любимите ми стихотворения.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Химията действа!нови [re: flora bg]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано28.04.10 18:56



Браво Светле! Успешно се бориш със здравната система. А щом ти е до стихове след ХТ-коктейл - няма какво да те мислим!





Тема Re: Химията действа!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано29.04.10 15:04



Хо-хо! Минах на стихове, понеже в болницата им се бяха свършили лекарствата против повръщане. За тия три дни добих самочувствието, че мога да действам по-рационално от природата: на мен вече не ми трябват три отделни отвърствия за поемане на хранителните вещества и за изкарване на преработените такива. Напълно ми е достатъчно и едно. Даже на моменти и то ми идва в повече...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.10 15:23



Хм, надявам се, че въпросното отвърстие е "това", а не... онова!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано29.04.10 15:28



Ох, аз самата вече не знам кое за какво ми е



Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.10 15:31



Милата! Нещо взимаш ли срещу това? В Клуба имаме доста писано...
Нищо ли не върши работа?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Химията действа!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано29.04.10 15:37



Джинджифил... Не бях чела. Сега, като се наврандисам, ще почета за следващия път...
Нищо де. Така човек вижда колко може да издържи



Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Химията действа!нови [re: svetla_21]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано29.04.10 18:51



Еи чета те с огромно удоволствие

Това му е маиката маитап мохабет и да се понасят по леко нешата.Дръж здраво фронта :)В такава сладурка рака няма място:)

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме

Тема Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 20:12



Вторник мина - и аз все още съм без болничен.
Въпросната госпожичка си взела отпуска.
Колежките й ми дадоха някакъв телефон (все пак различен от оня, дето тя ми даде и който не беше нейният) - да звъня другата седмица, защото те не знаеха кога ще се върне на работа.
След като (1) вдигнах кръвно, (2) получих сърцебиене, (3) изприщи ми се главата от жегата под дебелата перука - реших, че така повече не може. Мисля, че вече дойде моментът да взема пушката и да изляза в Балкана.

Боят настана,
тупкат сърца ни.
Ето ги близо
наш'те душмани.
Храброст, дружина
вярна, сговорна!
Ний не сме вече
рая покорна!


Няма да позволя на здравната ни система да се направи на архангел Михаил и да ми вземе душата.
Утре тръгвам на бой.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано04.05.10 21:01



Светле привет

,
това с архагел Михаил така ме развесели, хубаво е че не си изгубила чувството си за хумор въпреки всички простотии. Ще ти кажа ние с мама какво правихме, понеже естественоооо и ние имахме същият проблем. При нас между отделните ХТ минаваха повече от 30дни, а от Онкологията ни и ни издаваха болничен само за 30 дни и съответно се получаваха дупки от по няколко дни до следващото вливане, за които нямаше кой да ни издаде болничен. В тези случаи аз отивах в Онкодиспансера в Младост( близко е до Онкологията) и там на 2 етаж има ЛКК, които единствени могат да издадат или удължат болничен, тогава когато онкоболните имат проблем с болничният лист. На нас така4 пъти са ни издавали без проблем и без никакво размотаване удължаване на болничем лист. Работят всеки ден до 13ч. Успех !!!

Редактирано от nelly_83 на 04.05.10 21:05.



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: nelly_83]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 21:21



Благодаря, Нели!
Аз бях като майка ти след операцията преди първата химия. Отидох в онкодиспансера, но там от регистратурата ми казаха, че не могат да продължат болничен, който не са издали - и аз си отидох на работа. Не знаех за този кабинет с ЛКК, ако съвсем стане невъзможно, ще ходя да го пробвам.
Засега написах едно оплакване до директорката на болницата и утре ще й го нося и ще настоявам да ме приеме лично. Ако не стане - ще пиша на Ани Цолова и ще се изтипосам лично с гола тиква в бтв да разкажа как се държат с болните си във въпросната болница.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 21:29



От нерви взех да се щипя по оперираната подмишка - да ме пита човек от какъв зор?! - и измъкнах оттам един почти 2 сантима конец, останал от февруари там!


Добре, че ме изнервираха!!!

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.10 22:09



"Засега написах едно оплакване до директорката на болницата и утре ще й го нося и ще настоявам да ме приеме лично. Ако не стане - ще пиша на Ани Цолова и ще се изтипосам лично с гола тиква в бтв да разкажа как се държат с болните си във въпросната болница."

Ето така те харесвам! Дай им да се разберат!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано05.05.10 17:00



Светле, направо е възмутително отношението на администрацията във вашата болница. В диспансера в Бургас всеки ден има дежурен на кабинет един химиотерапевт / това е за Бургас и окръга / помага му една сестричка, винаги има много болни, много / за огромно съжаление / , но това размотаване го няма. Винаги са много любезни и гледат , до колкото им е възможно да облекчат болните хора и да не ги разхождат напразно, да не чакат излишно. Сестрата излиза пред кабинета и разпитва и гледа, които са само за документи или нещо дребно, да им спести време, болничните след подписите на комисията са на регистратурата и болните без да чакат по кабинетите минават и си ги взимат.
Я вземи пиши и на БТВ и на БНТ / на сутрешния блок, те са също много отворени към такива теми и веднага реагират/

.



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: sunka75]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.05.10 18:16



Момичета, благодаря за подкрепата. Джул, тия ръкавици са ми точно навреме.
Мушкам си ги в чантата и почвам да ги използвам. Sunka, даже не мога да повярвам, че ми говориш за българска болница. Чудесно е, че все още има такива, в нашата са напълно озверяли.
След няколко часа размотаване от врата на врата, висене пред кабинети, търчане нагоре-надолу по етажите, молби, заплахи, викане и крякане най-накрая се сдобих с ценния документ, който се оказа, че кротко си лежи кой знае откога в едно незаключено чекмедже заедно с още 20 свои събратя... Не знам какво точно пречеше да ми го дадат още вчера.
Гадове. Още един ден от живота ми утрепаха.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано05.05.10 21:08



много добре те разбирам и съм солидарна в яда ти с тебе


да, точно за такива утрепани дни ми е жал ...
а от друга страна и аз съм Живучая само благодарение на моят инат и моята борба с мед.системата - трябва и да й благодарим, че ни държи винаги в готовност
но, както е известно:
вчера вече го няма,
утре още го няма,
съществува само ДНЕС

и ето , че вече получи РАДОСТИ - - три пъти е по-приятно, че го получи Б.Л. и че се пребори със системата и че свърши и тая неприятност - давай напред !
ТИ СИ СУПЕР !!!


... butterfly effect ...

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.05.10 01:18



"ценния документ, който се оказа, че кротко си лежи кой знае откога в едно незаключено чекмедже заедно с още 20 свои събратя..."

Дали пък да не ги беше взела, ча да ги разпратиш на хората!


Кой знае и те къде и откога обикалят за тях от врата на врата...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано10.05.10 12:04



Обикалят там, където и аз... И някоя изрисувана хубавица им обяснява колко всички се грижат за тях...
Но аз искам да се похваля с друго: имам страхотни деца и страхотни колеги! Слушайте: колегите ми събрали пари, 600 лева, и синдикатът ми отпуснал още 400 - и ми събрали половината сума за лъчетерапия в Токуда. Свързали се с дъщеря ми и двамата със сина ми решили вместо да ходят на някакъв рок или метал фестивал в Белград ли, в Солун ли, да ми додадат останалите 1000 лева!
Кажете сега, не съм ли аз щастлив човек отвсякъде!

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.10 12:22



Определено си щастлива майка и колежка.Пожелавам лъчето да ти донесе успех и победа. Дерзай!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.10 12:33



Ей, ама ти какво питаш, като че ли се съмняваш!


И аз като боледувах, ме заляха с такъв водопад от грижи и любов,
че чак не ми се искаше да оздравявам (пепел ми на езика!)...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано10.05.10 12:34



Браво!
Имаш невероятен Късмет в днешно зверско време да имаш такива прекрасни деца, приятели и колеги !
Аз се убедих, че правилно съм избрала мъжа ми навремето и че правилно съм възпитала синовете!
А за приятели и колеги - в началото показаха съчуствие, видях в очите на всичките страх да не ги "прихване", изказаха утешителни клишета и се разбягаха...

Успех!

... butterfly effect ...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlDl_ru на 10.05.10 12:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlDl_ru на 10.05.10 12:38.



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: LlDl_ru]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано10.05.10 13:04



То и при мен в началото беше така. Хората просто не знаят как да реагират, как да се държат в подобни случаи, затова се чувстват неловко и гледат да се измъкнат... Виждала съм го и не ми се искаше и с мен да се случи, затова направих всичко, зависещо от мене, за да запазя естествените си отношения с околните. И мисля, че успях. Гледам да не се усамотявам, през няколко дена минавам в работата на кафе, на приказки, някой път оставам следобяда да свърша нещо, когато са на зор. И гледам да покажа, че всъщност да се разболееш от рак не е по-различно от да си навехнеш крак, например.
А с мъжа ми - и аз като тебе правилно съм го избрала. И моят е много готин. Навремето аз тичах по него, той се опитваше да ми се измъкне

. Добре, че не успя, какво щях сега да правя без него

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.06.10 19:07



Вдигам темата, за да попитам дали някой има връзка със Светлето -
къде зачезна, че много ми липсва?... Ако някой знае, да си признае!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано15.06.10 14:57



И аз днес сутринта си мислих за нея. Липсва ми свежото й чувство за хумор.
Ехо -о-о, Светле, покажи се!



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: nelgina]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.06.10 16:18



В Клуба, мисля, има нейна съгражданка, видяха се и на срещата!


Никой ли не поддържа връзка със Светла?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор just flower (глезанка)
Публикувано15.06.10 16:34



Милички, тя майка я питала на срещата за координати, че нали майка си е в Перник, но тя не е дала, имала основателна причина. Та, за жалост и ние нищо незнаем, въпреки че сме градски, както се казва (макар че аз се отцепих и съм в софийската група вече по- скоро, работата ми е в София, родена съм пак в София и сега сме на квартира с гаджето пак в София

)..Та, дано тя самичка се обади.. Надявам се всичко да е наред и да ни развесели отново! И аз с удоволствие я чета!



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: just flower]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.06.10 16:50



Някой ако има имейл или скайп, нека да й пише!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано16.06.10 19:03



момичета,нашата Светла сега прави лъчетерапията в София и понеже няма тук компютер не пише във форума.Чух се с нея през почивните дни,когато се връща в Перник,но нали я знаете,не обича да се оплаква.След първата седмица беше доста слаба и й се въртеше главата,но да се надяваме,че следващите седмици ще е по-добре.Който иска да й стиска палци,който иска да се моли за нея,да се чувства добре!и по-скоро да се появи във форума!тя е страхотна и аз съм сигурна,че ще победи тази гад...Господ да е с нея!



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: leonidas22]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.06.10 19:19



Ще стискаме естествено,как няма да стискаме. Тя е упорито момиче и ще се справи. Поздрави я ако се чуеш пак с нея. Много целувки й изпращам.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.10 20:08



Благодаря, мила, за информацията! Предай, че й изпращаме много сила и обич!



А това е йероглифът за сила:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.10 20:09



Дублиран постинг ПО ВИНА на Дир-а!

Редактирано от *jull** на 02.08.10 17:07.



Тема Тук съм!нови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано20.06.10 13:32



Момичета, ето ме! Много благодаря на всички за загрижеността ви и добрите думи, стоплихте ми сърчицето, което нещо беше почнало да изстива в тия жеги. Загубих се из София града голяма, правя лъчетерапията и се оказа убийствено пътуването всеки ден напред-назад през Владайското дефиле, още повече, че имаме една мансардичка в София, най-вече заради децата, които са студенти там.
Токуда, разбира се, е класи над Онкологията, но и тук си личи побългаряването. Уж има точно фиксирани часове, но все вмъкват някой и друг без ред помежду тях, а и техният апарат взе да се разваля поне по един ден в седмицата... но това са бели кахъри, разбира се. Иначе самото лъче го понасям горе-долу добре, вярно, непрекъснато ми се спи и ми пищят ушите, а и вече ми се израниха местата, дето ми ги облъчват, но всичко е в рамките на допустимото, пък и в София на онуй таванче съм като на вила - няма пране, няма чистене, няма слагай маса-дигай маса, няма телевизор, няма компютър... Изчетох маса специализирана литература (едни казват – подкиселявайте се, други казват – алкализирайте се, трети – пийте топла вода, четвърти – пийте студена....) и изших два гоблена, които даже и на рамки дадох вчера и другата седмица ще си ги окача на стената като спомен от лъчетерапията.
Остават ми още шест облъчвания, ако не им се развали пак апарата, другата събота вече окончателно ще приключа. Дано и времето да се задържи малко по-хладничко, че с тая перука съвсем ми кипна мозъка...
Ето и от мен едно китайско послание към всички – това е йероглифа за любов, който е съставен от иероглифите за сърце и приятел под един покрив





Никога не е било някак да не е било

Редактирано от svetla_21 на 20.06.10 13:35.



Тема Re: Тук съм!нови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.06.10 13:59



Е добре дошла миличка! Аз като постоянно неизлизаща от клуба те посрещам първа. Светле не се ли мажеш или пудриш за лъчето.Аз не получих никакви изгаряния пудрих се така ни казаха на лъчето. Как е семейството,отдъхна ли си от притесненията за това лъче? Хайде оставам те да си почиваш и влизай вече в клуба,че идва лятото и той започна да замира...отпуските идват и всеки се разпилява насам-натам.Прегръщам те и ти вдъхвам много оптимизъм.
Ето ти един букет цветя за посрещането в клуба.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Тук съм!нови [re: flora bg]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано20.06.10 14:05



Флорче, благодаря за букета и прегръдките!
Пудря се усилено с бебешка пудра, но понеже те и гърба ми облъчват, а пък там не се стигам...
Но така или иначе краят му се вижда.
Още веднъж поздрави и целувки на всички клубаджии!

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Тук съм!нови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.06.10 14:48



Ехей, здравей, радвам се, че се обаждаш! Хайде, връщай се, че без теб не е същото!



Желанието ти за прохладно време ще се изпълни - до сряда градусите ще паднат с около 10, което направо си е свежа пролет!
За пудренето на гърба може да използваш някаква дълга пръчица (летвичка), в чийто край да увиеш топка памук. По китайските магазини има и едни такива дървени "ръчички", които също стават... А бе, все ще го измислиш!

Изпращам ти едно усещане за лято, море и безгрижие с пожелание скоро да стане твое...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тук съм!нови [re: svetla_21]  
Автор vedda ()
Публикувано02.08.10 16:53



?????????????????????????????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.