Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 20:12



Вторник мина - и аз все още съм без болничен.
Въпросната госпожичка си взела отпуска.
Колежките й ми дадоха някакъв телефон (все пак различен от оня, дето тя ми даде и който не беше нейният) - да звъня другата седмица, защото те не знаеха кога ще се върне на работа.
След като (1) вдигнах кръвно, (2) получих сърцебиене, (3) изприщи ми се главата от жегата под дебелата перука - реших, че така повече не може. Мисля, че вече дойде моментът да взема пушката и да изляза в Балкана.

Боят настана,
тупкат сърца ни.
Ето ги близо
наш'те душмани.
Храброст, дружина
вярна, сговорна!
Ний не сме вече
рая покорна!


Няма да позволя на здравната ни система да се направи на архангел Михаил и да ми вземе душата.
Утре тръгвам на бой.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано04.05.10 21:01



Светле привет

,
това с архагел Михаил така ме развесели, хубаво е че не си изгубила чувството си за хумор въпреки всички простотии. Ще ти кажа ние с мама какво правихме, понеже естественоооо и ние имахме същият проблем. При нас между отделните ХТ минаваха повече от 30дни, а от Онкологията ни и ни издаваха болничен само за 30 дни и съответно се получаваха дупки от по няколко дни до следващото вливане, за които нямаше кой да ни издаде болничен. В тези случаи аз отивах в Онкодиспансера в Младост( близко е до Онкологията) и там на 2 етаж има ЛКК, които единствени могат да издадат или удължат болничен, тогава когато онкоболните имат проблем с болничният лист. На нас така4 пъти са ни издавали без проблем и без никакво размотаване удължаване на болничем лист. Работят всеки ден до 13ч. Успех !!!

Редактирано от nelly_83 на 04.05.10 21:05.



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: nelly_83]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 21:21



Благодаря, Нели!
Аз бях като майка ти след операцията преди първата химия. Отидох в онкодиспансера, но там от регистратурата ми казаха, че не могат да продължат болничен, който не са издали - и аз си отидох на работа. Не знаех за този кабинет с ЛКК, ако съвсем стане невъзможно, ще ходя да го пробвам.
Засега написах едно оплакване до директорката на болницата и утре ще й го нося и ще настоявам да ме приеме лично. Ако не стане - ще пиша на Ани Цолова и ще се изтипосам лично с гола тиква в бтв да разкажа как се държат с болните си във въпросната болница.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано04.05.10 21:29



От нерви взех да се щипя по оперираната подмишка - да ме пита човек от какъв зор?! - и измъкнах оттам един почти 2 сантима конец, останал от февруари там!


Добре, че ме изнервираха!!!

Никога не е било някак да не е било

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.10 22:09



"Засега написах едно оплакване до директорката на болницата и утре ще й го нося и ще настоявам да ме приеме лично. Ако не стане - ще пиша на Ани Цолова и ще се изтипосам лично с гола тиква в бтв да разкажа как се държат с болните си във въпросната болница."

Ето така те харесвам! Дай им да се разберат!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано05.05.10 17:00



Светле, направо е възмутително отношението на администрацията във вашата болница. В диспансера в Бургас всеки ден има дежурен на кабинет един химиотерапевт / това е за Бургас и окръга / помага му една сестричка, винаги има много болни, много / за огромно съжаление / , но това размотаване го няма. Винаги са много любезни и гледат , до колкото им е възможно да облекчат болните хора и да не ги разхождат напразно, да не чакат излишно. Сестрата излиза пред кабинета и разпитва и гледа, които са само за документи или нещо дребно, да им спести време, болничните след подписите на комисията са на регистратурата и болните без да чакат по кабинетите минават и си ги взимат.
Я вземи пиши и на БТВ и на БНТ / на сутрешния блок, те са също много отворени към такива теми и веднага реагират/

.



Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: sunka75]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.05.10 18:16



Момичета, благодаря за подкрепата. Джул, тия ръкавици са ми точно навреме.
Мушкам си ги в чантата и почвам да ги използвам. Sunka, даже не мога да повярвам, че ми говориш за българска болница. Чудесно е, че все още има такива, в нашата са напълно озверяли.
След няколко часа размотаване от врата на врата, висене пред кабинети, търчане нагоре-надолу по етажите, молби, заплахи, викане и крякане най-накрая се сдобих с ценния документ, който се оказа, че кротко си лежи кой знае откога в едно незаключено чекмедже заедно с още 20 свои събратя... Не знам какво точно пречеше да ми го дадат още вчера.
Гадове. Още един ден от живота ми утрепаха.

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано05.05.10 21:08



много добре те разбирам и съм солидарна в яда ти с тебе


да, точно за такива утрепани дни ми е жал ...
а от друга страна и аз съм Живучая само благодарение на моят инат и моята борба с мед.системата - трябва и да й благодарим, че ни държи винаги в готовност
но, както е известно:
вчера вече го няма,
утре още го няма,
съществува само ДНЕС

и ето , че вече получи РАДОСТИ - - три пъти е по-приятно, че го получи Б.Л. и че се пребори със системата и че свърши и тая неприятност - давай напред !
ТИ СИ СУПЕР !!!


... butterfly effect ...

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: svetla_21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.05.10 01:18



"ценния документ, който се оказа, че кротко си лежи кой знае откога в едно незаключено чекмедже заедно с още 20 свои събратя..."

Дали пък да не ги беше взела, ча да ги разпратиш на хората!


Кой знае и те къде и откога обикалят за тях от врата на врата...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Аз и здравната система - кой когонови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано10.05.10 12:04



Обикалят там, където и аз... И някоя изрисувана хубавица им обяснява колко всички се грижат за тях...
Но аз искам да се похваля с друго: имам страхотни деца и страхотни колеги! Слушайте: колегите ми събрали пари, 600 лева, и синдикатът ми отпуснал още 400 - и ми събрали половината сума за лъчетерапия в Токуда. Свързали се с дъщеря ми и двамата със сина ми решили вместо да ходят на някакъв рок или метал фестивал в Белград ли, в Солун ли, да ми додадат останалите 1000 лева!
Кажете сега, не съм ли аз щастлив човек отвсякъде!

Никога не е било някак да не е било



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.