Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.10 00:55



Продължаваме темата, чието начало може да прочетете



Само ще припомня, че всеки може по желание да представи себе си или свой близък с диагнозата и терапията, през която е минал. Целта е хората със сходни заболявания по-бързо и лесно да се откриват за взамна помощ. Може да посочвате имейл за връзка, но не и телефони. Нека названието на постинга Ви да носи Вашия никнейм.

И моля не забравяйте, че тук само се представяме, а не обсъждаме проблеми!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор ani831O (непознат )
Публикувано07.02.10 23:41



здравейте казвам се Ани от Русе на 26г съм семеина с дете на 2г. на 11.12.09 ме оперираха за аденом на щитовидна железа но излезе медуларен карцином с множество метастази в лимфните възли стадй 2 сега чакам свободен час за проф.Хаджиева -ако някои има подобен проблем може да обменим опит



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор George_ super_ plus (непознат )
Публикувано23.02.10 09:32



Аз съм Гошко на 10 години от Пловдив.Болен съм от лимфобластна левкемия от 2004г.Лекуван със стандартна химиотерапия рецидив изолиран тестикуларен 2009.До момента проведени 6 химиотерапии.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано11.03.10 17:46



Здравейте,

Става въпрос за татко.

Ето накратко историята на неговото заболяване:

След прекаран инфаркт през ранната есен на 2004, има направен 3-ен байпас в началото на 2005 година.

През април 2008 му се появи едно топче под лявата половина на езика, с големината на по-голямо царевично зърно. С надеждата да е нещо незначително, той не предприе нищо до есента на 2008.

След направен преглед и консултации със специалист УНГ от ИСУЛ София, на 10.2008 бе направена частична резекция на езика с находка: „Язвено-некротична маса по левия ръб на езика и пода на устната кухина.” Хистологичният резултат е „Добредиференциран (G1) спиноцелуларен карцином на езика T3N0M0.

Между 12.2008 и 02.2009 бе подложен на лъчетерапия, 33 процедури.
През месец Април 2009, след контролен преглед, се установява метастаза отляво на шията. На скенера няма данни за рецидив на мястото на резекцията.

След 6 процедури химиотерапия в онкологичния диспансер в Пловдив, от края на месец Май до средата на Месец Октомври 2009, през 12.2009 са направени радикална шийна дисекция в ляво и консервативна шийна дисекция от дясно, при които са отстранени метастази във лимфните възли от „плоскоклетъчен добредиференциран плоскоклетъчен карцином с кератинообразуване, с ангажиране на капсулата.

След направени още 2 процедури на химиотерапия в Пловдив и последвало скенер изследване, при което не се откриват видими патологични промени, последва контролен преглед на лекарска комисия в ИСУЛ УНГ отделение в София.

Заключението на комисията от година е за рецидив на езика и пода на устната кухина, предимно вляво. Тъй като основните методи на лечение са изчерпани вече, татко беше насочен за палиативни грижи към Диспансера по онкологични заболявания в Пловдив.

Общото му състояние е сравнително добро, след всичко прекарано дотук. Няма силни болки и не ползва силните болкоуспокояващи лекарства, които са предназначени за онкоболни и са му предписани от диспансера.

Вече се надяваме само на чудо, но просто не мога да си позволя да бездействам.

На всичко отгоре, в ранната есен на 2010 година, майка ми бе оперирана от рак на яйчника, който беше в начален стадий. След прекарани 6 курса химиотерапия, поне нейните изследвания ми дават успокоение засега.

С надеждата и вярата, че все пак не всичко е изчерпано ... се превърнах от само четящ, във вече и пишещ участник в този форум.

Щом не можем да дадем повече години на живота си, нека дадем повече живот на годините си!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: refCo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.03.10 21:09



Здравей refCo, добре дошъл /дошла/ при нас, колкото и странно да звучи. Щом четеш и се представяш, значи си се запознал/а/ с клуба, вероятно и с много от нас. Това е само диагноза и ние тук се учим от опита на другите, споделяйки и своя и заедно вървим напред.
Ще помагаме с каквото можем. Нямаме тема за рак на езика. Можеш да отвориш и в нея да разкажеш /или копираш/ историята на баща ти. След като се чувства добре пие ли нещо, което му помага? Добавки или алтернативни рецепти?

А последното ти изречение е истина. Годините, в които съм тази диагноза са по живи и пълни, защото се научих да ценя всеки миг, всеки мил жест и всяка добра дума.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор tanya.and.daddy (непознат )
Публикувано12.03.10 11:01



Здравейте,

става въпрос за моя татко.
В началото на декември 2009г. се оплака от подържане на висока температура. След посещение при личния лекар беше изпратен вкъщи с антибиотик....температурата обаче не падаше и му се засили кашлицата /винаги е имал кашлица.....сериозен пушач е/. По предписание на л.лекар проведе още два курса със същия антибиотик. На 18.01.10г. му беше направена снимка на белия дроб на която ясно се видя образувание в дясната част с размер 80/70 мм. Веднага дойде в София и постъпи във Военна болница в белодробното отделение. Изписаха го с диагноза плоскоклетъчен карцинон разположен в дясно/Т2N2M0 с предписание за оперативно лечение. На 01.03. му беше направена операцията - отстранена дясна половина. Взети са проби от лимфните възли, за които все още чакаме резултат. Изписаха го на 10.03. Днес му махнаха конците. Като цяло се чувства добре, подвижен е, с апетит, вече е непушач, е малко му е затруднено дишането, но свиква. Сега очакваме решението за последващо лечение.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано12.03.10 16:06



Здравей Buba67,

благодаря Ти за топлите думи и посрещане.

Преразглеждайки темите, считам за е най-добрия вариант, да добавя нашата история в темата "Рак на устната кухина".

Хората писали там имат сходни преживявания и от части са пациенти на едни и същи лечебни заведения и са преминали през сходни начини на лечение.

Затова не смятам за нужно да размивам още повече нещата, отваряйки нова тема. А дали към заглавието на темата може да се добави и "езика" ...

refCo


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор feicheto_76 (непознат )
Публикувано20.03.10 20:50



Постингът е преместен в "ПЛЮВАЛНЯ":

Редактирано от *jull** на 20.03.10 22:18.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: Buba67]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано23.03.10 20:31



Здравейте
Аз съм Лилка. Лекувам се в Пловдив.
През 2008 г. ми се появи един червен кръг на гърдата. Проведох 4 курса червена ХТ. След това мастектомия на лява гърда. Още 3 червени ХТ и 4 бели Паклитаксол, лъчетерапия. От юни 2009 г. съм на Херцептин за 1 година.
Вярвам, че всичко може да се променя, зависи от нас и много неща около нас, и над нас!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: lilka13]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.04.10 14:29



Светла, 49 години, омъжена, 2 големи деца.
РМЖ, мастектомия на дясна гърда февруари 2010 в Онкологията в София.
Диагноза T3N1M1 с доказани кожни метастази.
Назначена лъчетерапия и червена химиотерапия (ФЕК).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.