Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано08.02.10 15:28



момичета ,ако сте на 21 дена и имате вливане на херцептин 2 пъти в месеца,допълнителните флакони купувате ли си ги,защото на месец се падат по 4 флакона.Много ще съм благодарна ,ако ме осветлите по този въпрос





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: addy13]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано08.02.10 16:20



Не не ги купуваме.Всеки месец министр.,изпраща по 4 флакона.( в Онкологията в София, доставката е само веднъж месечно след 1-во число). За по-пълните жени( тъй като херцептина се влива спрямо кг.) Понякога когато се паднат 2 вливания в месеца и първото вливане е било в началото на съответния месец, второто в края на съответния месец тогава херцептина не достига, и сестрите обикновено правят разни врътки като взимат от доставката за Х. за следващия месец. При нас Х. винаги стига, защото мама е много слабичка. само веднъж досега от началото Х. ни се забави с 4 дни.
Не е добре да се получават забавяне на вливките, пациентите стават резистентни към лекарството.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано08.02.10 18:30



нели, благодаря ти за отговора дано и при нас да измислят вариант,тя сестра ми не е пълна,но е висока и затова и отиват 2,5 флакона и по наши сметки някъде 16 флакона не достигат ,а това са много пари ,но никой не ни и каза да купим и затова сме притеснени,ама ще видим какво ще правим,още веднъж ти благодаря





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор doriis (член)
Публикувано09.02.10 13:25



Здрасти, Nelly_83.
Първата вливка на 03.02.2010г. мина с едно малко неразположение вечерта/вдигнах 39.4 градуса,/ но я свалих за около 1час и до днес нямам други странични ефекти.Следващата ми вливка ще е на 24.02.2010г. през 21ден но от София изпращали само веднъж в месеца и сега незнам какво ще се случи.
Днес се свързах с д-р Таринска и ми каза същото, но аз и обясних че съм планувана за втори път в един и същи месец и тя каза че чакали договора и на 20.02.2010г. се разбрахме да се чуем.Първата ми вливка беше 4 флакона и доколкото разбрах от моя лекуващ лекар първия път се вливали по 0.8мл. на кг./живо тегло

/ и аз понеже съм тежка жена само 65кг. малко не ми стигна но колкото толкова и така до следващия път.
Благодаря ти за всичко и доскоро.На всички желая хубав ден.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: doriis]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано09.02.10 15:26



дориис и моята сестра е с твоите килограми-61 и този месец има две вливания ама какво ще става и ние не знаем-има само един флакон понеже дозата е 2 и половина флакона,но половинката се изхвърля та от 4 остана само един,а пък херцептин се получавало веднъж в месеца

а като пресметнем недостигат около16 флакона за годината,но и никой нищо не ни казва и аз не знам какво да правим



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: addy13]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано09.02.10 17:04



Момичета, говорета с лекуващия лекар и с фармацевтите в аптеката към съответния диспансер, те може нещо да ви посъветват.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано09.02.10 20:58



Момичета само да вметна- нали си знаете че с Херцептина са абсолютно забранени да се приемат жълт кантарион и грейфрут.





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор doriis (член)
Публикувано10.02.10 15:46



Nelly_83,много ти благодаря за информацията но тези заабрани ги чувам за първи път и ако знаеш още нещо пиши.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: doriis]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано10.02.10 16:13



мисля,че ги пишеше в листовката на Херцептина или информацията съм я срещала в информираното съгласие което получихме за програмата Алтто( клин. ескперимент за съпоставимост между лапатиниб и херцептин- ние се отказахме от участие в него.)За други забранени съставки аз поне не знам.
Мама Д беше споменала, че за друго прицелно лекарство Гливик, освен жълт кантарион и грейпфрут, са забранени и нара и бялия трън. Не съм срещала дали те са забранени и за Х., но ще ги избягваме за всеки случай. Примерно Карзил( лекарство за подпомагане на чернодробната фукция, често се изписва вместо трансметила, че е по-евтин вариант)то съдъ ржа голям процент бял трън. И на листовката за него си пишеше, че не се препоръчва при рак на гърдата.

Момичета някой от Вас да си е изследвал ХЕР по ФИШ.
Ние да, още лятото. Фиш е единствения световно признат метод за установяване на ХЕР+ ( най-точен). В Америка поне Х. се влива не само спрямо кг , както е тука в БГ, но и според степента на ФИШ. При стойнсот под 11-12 се води по-малко агресивен рак от агресивния тип, при стойност над 12 силно агресивен, от най-агресивния тип ( не го обясних май добре).

Смята се, че при високи стойности, трябва да се влива повече Х. за по-ефективно подтискане на хер+ белтъка.
Днес питахме лекарите в Онкологията, мисля обаче че няма да има промяна нито в количеството, нито в бройката на вливанията, независимо от резултата. Пак ще питам аз за да сме сигурни.....ще пиша ако има нещо ново


Редактирано от nelly_83 на 10.02.10 16:24.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН [re: nelly_83]  
Автор MamaD (член)
Публикувано10.02.10 22:31



това е листовката за пациента - никъде не пише нищо за взаимодействие на Херцептин с лекарства и храним но пише да се съобщи на лек. онк. за приемани лекарства, дори да не са предписани от лекар. Гливек е различно лекарство. Трябва да видя по чуждите сайтове какво пише.

...What should I avoid while receiving trastuzumab (Herceptin)?

Follow your doctor's instructions about any restrictions on food, beverages, or activity while you are being treated with trastuzumab.


What other drugs will affect trastuzumab (Herceptin)?

There may be other drugs that can affect trastuzumab. Tell your doctor about all the prescription and over-the-counter medications you use. This includes vitamins, minerals, herbal products, and drugs prescribed by other doctors. Do not start using a new medication without telling your doctor.

.... Значи трябва да следвате указанията на онколозите за това какви ограничения за храни и напитки има по време на лечението. За лекарствата - трябва да споделяте всичко което взимате с онколога. Нищо конкретно.

Редактирано от MamaD на 10.02.10 23:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.