Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: MamaD]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано10.02.10 23:15



Юли благодаря за листовката за Х., явно не съм го чела там.
Намерих листовката на Лапатиниб -там пише че сока от грейпфрут трябва да се избягва.

. В инф.съгласие, което ни бяха дали грейпфрута не се препоръчваше и за херцептин и за лапатиниб.
В клинично изследване, което Роше провежда за Херцептин пише, че са забранени жълтия кантарион ( Hypericum perforatum) и грейпфрут заедно с херцептин. Плюс още една камара забранени вещества за комбиниране с Херцептин.
Ето,
"No concurrent carbamazepine, ethosuximide, griseofulvin, nafcillin, nelfinavir mesylate, nevirapine, oxcarbazepine, phenobarbital, phenylbutazone, phenytoin, primidone, rifabutin, rifampin, rofecoxib, Hypericum perforatum (St. John's Wort), sulfadimidine, sulfinpyrazone, troglitazone, or grapefruit juice " , всичко това в графата Other на.

Мен лично ме притесняват останалите забранени съставки, в кои храни те се съдържат. Не съм лекар и нищо не разбирам. Ще се поровя малко и аз, и ще пиша.

Редактирано от nelly_83 на 10.02.10 23:50.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор MamaD (член)
Публикувано10.02.10 23:59



Нели, това са лекарства, но са дадени активните им съставки, заяото търговските им наименования са различни.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: MamaD]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано11.02.10 00:07



да и аз установих току що това

.
Още веднъж Юле, благодаря за всичко Твоите съвети и знания са много ценни за всички нас.
Прегръщам те



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.10 08:19



Това са така наречените генерични имена на лекарствата или химически имена или активната , лечебна съставка на лекарството...и това са лекарства основно против епилепсия и шизофрения, тежка депресия...-фенайтоин, фенобарбитал..., карбамазепин, оксабазепине, етосуксимиде...



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: yraaa]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано18.02.10 19:30



Някой може ли да ми каже адювантния Херцептин колко курса се прави?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано18.02.10 20:12



Нели, аз мисля 1 година - 52 седмици се прави адювантния херцептин, поне от всичко което съм прочела, това ми е останало.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано18.02.10 20:50



Да ако е седмичен Херецептин,
но ако се прави през 21 дни защо имам спомен, че се правят 14 курса ( тъй като са през 21дни, се събира по-малко от година).
Мама в момента е на 11 Херцептин, та затова се чудих колко още, лекарите естествено нямат време за такива подробности....



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано17.03.10 22:19



Здравейте, момичета
Ако някой от вас е от Пловдив, утре вечер 18.03.10 (четвъртък) от 17.00 часа в ресторант КОПЧЕТО ще се проведе семинар на тема : АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА ПРИ H2 ПОЛОЖИТЕЛНИ.
Мисля, че го организира д-р Апостолова от онкологията.

Редактирано от lilka13 на 17.03.10 22:20.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано18.03.10 09:16



Лилка здравей,
и благодаря за информацията. За съжаление аз няма да мога да присъствам, а темата силно ме вълнува. Ще съм благодарна, а и не само аз

, ако споделиш дали има нещо интерестно след срещата утре!




Тема Re: ХЕРЦЕПТИН [re: nelly_83]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано22.03.10 22:06



Нели, който ме покани, не беше разбрал правилно за какво ще е лекцията.
Д-р Ирена Маждракова (работи в София, специалност: хомеопатия и здравословно хранене) ни изнесе лекция за здравословното прочистване на храносмилателния тракт.
Говореше за всички онези храни, за които четем и знаем че са вредни, но все пак ги ядем: консерванти, оцветители, газирано. Наблегна най много на водата: човек трябва да изпива 3 л. течности, от които 1,5 л. да е вода, иначе "междуклетъчното пространство заприличва на блато".
Предложи ни няколко варианта за прочистване на храносмилателния тракт:
1. За 2 часа да се изпият 3 л. солена вода.
2. Програма Коло-Вада плюс (на производител- КОРАЛ КЛУБ). Това са комплект от билки, които се пият 14 дни и се спазва определена диета. Ако някой от вас вече е приложил тази програма да сподели има ли наистина "изчистващ" ефект.
Нейния съвет е когато има здравословен проблем да не лекуваме само болеста, а да търсим причината поради която се е появила и нея да отстраним. ЧОВЕК Е ТОВА, С КОЕТО СЕ ХРАНИ И ДИША.
Следващите теми ще са за:
1. Бъбреци
2. Дихателна система
3. Черен дроб
Извинявам се на модераторите, че писах тук






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.