Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано27.01.10 15:48



Еми, искам да ти кажа, че вчера много мои приятели ми се обадиха да ме питат гладала ли съм по БНТ твоето интервю / аз всъщност гледах после в интернет и веднага ти писах на мейла/ и всички са възмутени от системата и бюрокрацията в МЗ и са възхитени от теб!!! При нас впредвид стеклите се обстоятелства бързо бързо ни одобриха и ни доставиха лекарството. Много се радвам Еми , много се радвам!!!
Нека другите момичета да кажат редовно ли им доставят лекарството и какво правят ако закъснява. Не мисля , че трябва да се примиряваме ако има нередовни доставки на лекарството и това пречи на лечението!!!

Прави ми впечатление ,че БНТ много обръщат внимание на социални и здравни проблеми, за разлика от останалите телевизии, които залитат повече по комерсиални предавания. Наистина добре ,че ги има такива хора като екипа на "Денят започва".
Сигурна съм ,че ще имаш успех в лечението!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано27.01.10 19:28



Емче, тази новина осмисли деня ми! Много се радвам за теб - ти си боец- зодия Стрелец и не съм се съмнявала, че ще успееш! Трябва да го полеем скоро!!!! Обичам те и се гордея с теб!!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: embadem]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано27.01.10 20:12



толкова много се радвам за теб,мила!!!!ЧЕСТИТО!!!нали ти казвах,че бях сигурна,че всичко ще се оправи!Сега ти остава едно:ОЗДРАВЯВАЙ бързо!
Вперед с песнями!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: leonidas22]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.02.10 13:11



Момичета, къде сте? Пишете правите ли вече Херцептина и как го понасяте?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nadia_O6O6]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано03.02.10 13:33



аз от една жена чух,че понася съвсем добре херцептина,без никакви оплаквания!пожелавам ти същото!!!и пълно оздравяване!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: leonidas22]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано03.02.10 13:57



Наде, мама беше вчера на трето вливане, но с вените е ужас, сега на здравата ръка около палеца я бодат. Маже се и казва , че уж има полза, незнам, като е всяка седмица, къде ще намират място все да я боцкат. И още не са и назначили никакви изследвания, а според мен трябваше вече контролни да има.

Наде, ти как правиш контролни изследвания, на колко време, нормално ли е от октомври да не сме правили.

Редактирано от sunka75 на 03.02.10 14:02.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.02.10 15:28



Съни, най-важно е да е правила ехокардиограма, за да се следят показателите на сърцето. В ИСУЛ адювантното лечение с Херцептин е на 3 седмици, но четох някъде, че е по-добре когато е всяка седмица. А за вените нека се маже редовно. Аз използвам едно кремче от див кестен мисля че беше, но ми е в къщи, ако искаш ще проверя. То попива в кожата и е много приятно. Иначе другите гелове хепароид и троксивазин не мога да ги използвам, гадно ми е на кожата, а и през деня съм на работа и затова само вечер. И не на последно място сестрата в стационара е перфектна и ми ги уцелва безпогрешно, само тя се справя с моите вени, обаче февруари ще е в отпуска и ще ме бодат яко. А и те са вече много амортизирани, цяла година вече съм на седмичен Херцептин, преди това на други терапии, въобще не мога да очаквам чудеса.


А за контролите – положението е трагично. Аз съм била с рецидивирало заболяване и в разстояние на повече от година никой не ми е назначавал никакви изследвания контролни. Единствено скенер, за да следим образуванието и той показа, че е намаляло с 50%, а аз го виждах и усещах, че е пораснало повече от всякога. Изписват ти лекарствата, вливаш си ги и това е. Когато питам ми казват „Ами направи си”, звучеше ми като „Дали ще си ги направиш или не – все тая”. И аз си ги правих – така си открих М в костите, със сцинтиграфия, която сама си „назначих”. Е, може би не всички лекари са такива, но ви препоръчвам да си ги правите сами, за ваше успокоение, че всичко е наред. Виж в темите за контролни изследвания и нека си ги прави, с талонче от личния лекар, единствено за ехокардиограмата на три месеца задължително!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано03.02.10 19:14



не мисли,че само при вас е така.При дъщеря ми също след операцията на 29.10.09 не са й правили никакви изледвания,освен тези преди химията,само я опипваха и това е...
Надя,след колко време след операцията си открила М в костите?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН - ВЪПРОСнови [re: nadia_O6O6]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано03.02.10 19:33



Как се отпуска херцептина,когато е на 21 дена - за няколко месеца или всеки месец? Понеже на сестра ми сега и дали 4 флакона,а дозата й е 2 флакона и половина,лекуващата и лекарка е в отпуск и никой нищо не знае



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН - ВЪПРОС [re: addy13]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано03.02.10 21:10



Херцептина с отпуска всеки месец по 4 флакона от министерсвото. Влива се по 6мг/кг при вливания на 21 дни., само първата доза е по-натоварваща по 8мг на кг.
Къде правите вливанията?Спазват ли вивливките да са Ви точно на 21ден.!
Поздрави :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.