Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА ХРАНОПРОВОДА - помощ!!!нови  
Автор alisa97 (нова)
Публикувано11.03.06 15:45



Здравейте мили хора!
Съвсем нова съм тук, но ще си позволя да се обърна към вас за помощ, тъй като навсякъде ни я отказват. Преди месец откриха на татко ми (56г.) рак на хранопровода. В епикризата пише така = аденомен карцином на езофага с прорастване паратрахеално. Доколкото успях да разбера - тумора е голям, има метастази (мисля) в белият дроб, но малки. 4 стадий

.
Направиха му трахеотомия и гастростомия (без да съм сигурна за термините) и... го изписаха без никакво лечение. Говорих с радиолозите - отказват лъчетерапия. Казаха, че е повече ще навредят, отколкото да помогнат. Говорихме и с химиотерапевтите. Отговорът беше същият, като на радиолозите. И сега? Чух положителни мнения за Алое вера гел, за Саменто....За момента нищо не сме започнали да му даваме - не знаем какво. Нито към кого да се обърнем за помощ.
Радиолога каза - опитайте с народна медицина. Но каква, с какво?!?
Ако знам, че може няколко неща да се дават без проблем - да опитам от всичко, но ...не знам! Може ли едновременно да се прилагат няколко вида лечение примерно? Да му даваме алое и Саменто? Или друго? Моля ви!!! Дайте ми съвет!
Знам, че нямаме голяма надежда, но пък не може без да се опитаме поне, нали? Стават ли чудеса? Чувала съм за толкова хора, излекувани ...
Ще съм безкрайно благодарна на всички които ми отговорят....

Редактирано от *jull** на 08.04.09 12:03.



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: alisa97]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 19:46



повечето хора от клуба пият натанал-може да започнете с него и с алоето-то също е за имунитет,но не разчитайте само на него.друг вариант е да търсите билкар.саментото мисля,че няма да помогне.порови се назад из темите и прочети.ако нещо те интересува-питай



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: alisa97]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 19:49



alisa, след като прочетох тонове информация за най-различни алтернативни терапии, видях че няма такава в която диетата да не присъства. Публикувах доста линкове към част от тази информация за алтернативни методи, събирана предимно по англоезичните сайтове. Виж темата за малигнум меланом.



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: alisa97]  
Авторnadejda (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 12:20



Ako iska6 moeto mnenie otgovori mi!6te proveriavam i 6te se svarjem.Do skoro.



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: nadejda]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 13:01



Боже, тази напаст е извадила теми от март и гледа да се закачи...........



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: alisa97]  
Авторbube (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 20:30



Здравей Алиса, ако тази тема е все още актуална за теб бих желала да се свържем по някакв начин, e-mail адрес или каквото и да е друго.В нашето семейство имаме същия проблем и ако не друго то поне можем да обменим информация.Ще чакаме.



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: bube]  
Автор harpii (непознат )
Публикувано08.04.09 10:54



Здравей bube! Преди около месец на майка ми и откриха рак на хранопровода, който за съжаление и тръгнал и към бронхите. Изписаха ни без да ни кажат нищо за лечение или нещо подобно. Ако все още този проблем е актуален ще се радвам да се свържем и да обменим информация!!! Пиши във форума, аз ще ти дам и E-mail! До скоро, надявам се!



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: harpii]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.04.09 11:59



Мили хора, за това заболяване в Клуба ни е писано сравнително малко. Затова ви моля да пишете тук, а не на лични или на имейл. Опитът ви ще бъде безценен и за други в подобно положение. А и така темата ще се поддържа и може би вие самите ще получите помощ, най-малкото като важна информация.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: *jull**]  
Автор harpii (непознат )
Публикувано09.04.09 12:14



Така е разбира се, права си! Аз нямам все още какво толкова да споделя като опит тъй като случаят ми е пресен, но мога да разкажа за него. Преди около месец на майка ми и откриха стеснение на хранопровода, което за съжаление се оказа злокачественно образование. В Токуда и беше направено опереция, тъй като лекаря смяташе, че ракът не се е разпространил в трахеята и бронхите. Изрязъл е тумора доколкото е могъл, но е видял, че е тръгнал към бронхите, а доколкото ни обясниха там не може да се оперира, тъй като е жлесиста тъкан и туморните клетки се възпроизвеждат. Другаде няма разсейки. В Токуда, за да ни вземат парите бяха готови да направят няколко курса химеотерапия "за всеки случай", както се изразиха, но майка ми отказа. След което се съветвахме и с още няколко специалисти, които казаха твърдо, че няма нужда от химиотерапия, защото както вече споменах тъканта там е жлезиста и те се образуват отново мн бързо. Общото състояние на майка ми е добро, възстановява се нормално след операцията, хемоглобинът и е малко нисък ок. 100-110 (епикризата не е пред мен,за да кажа точно, но беше едно от двете, ще пиша допълнително). Относно тумурът, лекаря каза, че е малък, но много коварен. В ИСУЛ и сложиха протеза, която да попречи на бъдещо стеснение на хранопровода и да помогне да се храни нормално, но само кашести храни.
От събота (04.04.2009) започнах да и давам котешка стъпка, но съм леко притеснена от противопоказанията. Друго за сега не и давам, тъй като не знам какво. Пие само черен бъз и чай от коприва за имунната система. Стомахът и е мн чувствителен заради др. нейно заболяване-склеродермия, не може да яде нищо пържено, със семки или люспи, зелено и т.н. Това е, ако някой може да помогне със съвети и препоръки ще съм безкрайно благодарна!!!



Тема Re: рак на хранопровода; помощ!!!нови [re: harpii]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.04.09 13:43



Ето нещо, което може да приложите.





Редактирано от Buba67 на 09.04.09 13:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.