Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема температура и рак -може ли да е от метастазитенови  
Автор vlina (непознат )
Публикувано12.06.09 02:01



моля за много спешен отговор. Възможно ли е? .Баща ми е с метаастазирал рак на дебелото черво и коремната стена.Преди три месеца при трета операция му изведоха илиустома.тя работеше добре,но преди 5 дни изведнъж коремът му се наду и имаше силни болки.Започна диета, хирург му прави клизмичка у дома -малко уж му поолекна, но подуването само намаля , но не изчезна съвсем.Явно е направил някакъв стоп ,но хирурзите не се наемат да го оперират ,защото е много слаб , а ракът с много метастази.На третия ден вдигна и температура 38.8 .Днес идва личната ,според нея не е настинал а температурата е от нарасващите метастази в напреднал стадии.Възможно лие. От друга страна, му откриха ешерихия коли в урината, има торбички под очите и краката му са подути-не е ли възможно да е от това темперятурата. Моля пишете ми акоимате опит при подобни проблеми.Вдигат ли раково болните температура от самия рак и как това влошаване се изяви изведнъж само за 24 часа



Тема Re: температура и рак -може ли да е от метастазитенови [re: vlina]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 03:50



Температура , и то висока може дасе вдига и само от самото заболяване , метастазите...Получава се от множеството ракови клетки, които отделят хормоноподобни субстанции и по тоя начин дразнят областта в мозъкът отговаряща за температурната регулация...отделно с множество метастази , имунната система е много на дъното , като сила и организмът бива много чуствителен към инфекции..., които при здрав имунитет не му правят впечатление..дори от гъбична инфекция (много често срещана в подобни случаи)може дасе вдигне температура...т. е. причината е комплексна..но задължително трабва дасе дават антипиретици...тиленол(пирамидон, парацетамол)...





Тема Re: температура и рак -може ли да е от метастазитенови [re: yraaa]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано12.06.09 11:40



Да, от метастазите е НО:Преди време,в клуба(или някъде другаде) четох за случай в който при висока тампература от вид шарка, при пациент с онко-диагноза раковите клетки са изчезнали...В момента се търсят начини за изкуствено повишаване на температурата за борба с рака...При висока температура, първо загиват раковите клетки...Мнението ми е да не му давате лекарства свалящи температурата...Правете само компреси с оцет(и само в краен случай медикаменти) и следете да не превишава 41градуса...Това е Борбата на организма срещу раковите клетки...


Човек отнася със себе си на Онзи Свят само Oнова, което е раздал на Този!!!

Редактирано от daoford на 12.06.09 11:50.



Тема Re: температура и рак -може ли да е от метастазитенови [re: daoford]  
Авторvlina (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 00:29



Благодаря за отговорите Ви. Надявам се тази вечер да е по спокойна. Днес започнахме антибиотика от микробиолог изсл, повлияващ на бактериите. Моля се да се пооправи поне както си беше и подутината на корема му да спадне. Нали стават ДОБРИ ЧУДЕСА! За температурата му давах нимизил ,защото се чувстваше мноого зле докато не я свалим. Ех ако пр вс високата температура действаше като убиец на раковите клетк.

Тези дни сме на много строга диета-само пасирани супи и правич вливки ,вкл на кабивен.

ЩЕ съм благодарна ако ми препоръчате нещо и по един друг проблем, за които в нашата ситуация ще го наречем "бял кахър", но ...След последната операция баща ми започна да забравя неща от близките часове.Аз го свързвам с упойките, анестизиологът - не . Неврологът препоръча ноотропил.Засега няма ефект. Лека вечер!
ИМА ДОБРИ ЧУДЕСА!!!



Тема Re: температура и рак -може ли да е от метастазите [re: vlina]  
Авторvlina (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 02:18



Баща ми си отиде през септември. Основната диагноза бе уж рак на дебелото черво , но често си мисля за това как си отиде. Явно при престоя си в хирургията е заразен с ешерихия коли ,някакъв резистентен тип/това караше нефрологът да смята, че е вътрешноболнична инфекция/ . Силните антибиотици го събориха още повече , а не успяха докрай да помогнат Накрая бъбреците му спряха да работят... Отиде си ,изпитвайки ужасни болки . Иоще едно лекарско недоглеждане - защо изведнъж след операцията стана объркан и започна да забравя- имали връзка с ниското кръвно след операцията ,което дори не проверяваха всеки ден /как е възможно / , а и оводняващите банки ,много бързо бяха спрени следоперацията ,макар ,че почти не се хранеше а губеше всичко много бързо през стомата... Мога да пиша още много ивсевпосока ,че опериранитеболни не се обгрижват добре в първите дни...хирургът те оперира и май бърза да те забрави ... Ако близките не тичат да го ухажват да молят да товаи онова не ми се мисли...



Тема Re: объркване след операциянови [re: vlina]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано15.01.10 19:04



Специално за объркването след операцията искам да Ви кажа, че така се случва на голям процент от възрастните хора при операция. На моята майка през юни 2009 год и смениха тазобедрената става и изпадна в страхотен шок. Започна да си представя, че е на друго място, че вижда и говори с мъртвите си майка и сестра....делириум се именува това състояние, ако нещо не греша. Веднага започнахме лечение с невролог и се оправи. Тогава четохме всички роднини в интернет и разбрахме,че не е изолиран случай, а се случва често при възрастни пациенти.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от diana1OO на 15.01.10 19:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от diana1OO на 15.01.10 21:22.



Тема Re: объркване след операциянови [re: diana1OO]  
Автор EFO75 ()
Публикувано22.01.10 09:46



Мисля че объркването,нее само при възрастни пациенти/и при мен се получи,но дали от упойките,стреса и ли др.незнам/,шока е наистина голям,и нервите ти са опънати докрай.
-А за температурата-имам я от 2001г.и никой и нищо, не може да ми помогне,с ниската се справям,но с високата е ужас.

.




Тема Re: объркване след операциянови [re: EFO75]  
Автор UPORlTlA (непознат )
Публикувано02.02.10 23:25



Извинявай за въпроса! А твоята температура от метастазите ли е?



Тема Re: объркване след операциянови [re: UPORlTlA]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.02.10 10:10



Както бях споменала,е от години.И вече хронични заболявания,операции,лекарства и тн.Мети нямам.при мен направо режат-не винаги правилно,но и от инфекции и бактерии.Отделно от Д.Д.-все пак е на честа смяна.Така че и лекарите казват че като се възтановя от поредното лечение ще спре,да ама не.Пия ампули аналгин,аулин/нимезил/и като стане на 37,3 сам добре./до 40 стигам/





Тема Д.Днови [re: EFO75]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано03.02.10 10:15



Ефи,
какво е това Д.Д.? Все го пишеш и се чудя какво е това съкращение?

Нещо с бъбреците ли е?

Топъл ден,
Биляна




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.