Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фото Динамична терапия ( PDT)нови  
Автор Гaмбa ()
Публикувано13.12.09 21:10



Привет момичета и момчета! Някой знае ли някакви подробности за този вид терапия? Само това, което зная аз е, че с една 20 минутна сесия този вид терапия може да унищожи някои видове рак. В момента програмата е замразена в Англия заради липса на средства. Също така страничните „ефекти” както при химиотерапията и лъчетерапията тук ги няма.

P.S. Моля да бъда извинен ако тази тема е била разисквана до сега, но рових, рових и не намерих нищо писано по въпроса.



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.12.09 22:24





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: flora bg]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.12.09 23:05





Това последното, не знам дали ще се отваря, разработка на БАН е. Бях чела и още нещо на БАН, за производство на апаратура с която да се прилага, а и на това в-во което активира клетките да станат чувствителни към светлина, но не го намирам. Публикацията не беше нова и като нищо са разработили апарата за нуждите на козметичната индустрия. На английски има много публикации, повече пише за рак на кожата и повърхностни образувания.



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT) [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 07:03



,,



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.12.09 19:49



И защо след като не е някаква измислица не се прилага широко в лечението на рака? Това ме гложди от няколко седмици. Хвърлят се пари за глупости, а за нещо което би спасило много хора не се прави почи нищо за да получи развитие.



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: Гaмбa]  
Автор MamaD (член)
Публикувано14.12.09 21:02



На сайтовете на всички големи медицински центрове в САЩ пише за PDT , но май за сега е доста ограничено приложението и май не е така както е описано в статията за сър Алекс Фъргюсън . Нали се сещаш, че за съжаление трябват години докато минат клиничните проучвания , наливат се и пари и то ще стане едно доста скъпо лечение, както в повечето случаи.

Ето ти какво правят с PDT в Mayo Clinic.
А това е на Национален Онкологичен Институт на САЩ (NCI) . Аз съм търсила за нашата диагноза, за съжаление за сега нищо не излиза. От това което чета и там са противоречиви резултатите, но във всички заключения пише, че е много по-щадящо в сравнение с операция и жимиотерапия.
У нас май нищо не се прави, или поне аз не знам. Но ние сме малка държава и явно не може да има всичко.



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 21:07



Защото, Гамба(Здрасти!Как си?)това лечение е приложимо само при много стеснен кръг рак-на хранопровода,не дребноклатачен рак на бял дроб и се правят опити за цервикален , вагинален рак ...по простата причина , че тия лъчи не могат лесно да стигнат навсякъде...освен това при това лечение ракът трябва да е хванат в доста начален стадий, без раззсейки само на микроинвазивно ниво може да има нещо...





Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 21:10



Апропо, тук това ле#ение се прилага само при рак на хранопроводът , когато туморът е задръстил тръбата един вид за палиетивно ле#ение



Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: yraaa]  
Автор MamaD (член)
Публикувано14.12.09 21:28



Здрасти yraa, радвам се да те чета! Много точно с две думи си го казала. Четох и за рак на кожата да се прилага, другите са само проучвания. У нас на подобен принцип предлагат премахване на бръчки





Тема Re: Фото Динамична терапия ( PDT)нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 21:44



Здрасти, Мама! И аз се радвам да те #ета...(хора нямам 4 на лаптопат...незнам как...)За да не разтеглям темата на Гамба...днес сам си у дома -навън е -40 и не отидох на стаж...Sо sorry, ма навън не е за хора , пък и мъжът ми работи с колата и аз сметнах, #е е самоубийство да тръгна с моят синузит в тоя Ледник...Здравето , преди вси#ко.Гамба не се сърди за темата, моля те.....






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.