Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: EFO75]  
Автор krista69 (непознат )
Публикувано29.12.09 12:05



за съжаление никой не дава отговор на въпросите ми

.... Весели празници и много здраве на всички!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: krista69]  
Автор EFO75 ()
Публикувано29.12.09 12:31



отиди в другата тема

''отин'' стана ''хтин''

Редактирано от EFO75 на 29.12.09 12:47.



Тема Хистеректомия - нефростома, пластика на уретеранови [re: krista69]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.12.09 14:36



След операцията би трябвало да сте без нефростома. Пластиката на уретера и реконструирането на потока на урината би трябвало да се решат по време на операцията.

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 11:10.



Тема Лапароскопска операция или ненови [re: MD]  
Автор krista69 (непознат )
Публикувано05.01.10 09:02



Благодаря ви докторе за отговора,имам още един въпрос-в заключението на скенера пише,че е уместна лапароскопска намеса,но лекарят ми иска да е отворена операция,това много ме плаши.Моля за вашето мнение!

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 11:12.



Тема Рак на яйчника - химиотерапиянови [re: Buba67]  
Автор WlNX (непознат )
Публикувано09.01.10 10:34



Здравейте.Не знам дали тук трябва да си задам въпроса към лекарите.На 38 год. съм ,с 2 деца.
Оперираха ме от тумор на яйчника 10-11 см с гладка повърхност и запазена капсула /само левия яйчник и апандесита/ .Няма разсейки.
Хистологията на трайния препарат е преобладаващ трабекуларен вариант на макрокистичен гранулозоклетъчен тумор на яйчника с над 2 митози на зрително поле.
Казаха ми ,че е вид рак-много рядко се срещал.
Изписаха ми химиотерапия,но докторът,който трябва да я назначи ми каза ,че е безмислено след като не са отстранени др.яйчник,матка и т.н./понеже няма да имам цикъл/
Вярно ли е? Втора операция ли да си правя?Задължителна ли е?Може ли да се прави химиотерапия в това положение?

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 19:01.



Тема Рак на яйчника - химиотерапиянови [re: WlNX]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.01.10 18:13



Вярно рядък тумор е - около 4-5% от туморите на яйчника. Добрата новина е,че е по принцип с по-добра прогноза от другите тумори на този орган. При пациентки с начални лезии, без пробив на капсулата или ангажиране на лимфни възли и оментум може да се извърши органосъхраняваща операция - отстраняване на засегнатият яйчник с тръбата, оментектомия и лимфна дисекция. Ако това е направено при Вас - ОК. Ако не - компромисите стават твърде много и бих Ви препоръчал радикална операция.

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 19:01.



Тема Рак на яйчника - химиотерапиянови [re: MD]  
Автор WlNX (непознат )
Публикувано12.01.10 09:47



Благодаря Ви.Трябваше да съм по-точна.
Преписвам дословно от епикризата
От оперативния протокол-туморна формация изхождаща от левите аднекси с гладка повърхност , запазена капсула с р-ри 10-11 см.,матка и дески аднекси -б.о.коремни органи -б.о,париетален и висцерален перитонеум-б-о,оментум-без видими изменения,параортални и тадови лимфни възли-палпаторно б.о,без наличие на асцит.
Оперативна намеса-локална ексцизия или деструкция на овариална лезия или тъкан
Laparoadnexectomia sin.Biopsia ovari dex.Appendektomia
Хистологичен р-т
Замразен тъканен срез-гранулозоклетъчен тумор на яйчника
Траен препарат от гефрирното блокче и от остот.материал- преобладаващ трабекуларен вариант на макрокистичен гранулозоклетъчен тумор на яйчника с над 2 митози на зрително поле на 10 полета увеличение.
Моля Ви отново за отговор.
Химиотерапията задължителна ли е?Може ли за се направи в моя случай?
Благодаря Ви предварително.

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 19:01.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: MD]  
Автор kykлeнcka пиpaня (непознат)
Публикувано12.01.10 11:05



Докторе, тук ли сте!


Исках само да Ви поздравя с хубавото българско- За много години!



Тема Отказ за химиотерапия на мозъчен туморнови [re: MD]  
Автор vedda (непознат)
Публикувано12.01.10 13:41



Здравейте! Въпросът ми по скоро е за юрист, но ще попитам и тук. Доста се порових в интернет, но така и не стигнах до отговор. Въз основа на какъв нормативен документ се отказва химиотерапия за мозъчен тумор-астроцитом втора степен /опериран/? След лъчетерапия с максимална доза облъчване се оказа, че същата не действа и тумора е възстановен.

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 19:03.



Тема Отказ за химиотерапия на мозъчен туморнови [re: vedda]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 14:24



Нормативният документ, на който се базират решенията за индикациите, вида и продължителността на лекарственото лечение е Националният стандарт по онкология. Дали в последното издание от миналата година в него е включен и астроцитомът не съм сигурен. Обичайно стандартът дефинира лечението на най-честите тумори.

Редактирано от Buba67 на 23.05.10 19:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.