Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфедемнови [re: пиceтo]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано06.05.10 16:22



Можете да прилагате всякакви масажи и физиотерапевтични процедури - не са контраиндицирани при пациенти с лимфедем след мастектомия по повод тумор на млечната жлеза. Колегите, които смятат, че са противопоказани би трябвало да отговорят на простичкия въпрос защо във всички стандарти за лечение на лимфедем по света те присъстват. Не е излишно да се консултирате с компетентен съдов хирург, но на практика за да има облекчение при тежките форми на лимфедем се налага да се комбинират много и различни методи от традиционната и нетрадиционната медицина - медикаменти, масажи, мазила, арома-, хидротерапия, хомеопатични средтва и т.н. Няма готова и общовалидна ефективна рецепта за веки случай. Можете да видите и следния сайт създаден от и за пациентите с лимфедем:



Редактирано от Buba67 на 06.05.10 17:37.



Тема Re: Лимфедемнови [re: MD]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано06.05.10 18:47



Благодаря Ви много МД, за бързият отговор! Благодаря и за полезният сайт има страшно много информация за нас. Лека и спокойна вечер!



Тема Ca nasopharings - Лимфоепитилиом нови [re: пиceтo]  
Автор Okcaнa (непознат )
Публикувано08.05.10 22:18



Диагнозата на сестра ми е Ca nasopharings - Лимфоепитилиом изчакваме 10.05, за да започне назначената и химио и лъчетерапия, но има много силно главоболие, особено след биопсията която е взета на 29.04, кожата започна да я сърби, ехографията не показа разсейки. Трябва ли да прави някакво изследване за костите или то се прави след терапиите?
От ноември 2009 я лекуват за мигрена, за възпалени нерви, главата я боли адски, а в неврологията й казват, че възпалените нерви се оправят бавно. Пие DHSконтиниус от 90 мг 2 х1, Трамадол стада, нимезил, рутаскорбин.
Искам да знам какво следва, но не мога да намеря за това заболяване в този клуб или не мога да се ориентирам. Още се опомняме от новината за тази болест.




Редактирано от *jull** на 08.05.10 22:45.



Тема Re: Ca nasopharings - Лимфоепитилиомнови [re: Okcaнa]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано09.05.10 09:33



Здравейте МД. Премахната ми е щитовидната жлеза заради папиларен карценом.Въпроса ми е какви трябва да са стойностите на тиреоглобулина за да е всичко ОК.Питам защото референтните са 1.4 - 78 ( моите в момента 0.62 след диета и спиране на елтирокса),но ендокринолога казва ,че нормално трябва да е под тези стойности.
Предварително благодаря за отговора.
Здраве и късмет ви желая



Тема Re: Ca nasopharings - Лимфоепитилиомнови [re: nikibg73]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 19:29



При условие, че са под горната граница на нормата всичко е ОК. Долната граница нищо не значи в случая.



Тема Re: Лимфедемнови [re: пиceтo]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 19:30



Ха така! Горе главата





Тема Мети в далак -операциянови [re: Buba67]  
Автор brilyant76 (непознат )
Публикувано17.05.10 11:27



Здравейте! Не можах да разгледам всички теми тъй като нямам много време и съм страшно объркана! Някой може ли да ми помогне с повече информация при открити метастази в далак? Поставиха ми такава диагноза на 5 скенера във Варна. Ходих при професор темелков и тои ми назначи операция в университетска болница вав Варна, а не в неговата частна клиника. иска операцията да я направи в университетска. Прочетох в интернетр че всъщност изваждането на далака съвсем не е проста работар защото при отстраняването му пада имунитета на организма, а аз вече един път съм претърпяла онкооперация и химимотерапия. Страхувам се и при операцията да не стане по-лошо за мен и да се получат разсейки. Всички други органи са ми здрави! Моля помогнете и с информация за добри доктори в тази област в който и град да е /София, Варна и др./. Аз съм от Бургас. Кръвните ми изследвания са перфектни. Този провлем в далака ни би ли следвало по нукаккъв начин да се отрази в кръната ми картина?

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:23.



Тема Мети в далак -операциянови [re: Buba67]  
Автор brilyant76 (непознат )
Публикувано17.05.10 11:48



Всъщност историята е следната: на 1.10.2008 ме оперират ипоставят диагноза рак на двата яйчника и изчистват абсолютно всички генекологични органи, след което преминавам през курс от 6 вливки химиотерапия. Всичко върви добре до момента сега когато тиморния маркер се вдигна изапочвам да ходя по ехографи /няколко/ - на всеки виждат петно в хилиуса на далака, от там на 5 скенер и заключението от там е "Метаболитна активна слезия с вид на мета", а всички останали органи са чисти. Иначе се чуствах толкова добре, даже и активно си спортувах /карам колело и гимнастика/ докато не се появи това с далака. Сега нищо не правя.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:25.



Тема Мети в далак -операциянови [re: brilyant76]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.05.10 13:15



Мила brilyant76, явно много си уплашена, щом не си видяла, че MD ти отговори в темата за мети в далака.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:24.



Тема Мети в далак -операциянови [re: brilyant76]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 15:09



Просто вземете решението и се оперирайте. Имате достатъчно изследвания вече, даже предостатъчно. Повече от ПЕТ-КТ няма какво да направите. Останалото е загуба на време. Отделно, че е чудесна новина, че имате само едно огнище на активност на скенера. Така че - горе главата, лекувайте се и си продължете нормално живота.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:25.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.