Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Слуз от илеостоманови [re: Mapия П.]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 20:19



Независимо, че е с илеостома и не преминава чревно съдържимо към дебелото черво самата лигавица на последното не е суха и системно си произвежда по малко слуз за да не изсъхва. Периодичното и отделяне в случаи като този, който описвате е нормално и не е белег на някакъв допълнителен проблем.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:19.



Тема Re: Въпроснови [re: Buba67]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 20:25



Редно е да се проведе химиотерапия и след 5-6 курса се преоценят възможностите за оперативно лечение. Освен това самият препарат би трябвало да се изследва за HER-2 експресия, за да се прецени дали е удачно добавянето на Херцептин или подобен препарат към схемата за химиотерапия тъй като около 20% от стомашните карциноми експресират HER-2 подобно на рака на млечната жлеза.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: MD]  
Автор Mapия П. (оптимист)
Публикувано29.04.10 20:27



Благодаря Ви много за бързия отговор! Всичко добро!

"По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш мрака"



Тема Два първични тумора?нови [re: MD]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано30.04.10 15:52



Благодаря за отговора. Днес направихме емболизация на въпросния бъбрек. Следващата стъпка е химиотерапия в Исул за б. дробове. За метастази в кости и мозък (единствените неизследвани места) няма симптоми. Аз само се притеснявам, че от белодробна казват, за б.дроб /хистология/, че се касае за дребноклетъчен карцином, т.е. първичен рак на б. дроб. Дали е възможно да има два самостоятелни, за сега без разсейки? Един в бъбрека и един в б.дроб?

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:16.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: Mapия П.]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано03.05.10 18:24



Здравейте, МД!
Точно 1 година след втората операция на майка ми от рак на дебелото черво
(в Дървеница, проф. В Димитров), отново днес туморен маркер СЕА е 9,3 (норма 3,1). Рецидивът миналата година се откри след проследяване на СЕА, който в продължение на 1 година нарастваше плавно като достигна до 29 преди операцията. Този път съм отчаяна и обезверена - на 14.01.2010 СЕА беше 2, а днес вече 3 пъти над нормата. Означава ли това, че метастази или рецидив този път нарастват много бързо, въпреки химиотерапията Фолфокс 4, която приключи през ноември 2009. Преди 20 дни ехографът беше добре, но в сряда сме на скенер, а при необходимост ще направим и ПЕТ-скенер. В сряда ще ви пиша заключението от скенера. Извинявам се за хаотичното писане, но най-лошите ми кошмари се сбъднаха.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: 123galia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 21:38



Просто се успокойте и изчакайте резултатите от изследванията. Сега се притеснявате от страховете си, а не от реалността, защото тя е неизвестна към момента.



Тема ПЕТ КТ - достатъчен ли е за операциянови [re: MD]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано05.05.10 17:25



Здравейте, МД!
Напълно сте прав. Ето заключението от скенера днес: Калкулус везице фелее.
(това не разбирам какво е, досега не съм го срещала) Кисте парапелвика ренис синистра. Калцинозис аорте абдоминалис. (Тези 2 изречения присъстват почти винаги). Липсват СТ данни за мета хепатис или за парааортална лимфаденопатия. Изследването е направено с контраст на скенера, на който се изследват болните от онкологията във В. Търново.
Някъде бях писала епикризата от операцията преди 1 година след открития рецидив, но ето една извадка от нея: намери се тумор в голямото було прирастнал към перитонеума на тънкочревните бримки и мезото на колон трансверзум, като един участък инфилтриращ и чревната стена. Мобилизира се голямото було заедно с перитонеумана мезото на тънките черва и колон трансверзум.
На 18 май сме на ПЕТ-скенер във Варна. Повишаването на СЕА: на 14.01.10 - 2, (реф. ст. до 3,1), на 13.04.10 - 5,23 (в лаборатория с реф. ст. до 5 ), а на 03.05.10 - 9,3 (реф. ст. до 3,1) за мен е 100 % доказателство за нов процес, но
все още не визуализиран.
Вълнува ме следния въпрос: дали резултатът на ПЕТ- скенера ще е достатъчен , за да се прецени дали нещата са операбилни. Ще ви моля за някакъв коментар, дори да не е точно по въпроса, защото си спомням, че бяхте писали, че комбинацията от ПЕТ и обикновен скенер е най-добра при оперция. Поздрави и весели празници.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:22.



Тема ПЕТ КТ - достатъчен ли е за операциянови [re: 123galia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.05.10 19:59



Това, което не сте го срещала е просто камъче в жлъчния мехур.
ПЕТ-КТ е достатъчна за преценка.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:22.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: MD]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано05.05.10 20:19



Благодаря ви за бързия отговор. Разбирам, че с резултата само от ПЕТ може да се направи консултация с хирург.



Тема Re: Лимфедемнови [re: Buba67]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано06.05.10 11:20



Уважаеми МД, моля за Вашето компетентно мнение - вследствие на операция от рак на гърдата при майка ми се получи лимфедем който не можем да овладеем . До момента е приемала Ендотелон самостоятелно , а след това Ендотелон + Детралекс , но ефект нямаше. Поинтересувах се за масажи и физиотерапия , но лекарите бяха категорично против - при онкологично болни било забранено всякакви видове масажи. Прави упражнения, но полза няма. Дали би било добре да направим консултация със съдов хирург ? Изобщо какво лечение бихте ни препоръчали? Боли я много и почти постоянно ръката. Нурофен, аналгин и др. болкоуспокояващи действат за кратко , но проблема остава.
Благодаря Ви предварително!
Желая Ви весели празници!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.