Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Несигурни резултати от ЕР/ПРнови [re: MD]  
Автор vedda ()
Публикувано25.04.10 22:19



БЛАГОДАРЯ !



Тема Re: за мозъчните тумори?нови [re: MD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано27.04.10 09:05



Здравей МД,от известно време разсъждавам върху няколко въпроса и не мога да намеря логично обяснение.

Предполагам,че Вие ще ми помогнетеМоята дъщеря е с мозъчен тумор,частично екстирпиран,преминала е лъчетерапия,в момента е на химиотерапия с Темодал.От последния ЯМР е видно ,че туморната маса не расте /което е добре/.Въпросът ми е ако тези туморни клетки са живи,те би трябвало да се делят,в такъв случай туморната маса ще нараства?Ако обаче вече са мъртви,защо тази формация не намалява,нали организма резорбира мъртвите клетки?Ако се направи ПЕТ скенер ще се разбере ли какво е състоянието на този туморен остатък?
Желая приятен и слънчев ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: за мозъчните тумори?нови [re: reni56]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано27.04.10 17:26



Много трудни въпроси! Няма еднозначен отговор. Всеки тумор има фракция живи, фракция делящи се и фракция умиращи клетки. Ако фракцията умиращи (под въздействие на медикаменти, лъчение и др.) е по-голяма от тази на делящите се и тези, които са живи, но не се делят туморът остава с константни размери или намаляващи такива. Отделно в туморната маса тъканта от туморни клетки може след тяхното измиране да се резорбира или замести от съединителна тъкан - т.е. да се вижда "нещо" на КТ или МРТ. ПЕТ би могла да даде информация за метаболитната активност на нещото, което се вижда на образните изследвания, но нищо не е абсолютно.
Дано поне малко яснота да съм внесъл, но въпросът Ви наистина е сам по себе си фундаментален в онкологията и наистина няма шаблонен и еднозначен отговор.



Тема Re: за мозъчните тумори?нови [re: MD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано27.04.10 18:36



Мног Ви благодаря!Предполагам,че ще предприемем изследване с ПЕТ скенер.
За изследването направено през м.януари лъчетерапевта каза,че структурата на туморната маса е променена,вече не изглеждала така плътна а повече приличала на кистазна маса.Това доста ме поуспокои.В началото на м. май пак ще ходя при него с новия ЯМР,за да си каже мнението.Да поясня,обръщам се към него защото това е може би единствения лекар в онкологията ,който отделя малко по-голямо внимание на пациентите си,преминали при него на лъчетерапия.Още веднъж благодаря за отделеното време,надявам се на срещата в София да присъствате,ще ми бъде приятно да се запозная с Вас!
Приятен ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: Въпроснови [re: reni56]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.04.10 09:00



Въпрос на Moмчил Mapинoв:

"Здравейте!!!
Моля, за съвет и малко консултация тъй като към днешна дата още не мога да проумея случващото се.
Съпругата ми е 28 г., като преди две седмици постъпи за операция на киста на яйчник. Вчера я изписаха с диагнозза CA VENTRICULI T4-N3-M1. META OVARII SIN /KRUKENBERG/ CARCINOSIS PERITONEI ASCITES.
Лекуващият лекар ми каза само че е много лошо и че не може да се направи нищо повече за нея.
Моля за повече информация относно диагнозата мнения и препоръки."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Тумор на бял дроб и бъбрек-кой е първичниянови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.04.10 16:10



Става въпрос за баща ми. Първо откриха туморно образование в белия дроб и от белодробна написаха епикриза рак на белия дроб. После след КТ на коремните органи откриха и тумор на единия бъбрек? Другите коремни органи са ОК. Но ми казаха, че може първичния да не е нито бъбрек, нито б.дроб? Какво да правим? Какви изследвания?

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:14.



Тема Малигнен меланом без химиотерапиянови [re: Buba67]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.10 23:39



ЗАЩО ПРИ МАЛИГНЕН МЕЛАНОМ НЕ СЕ ПРОВЕЖДА ХИМИОТЕРАПИЯ В 1-И СТАДИЙ,НЕ Е ЛИ ПО-ЛЕСНО АТАКУВАНЕТО НА МАЛКО КОЛИЧЕСТВО ТУ КЛЕТКИ В ОРГАНИЗМА,ОТКОЛКОТО НЕ ДАЙ БОЖЕ ПО-КЪСНО ОФОРМЕНИ РАЗСЕЙКИ?АКО ХИМИОТЕРАПИЯТА НЯМА ЕФЕКТ ПРИ ПО.МАЛКО ТУ КЛЕТКИ,ТОГАВА КАКЪВ Е СМИ СЪЛА ДА СЕ ПРОВЕЖДА В ПО-НАПРЕДНАЛ СТАДИЙЙ?

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:17.



Тема Слуз от илеостоманови [re: Buba67]  
Автор Mapия П. (оптимист)
Публикувано29.04.10 18:38



Здравейте, Докторе! Ако имате възможност, бихте ли отговорили на въпроса ми, защото не знам към кого да се обърна.

Майка ми е онкоболна с двустранна мастектомия от преди 18 години. През месец октомври миналата година й беше направена операция на червата.
В епикризата пише това: Ileus per obturationem. Obs. Carcinoma ovarii. Carcinomatosis peritonei. Rezectio intestine tenue. Anastomosis ileotransversalis. Sigmostomia. Laparostomia.
При проникването в коремната кухина се установиха силно дилатирани тънки черва. Дифузни метастази по висцералния и париеталния перитонеум. Наличие на туморна формация в малкия таз, обхващаща дисталната бримка на илеума на 10см от баухиниевата клапа и обтурираща го, и инфилтриране на ректосигмоидалната област и дебелото черво. Освободи се тънкото черво от туморната формация и се извърши резекция на терминалния илеум около 40см, след което се извърши илеотрансверзо анастомоза. Поради нарушена проходимост на сигмата от туморния процес се изведе сигмостома. Оперативната рана се остави на лапаростома.
Оперативен протокол № 943. 19. 10. 09 Revisio cavum abdominalis. Restitutio parietis abdominis. Drenage.
Хистологичен резултат №:
1. Оментум с масивни метастази от нискодиференциран дуктален карцином на млечната жлеза.
2. Тънко черво - Масивни метастази от нискодиференциран дуктален карцином по сероза и прилежаща мастна тъкан.
3. Мастна тъкан - Единични туморни клетки.

Искам да Ви попитам, след като е с илеостома, нормално ли е от ануса й да излиза каквото и да било? От два дни е забелязала, че изтича някаква слуз. Казва, че чувства, че й се ходи до тоалетна, както преди стомата, и като отиде по малка нужда, от ануса й излиза бяла слуз. Не знам към кого трябва да се обърна, дали към опериралия я лекар или пък към гастроентеролог. Благодаря Ви предварително!

"По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш мрака"

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:20.



Тема Тумор на бял дроб и бъбрек-кой е първичниянови [re: benzar]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 20:14



Белите дробове са типичното място за метастазиране на бъбречните тумори. Вероятността да е първичен тумор на бъбрека е над 95%. Редно е да се прецени дали могат да се отстранят и двата тумора. Бих могъл да погледна скенерите и да Ви дам по-конкретен съвет.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:15.



Тема Малигнен меланом без химиотерапиянови [re: ивaнa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 20:16



Резултатите относно рецидиви и преживяемост в първи стадий са еднакви със и без химиотерапия. Затова не се провежда.

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 11:18.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.