Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: трансплантациянови [re: MD]  
Автор mim.i ()
Публикувано10.03.10 14:13



MD, преди време попитах за изгорени тънки черва от лъчетерапия. От януари до сега майка претърпя 2 опирации от пукнати черва и сега пак има явно пробив. Доколкото опериращите лекари казват са изрязали доста и са направили максималното в случая. В момента още е в болница и аз незнам какво изчакваме. Чета доста в интернет за трансплантация на черво, но само в чужбина. MD, запознат ли сте с този вид трансплантация и има ли вариант да се случи в България? Не смея да попитам в болницата, за да не обидя лекарите, защото явно и те са в невидение по нашия случай и се стараят да помогнат.



Тема Re: трансплантациянови [re: mim.i]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано10.03.10 21:35



Лъчевите и хирургични увреди, довели до т.нар. синдром на късото тънко черво са индицирани за тънкочревна трансплантация. Това е най-общо казано. Всеки конкретен случай естествено се преценя детайлно. У нас подобна трансплантация не е извършвана само поради организационни причини - няма нито един пациент подаден в лист за чакащи за подобна интервенция. Дайте ми ден-два да проверя как да Ви свържа с компетентните по въпроса специалисти.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: MD]  
Автор vedda ()
Публикувано11.03.10 09:54



Здравейте MD! От операцията през юли 2009 г. - мозъчен тумор, до момента синът ми пие депакин. Въпросът ми е: След като ЯМР този месец показа, че тумора намаля, трябва ли да го пие? С кого да се консултирам? Благодаря предварително!

Редактирано от vedda на 11.03.10 10:09.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 3нови [re: vedda]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.03.10 15:21



Най-добре се консултирайте с този, който е изписал лекарството или със специалист от същата специалност.



Тема Re: трансплантациянови [re: mim.i]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 17:29



Трансплант-центровете в страната на този етап не планират програми за тънкочревна трансплантация. Това установих от разговорите, които проведох.



Тема Re: трансплантациянови [re: MD]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 20:35



Благодаря Ви! Аз ще се поинтересувам за чужбина! Прочетох за трансплантация на едно дете и от там имам надежда, че все някъде се прави това.



Тема Рак на хранопроводанови [re: MD]  
Автор Donka_Atanasova (непознат )
Публикувано12.03.10 21:00



Здравейте,

Наскоро на баща ми бе поставена диагноза рак на дисталната трета на хранопровода. От хистологията - недеференциран жлезист карцином с плоскоклетъчна метаплазия, вероятно от стомаха. Баща ми е на 73г, сърдечно увреден с диабет на инсулино-лечение. Сам разбирате, че операция е невъзможна. Прави ли се лъчелечение и химиотерапия на неоперирани болни и изобщо какво могат да направят в онкологична болница за него? Имах няколко неуспешни опита да се свържа с доктор от онкологична болница (София), тъй като в момента съм извън България и опитът за връзка по телефон е отчайващ. Бих била безкрайно благодарна, ако можете да ми предоставите някаква информация. Благодаря ви.

Донка



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Donka_Atanasova]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 20:09



Лъче- и химиотерапия се прави, но предвид придружаващите заболявания едва ли е добра идея в случая. Едва ли ще помогне близкият Ви да се почувства по-добре, по-скоро обратното. Реалният проблем, който би възникнал при тази локализация е стеснение на хранопровода до степен, която прави храненето невъзможно. Това естествено не настъпва изведнъж (ако въобще се случи) а с постепенно затруднение, което дава възможност за своевременна реакция - поставяне на стент в хранопровода.



Тема мнение за лечениенови [re: MD]  
Автор krista_69 (непознат )
Публикувано24.03.10 13:29



Здравейте,след операция съм и провеждам лъчетерапия,но още на 7 процедура се появиха силни болки и бодежи във и около влагалището и ануса,трудно ходене по малка нужда и тежест в корема,заради която и трудно се движа.Според вас това от терапията ли е и как да си помогна ?Ако я спра дали ще е грешка ?



Тема За туморните маркеринови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано30.03.10 20:07



MD, имам следния въпрос: възможно ли е стафилококова инфекция в организма да окаже влияние върху стойността на тум.маркер в посока леко повишение? 2-3 единици над нормата. Тум.маркер е СА15-3.
Благодаря




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.