Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как се открива рак на белия дроб?нови  
Автор didiss (непознат )
Публикувано10.03.08 13:41



Здравейте.
С какви изследвания се открива рак или разсейки на белия дроб ? В момента има само снимки. Биопсия доколкото разбрах, не могат да направят,понеже показателя за дишане е 36. Съмненията са или за кръвоизлив или за разсейки. Също така има доказана емболия.



Тема Re: Как се открива рак на белия дроб?нови [re: didiss]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.03.08 15:16



Рентгенова снимка, скенер, бронхоскопия, видеоаситтирана торакоскопия...

Какво показват снимките? Какъв е този показател за дишане, функционално изследване на дишането ли е правено или кръвно-газов анализ? Къде ви изследват?



Тема Re: Как се открива рак на белия дроб?нови [re: didiss]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 17:02



Ето една наистина трудна задача! Бронхоскопия, доколкото разбирам е противопоказана засега. А емболията, малките кръвоизливи и малките тумори изглеждат горе-долу по един и същи начин на скенера. Видеоторакоскопията изисква обща анестезия, а близкият ти май не е в много добро състояние. Все пак скенер с венозно контрастиране е добра опция. Най-точен отговор ще даде ПЕТ-скенера (позитрон-емисионна томография) ама де го тоя уред в милата ни Родина?



Тема Re: Как се открива рак на белия дроб?нови [re: MD]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.03.08 19:45



В Токуда не го ли пуснаха най-накрая?



Тема Не е включен.нови [re: little_rabbit]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 10:32



Попитах ги,но незнаят кога ще стане това. Дали някъде на друго място има такъв скенер?



Тема Точно таканови [re: MD]  
Автор didiss (непознат )
Публикувано11.03.08 10:42



Правилно сте ме разбрали. Лошото е , че доктора май предполага че са разсейки. Може би защото няма как да бъде направено по-точно изследване. Но баща ми няма изглед на такъв болен. Има апетит, няма болки, а и общия външен вид е добър. С туморни маркери не е ли възможно да бъде открито?



Тема Re: Точно таканови [re: didiss]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 10:52



За жалост, ако наистина са разсейки в белия дроб, в началото при болния не се забелязва никаква физическа промяна и наистина няма болки. За мен единствения 100% начин да се докаже или дай Боже отхвърли болестта е биопсията.
Баща ти има ли кашлица?



Тема Re: Точно таканови [re: Eлфи]  
Автор didiss (непознат )
Публикувано12.03.08 12:55



Преди да, но откакто е на кислородна терапия и почти през цялото време лежи,защото няма сили, не съм го чула да кашля.



Тема Re: Точно таканови [re: didiss]  
АвторLawyerrr (Нерегистриран)
Публикувано20.09.09 21:42



Ще опиша какво се случва с майка ми през последните месеци, защото се притеснявам да не е рак на белия дроб и искам някой запознат да изкаже мнение.
На 9 юни вечерта на майка ми много й прилоша, получи силен задух и сърцебиене. Оттогава много често й ставаше зле, получваше задух, понякога слабо сърцебиене и леко изтръпване на крайниците. Ходи по ендокринолози, кардиолози, но казаха, че всичко било наред. Появи се и тежест в главата (не болка, а го описва като стягане), което най-много я мъчи. Тогава много се притесних, че наистина има рак на белия дроб и разсейки в мозъка. Направи скенер на главата и той показа, че няма нищо. Неврологът й предписа антидепресант, защото смятат, че майка ми има паническо разстройство и симптомите били от това. Но един от най-изразените симптоми при прилошаване е задухът, а за белия дроб не е правено абсолютни никакво иследване. Майка ми все пак е пушачка. Има ли основание да се смята, че може да се касае за рак ? Възможно ли е при рак на белия дроб да се получава и сърцебиене понякога, както и тези почти непрестанни усещания на главата (заради затруднено дишане например, не знам...). Трябваше ли през изминалите 3 месеца да има усложнение на състоянието й, ако има рак на белия дроб ?



Тема Re: Точно таканови [re: Lawyerrr]  
Автор kpacaвицa (ненагледна)
Публикувано21.09.09 04:12



Здрасти Лойър, (името ти ми прилича на адвокат на английски). От това, което чета и на мен по-скоро ми прилича на нервен срив, шок. Казвам ти го от личен опит. Стигала съм до Пирогов даже от такова задушаване и всичко това се дължеше на нервите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.