Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: axellcom]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано05.03.11 22:21



И аз да добавя един невероятен лекар в белия списък - д-р Янчо Делчев от 5 градска болница, София, хирург, гинеколог. Не само, че прави невероятни операции, но и винаги е на разположение за допълнителни въпроси. Много е човечен и обмисля нещата от всички възможни страни!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: megolina75]  
Автор whitelilly ()
Публикувано29.05.11 11:07



Черен - д-р Чолакова, Онкодиспансера, пълна трагедия, говори ми "на китайски", пише разни неясни талони, вечно бърза някъде, не ми е ясно каква терапия се предвижда, а като ми се влошат показателите ми казва "вие не сте за тук" и се държи все едно че съм виновна за нещо.
Пропуснах, че обича да казва "ако разбирате по-добре от мен, лекувайте се сам/а"

Бял - д-р Мангалджиев, сега е в Исул. В началото изглежда суров и нервен, но прави това "което трябва" и казва нещата ясно - знаеш какво става.

Редактирано от whitelilly на 29.05.11 11:55.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: bebedes]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.06.11 15:12



Аз си изкопирах някои от изказванията от

- ако иска, и svg да го направи:

Можете ли да ми препоръчате такъв/такава в диспансера, Исул, онкологията. Да е добър специалист и да има що-годе нормална комуникация с пациента. Имах такъв - д-р Мангалджиев, но той се премести и сега съм при Чолакова, която е пълна трагедия, говори ми "на китайски", пише разни неясни талони, вечно бърза някъде, не ми е ясно каква терапия се предвижда, а като ми се влошат показателите ми казва "вие не сте за тук" и се държи все едно че съм виновна за нещо.

Та ми се иска да се преместя при някой по-адекватен - ако имате добри впечатления, споделете.

Така е, но има ли по-добри в Диспансера? И на мен ми откриха мети в Черен дроб през март, а лечението започна през май. Сега съм при Чолакова и не знам, ако трябва с кого да я сменя. Май в Исул са по-добрите специалисти.

И Андонов не е цвете, а Ани няма вече пряко пациенти при нея, откакто стана шефка.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.06.11 15:28



Очаквам и другите съществени мнения да дойдат в тази тема...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.06.11 16:54



Реших, че си заслужава да прекопирам и мнението за билкаря, докато за тях нямаме още списъци:

Не мога да не споделя, че съм шокирана от отношението на билкаря Васил Канисков. Два пъти му се обаждах, единия път, когато го попитах за кога записва часове за посещение, ми отговори "за догодина по същото време" и ми затвори телефона. Тогава реших, че съм го ядосала, защото го бях попитала, дали може да се изпрати друг човек да вземе билки, без диагностика. Реших да изчакам известно време и да звънна пак. Когато го попитах, дали мога да се лекувам при него, каза "да", но като му казах диагнозата с разсейките в черния дроб, той започна да ми се кара, че това не се лекувало, кой ми бил казал, че той лекува такова нещо, не бил упълномощавал свои пациенти да му дават координатите. Казах му, че координатите съм ги видяла на сайта му, където той пише, че лекува "нелечимо болни пациенти" и той ме изпрати за зелен хайвер - каза ми да взема от личния лекар "зелено направление за билколечение" и ще ме приеме. Личната лекарка много се смя и каза, че не съществува такова направление.
Не знам, на мен ли не ми върви с него, дали не са го преследвали и не взема нови пациенти, но доста грубичко се държеше и се учудвам, защото Рамиболу го хвалеше много. Ако някой има опит от скорошен първи контакт, ще ми е любопитно да сподели. Може би ще трябва да се направи и черен/бял списък на билкари и алтернативни лечители, не знам.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.06.11 17:16





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано29.06.11 11:08



Не знам защо се е отнесъл по този начин. Ние ходим при него вече година и половина, малко е странен, понякога груб, но си разбира от работата. Пращали сме при него доста болни, с които сме били заедно в Дървеница. Понякога си казва направо, чв човекът не е за него. На нас специално ни каза, че не трябва да правим химиотерапия защото натоварва допълнително черния дроб, но прие решението ни и не се отказа да ни лекува. Много съжалявам за случилото се. Исках да помогна, а не да причинявам неприятности, имаме си ги достатъчно.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: ramibolu]  
Автор whitelilly ()
Публикувано29.06.11 11:16



Може би просто не е искал да поеме моя случай. Не се притеснявай.



Тема Въпрос за лимфен възел и доктор?нови [re: whitelilly]  
Автор kras4ok ()
Публикувано30.06.11 17:41



За съжаление отново започвам с въпросите, а си мислех, че повече никога няма да ми се налага да търся инфо за тази диагноза.
От няколко месеца си намерих увеличен лимфен възел на врата и все отлагах момента с ходене на лекар, но започна да ми пречи в гърлото. Днес вече отидох при личната докторка и тя каза, че незабавно трябва да се консултирам с ендокринолог и да се извади възела и и да се изследва.
Първо отивам при уши нос гърло и после ще видя къде. Въпросът ми е добър специалист в Пловдив или в София ендокринолог ? Мисля си също дали трябва да отида при хирурга, който ме оперира /РМЖ/. Къде и при кого?



Тема Re: Въпрос за лимфен възел и доктор? [re: kras4ok]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.06.11 18:40



Има много добри отзиви за д-р Еленкова от Ендокринологията в София, цитирам:
"ЧОВЕЧНА, ВНИМАТЕЛНА, особено когато те вади от ужаса и паниката пред болестта,
когато по симптоми ти открива нещо, което други светила преди години не са забелязали
и... се втурва в борбата с теб!
"

Наистина вечатляващ атестат...



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.