Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано02.11.12 22:16



Телефони за сигнали и оплаквания по здравеопазването, медицинското обслужване и болничното лечение.


Министерство на здравеопазването, горещи телефони 02/9301152, 02/9301253, 02/9301259



НЗОК
080014800



Изпълнителна агенция "Медицински одит"
02/8050435




Национална пациентска организация, гореща линия
070010515



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.11.12 22:57



Темите ги има в Справочника. За съжаление няма как да са на
първа страница, защото няма да се откриват лесно текущите теми.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: embadem]  
Автор Вера Николова (непознат )
Публикувано16.11.12 17:03



Доктор Койнов, който сега е в болница Сердика е истински професионалист и страхотен човек, а това е много важно за пациента - обичам го
В белия спикък на лекарите



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано16.11.12 21:20



Бял списък:

1. Рентгенолог д-р Стойнова от Света Екатерина. Специалист в разчитанията от републиканска величина, изключително човечен и компетентен лекар. Препоръчвам ви да правите скенер там, а при липса на възможност да консултирате образните си изследвания с нея за второ мнение.

2. Д-р Марчела Колева от ИСУЛ. Добър лекар и, много важно, човек, което за химиотерапевт е абсолютно необходимо.

3. Доц. Валентина Цекова от ИСУЛ. Макар и не между живите, не мога да не я спомена - заедно с нея взехме много важно решение за моето лечение, което се оказа вярно и ми спести много главоболия! Почивай в мир, доцент Цекова!

Черен списък

Аз се въздържам да отправям негативни мнения по отношение на лекари особено в нашата област, където те ежедневно се сблъскват с океан от мъка, страх и болка и е напълно нормално да не реагират винаги както на нас, болните, би ни се искало, но все пак:

1. д-р Филип Маринов от ИСУЛ. Уж мой "лекуващ" лекар по време на химиотерапията ми, невероятно грубо отношение, не ме погледна нито веднъж по време на вливанията, никаква реакция на оплакванията ми от изключително силно повръщане. Така му бях набрал, че само доц. Цекова го спаси. На втория ми цикъл учтиво го помолих да не се занимава с мен, защото аз мога да остана с лоши спомени от него, но той ще остане с трайни от мен (това насаме с него

) Оттогава, слава Богу, не съм имал досег с него.



Тема Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: Вера Николова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.12.12 16:09



Първата частна онкологична болница в България МБАЛ "Централ онко хоспитал" отвори врати в Пловдив

Водещи специалисти, които не са удовлетворени от досегашния начин на лечение на пациентите в областта на онкологията, създадоха първата частна онкологична болница в България. МБАЛ „Централ онко хоспитал" - Пловдив е специализирана за лечение на онкологично, хематологично и неврологично болни. Болницата е в Пловдив, въпреки, че част от основателите и са лекари от софийско онкологично дружество и Стара Загора.
„Причината да създадем здравното заведение е желанието ни да променим отношението, обслужването, качеството на лечение на страдащите от злокачествени заболявания", обясни д-р Заприн Пепелов, медицински управител на „Централ хоспитал". Към болницата е основана и Етична комисия, която да подпомага провеждането на клинични изпитвания. Благодарение на тях се усъвършенства лечението - въвеждат се лекарства на експериментално ниво, на които предстои регистрация. По желание болните могат да се включат в проучванията на медикаменти, което възможност за по-ефикасна терапия.
Новата структура разполага със 120 легла само за медицинска онкология, отделно за хематология и неврология. Болните са настанени в луксозни стаи с климатик, телевизор, санитарен възел и интернет.
Лечението е абсолютно безплатно за здравноосигурените. Провежда се по договор със Здравната каса. Персоналът се отнася с изключителна грижовност и осигурява максимален комфорт за лежащо болните и тези, които идват за часове за провеждане на предварително планувани химиотерапии. В „Централ хоспитал" се стремят да няма липси на медикаменти. „Стремим се да осигуряваме навременна терапия. Частната структура е гъвкава, сами си търсим лекарствата, не чакаме на някой друг", казва д-р Пепелов.
Той подчертава, че освен комфортната база и редовното зареждане на лекарства, болните имат възможност да се лекуват при едни от най-добрите онколози в България. Екипът поддържа постоянна връзка с доц. д-р Константа Тимчева, национален консултант по медицинска онкология и химиотерапия. Най-уважаваният и от пациенти и от лекари онко специалист в България е сред основателите на „Централ хоспитал". Шеф на онкологичното отделение е не по-малко признатия д-р Велко Минчев. Тук работи и д-р Венета Котева.
Привлечени са и двама изключителни лекари от Стара Загора - д-р Христо Мурджев и д-р Румяна Илиева. „За съжаление медици от града на липите дават грешна информация на болните, че д-р Мурджев и д-р Илиева работят извън страната", само съобщава без да коментира действията на колеги д-р Пепелов.
Управителят посочва, че в онко болницата има назначени и психолози, защото това е заболяване, при което освен тялото страда и психиката на човека, стресът е огромен. Ръководител на екипа психолози е проф. Румен Стаматов. „Хората трябва да приемат диагнозата и да наберат сили да се включат в терапията, защото самоучастието, вярата в победата над болестта е половината от лечението", подчертава управителят на първата частна онкологична болница в България.

GustoNews - Пловдивският информационен портал (от framar.bg)


"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.12.12 16:24



Ееее звучи като от мечтите ми! Пожелавам им успех от сърце! То че болни винаги ще има - ще има. Дано успеят да изградят и съхранят едно наистина мечтано болнично заведение!



Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.12.12 16:32



Инфото е от месец октомври. Някой знае ли нещо повече за този център?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: *jull**]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано16.12.12 08:42



Клиниката отвори врати от м. март тази година. Условията, отношението, вниманието - всичко е на много високо ниво. Сякаш се намирам в друга страна. Аз лично се лекувам там от момента на откриването. Нищо общо с втора база в Пловдив. Не се плаща нищо. До момента не съм чула "нямаме лекарства" , "иди да си намериш ...." и т.н. Чистота, отлична храна и какво ли още не. Препоръчвам я на нуждаещте се от Пловдивския регион.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: vesi_65]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.12.12 23:07



Като дългогодишен пациент на ИСУЛ, потвърждавам абсолютно споделеното от адмирала, само с уточнението, че д-р Колева и Маринов вече работят тук





Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: nadia_O6O6]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано22.02.14 23:05



Аз искам да разкажа за големия мъж, човек и лекар д-р Николай Марков (НОЦ- София, Торакална клиника).
Онзи ден изпратих при него моя съседка, оказало се, че бил болнични. В сряда тя била на онкокомисия и пак попитала за него. Казали, че лежи с двустранна бронхопневмония в Торакална клиника и я завели при него. Той станал от болничното легло, прегледал я, назначил нови изследвания и казал, че след тях ще вземе решение и като оздравее ще оперира. Жената е на 75 години.

Толкова съм впечатлена, че не можех да не го споделя с вас!
Докато има такива хора и лекари има надежда и за нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.