Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: До Екна.нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.09.09 09:32



Ако искаш и латинотанци и всякакви други-обожавам да танцувам и това ще е едно сладко наказание.

Днес няма да имам време, че за обед ще имам гости. Обещавам, че ще го отворя тези дни-все пак са 4 почивни



Тема Re:Случканови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.09.09 22:01



До сега нямах време, но и се колебаех дали да ви разкажа една слука от петъчния ми работен ден. В крайна сметка реших да споделя с вас, защото всички вие сте имали подобни случки, които са накарали поне двама души да се усмихнат в сърцата си и знаете за какво говоря.

И така, петък след обед е, ангажиментите ме притискат преди 4-те почивни дни повече от обикновено. Четири телефона звънят, почти едновременно, носейки всякакви (желани и нежелани) послания. Колеги се прескачат в кабинета ми всеки със своите питанки. Шефове изискват справки сега и веднага, дори ако може и по-рано от това. Пред вратата ми чакат нетърпеливи клиенти. Излизам и питам вежливо кой за какво и за кого и наум преподреждам приоритети. Млада дама иска да кандидатсва за кредит, но иска да говори лично с мен. Предположих, че няма да отнеме много време, а след това ще се заема с по-спешните неща, които, обаче, отнемат повече време.

Дамата има излъчване на добър човек. Раменете й, обаче, леко отпуснати, сините й очи - потъмнели. Влиза и казва:
-Идвах преди време. Съпругът ми имаше нередовен кредит, а искаме да изтеглим нов. Ако стане-стане. Ако не-каквото ще да става вече.
Поглеждам я. Брадичката й леко потреперва. Виждам, че кредитът все още е нередовен и не могат да кандидатстват за нов. През това време продължават да влизат и излизат колеги, да звънят телефони.

Обяснявам, че не могат в момента да изтеглят. Не знам дори как точно се завъртя разговорът, но тя сподели, че има две дечица. Едното с едни здравословни проблеми, другото с други. Парите не стигат. Други близки в семейството също имат здравословни проблеми. Един след друг се стоварват тежки проблеми върху младата й главица. И тъкмо, когато изглеждало, че нещата са се поуспокоили тя получава кръвозлив с остри болки ниско долу. Правят спешна операция. Изрязват част от десния яйчник и от там насетне ... тя не знае какво се случва (познато, нали?) Чака хистология. Подготвили я за лоши резултати. Очите й се пълнят, брадичката трепери. Няма на кого да разчита за финансова подкрепа, но тя иска да потърси мнение в по-голям град. Всичко отива за децата. Всичко давам за тях, дори живота си бих дала. И аз все се оставям на заден план....

Тогава започнах да говоря аз. За всички неща, за които говорим непрестанно в клуба. За паниката като съветник, за волята, за мисленето, за видовете изследвания и лекари, за прибързаната и излишна тревога, за моя личен опит и всичко останало. Накрая обсъдихме възможността някой близък да стане съдлъжник по евентуален кредит. Неусетно мина час. Бях забравила за всякакви ангажименти и разчети на времето. Въпреки всичко, обаче, не бях сигурна, че има резултат.

Накрая младата жена става, събира и потупва документите така че да се подравнят. Навежда поглед, усмихва се и казва: Не знам как стана, но се чувствам много по-добре. Благодаря Ви!
След това вдига поглед, в очите й трепка влага, но те са вече светло сини - като небето. Отново се усмихва и отново благодари. Тогава и аз се усмихвам и казвам, че това е била целта ми и се радвам да го чуя.

Много бързо след това ангажиментите ми се стовариха отново и почти забравях. Но на няколко пъти през деня топла мисъл сгряваше сърцето ми. Бях успяла да запаля мъничка искра в изтормозената душа на младата дама.
Ще я видя пак, когато дойде с документите. Ще направя всичко възможно да помогна и с друго.

Та така. Радвам се, че въпреки всичко, отделих време и енергия да помогна. Надявам се и вярвам, че при нея всичко ще се развие в добра светлина. Просто имаше нужда от добра дума и подкрепа.





Тема Re:Случканови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.09.09 22:16



Няма начин да не е по-добре тази женица.Браво мила постъпила си много добре,много християнски,човечно.Но ти си си и такава,харизматична личност!Много ме развалнува тази случка.Този ден ти е бил изживян напълно смислено.Дай Боже всички да изживеем така смислено всичките си дни!Амин!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re:Случканови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.09 00:11



Браво, момиче, истински талант си! Дали пък да не си отвориш един кабинет по психотерапия, че да успокояваш
дебели бизнесмени с дебели портфейли... и вместо да им даваш пари в банката, да им ги взимаш в кабинетчето...



А колкото до младата жена, защо ми се струва, че следващия път ще я чакаш с бутилчица газ под бюрото си?
За пиене, естествено!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Случканови [re: *jull**]  
АвторSUNKA75 (Нерегистриран)
Публикувано20.09.09 08:07



Екна, защо всичко ми изглежда толкова познато,може би защото и аз работя в една такава банка.На такова място човек се раздава и раздава, но шефовете това не го разбират и оценяват, нали, а хората понякога имат нужда от една топла дума, имат нужда от теб Човека, а не от теб професионалиста. Аз сега гледам бебето и баткото и не съм на работа и съм доволна, че мого да дам цялата си енергия на семейството си и на мама, която е с лошата диагноза. И сега разбирам, че най-близките ми хора имат по-голяма нужда от мен, от енергията ми и от любовта ми. Колко прости били нещата от живота, а точно тези простички неща съм подминавала, без да ги забележа. Скъпа Екна, дано си обградена с много любов и подкрепа от своите близки, само това е значение в тоя живот.Желая ти го от сърце!
Не зная дали ще мога някой ден да се върна на работа пак там, не зная.....



Тема Re:Случканови [re: Ekna]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано20.09.09 10:14



Затова те обичам и ценя!

ОБИЧАМ ТЕ
Обичам те,
какво да кажа друго.
Обикнах те,
от онзи миг,
когато те видях,
когато погледа ти срещнах
кога очите ти съзрях,
обикнах те и в тях потънах,
във тез бездънни езера
потъвам всеки път,
когато ги съзра.
Обикнахте те,
И всичко в теб обичам,
Обичам те,
дори,
когато съм
като на кръст
разпънат
от мислите ,
които ме изпълват
и късат с нокти
от плътта.
Обичам те,
дори и с тази болка
в мен.
Обичам те,
защото нищо друго
няма смисъл,
и няма утре,
няма ден.
Без теб.
ОБИЧАМ ТЕ!
28.03.2007 17:29



Тема Re: малко със закъснениенови [re: Buba67]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано20.09.09 11:22



..честит имен ден на Надето (шошош)и на Бубка..ама исках и аз да си ги поздравямного целувки от мен



Тема Re: 4РД Danitoнови [re: Danito495]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано20.09.09 11:31



още едно промъкване ..честит рожден ден и от мен Дани





Тема Re:Случканови [re: Юлия 48]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано20.09.09 11:46



Катеее поклон!!!Няма какво да добавя..Браво!



Тема Re: Среща в Пловдив!нови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано20.09.09 13:20



01.11 деня на Будителите..добро решение Флорче!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.