Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Диагноза Малигнен тимомнови  
Автор sun27 (непознат)
Публикувано05.09.09 22:22



Здравейте на всички!На 27год. съм с малигнен тимом.Поради доста големия обем на тумора не подлежи на операция,а и е близо до сърцето и ми беше отказана лъчетерапия.Проведох 3 курса химиотерапия и след това ми бе направен скенер и се видя че не се е повлияло.Много ви моля,ако някой е със същата диагноза или може да ми даде някаква информация нека пише.





Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: sun27]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.09.09 22:50



Здравей sun27. Поне до сега не се е включвал никой с тази диагноза. След като ти затворят една врата, отваряш друга или даваш през прозореца.
Мисълта ми е, след като не са ти предложили друго /къде се лекуваш/ можеш да се консултираш в Международния онкологичен център. Слагам линк да видиш телефони, адрес и цени. И при друг специалист евентуално. ДАй малко повече информация за себе си /ако искаш, разбира се - поне момче ли си или госпожица/.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: sun27]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.09.09 23:23



Досега май никой не е влизал тук с тази диагноза - вероятно е доста рядка. След като на практика ти отказват лъче- и химио-, предлагат ли ти някаква терапия? С колко лекари сте обсъждали твоя проблем? Защо не потърсиш мнение и на чужди специалисти?
Пиши, може и да се включи някой с опит. В Клуба, макар и не редовно, влиза лекар.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: Buba67]  
Автор sun27 (непознат)
Публикувано06.09.09 09:35



Здравей,Буба67!Първо казвам се Мария.До сега се лекувах във Варна,бяха ми назначени 4 курса химиотерапия с Епирубицин,Цисплатина и Циклофосфамид,но като отидох за четвъртата не се чувствах изобщо добре и решиха първо да мина скенера така или иначе беше насрочен и се видя,че няма никакъв ефект,а напротив има и прогрес.След това ми казаха,че ще имат онко- съвет и ще решат коя схема на нови лекарства ще започват,но в къщи решихме да започнем пак консултации с доктори отначало,а и аз не бях в състояние да продължа с терапиите.Сега на 12.09 заминаваме за Франция защото тук всеки или вдига рамене или казва може да не е тимом може да е лимфом,или да продължа химиотерапия която пак ще е безуспешна.Нямам повече време за губене,защото това нещо расте непрекъснато и ще погледна и този Международен онкологичен център.Това е за мен събрано долу-горе в 2-3 изречения.Пожелавам на всички в клуба лек и изпълнен само с хубави и приятни мигове ден!



Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: sun27]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано06.09.09 13:30



Мило момиче, не мога да помогна, не познавам никой с тази диагноза. Сега рових и в Нет-а, но почти няма информация. Надявам се във Франция да поставят точната диагноза и да ти назначат адекватно лечение.

Мими, бъди силна, мисли позитивно ,а аз ще стискам палци всичко да завърши добре! Прегръщам те силно!

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: sun27]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.09.09 13:49



Мила, тъкмо щях да попитам дали няма да свърши работа ПЕТ-скенера във Варна за избор на подходящата терапия. Но виждам, че ти си задвижила нещата за Франция, което е много правилно решение. Пожелавам ти успех и ще се надявам да ни информираш за резултата, защото тук четат много хора и всичко споделено е от огромна важност.
Стискаме ти палци всичко да върви в правилната и благоприятна за теб посока!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: *jull**]  
Автор sun27 (непознат)
Публикувано06.09.09 19:15



В деня в който щяха да пускат този ПЕТ-скенер бях там за втората си терапия и трябваше да мина този скенер даже ми записаха в 4 часа,но след това се обадиха че нямало да стане.Не съм много сигурна обаче дали тези доктори могат да работят с този апарат,защото те само са били на специализация в Германия и когато ги попитахме те знаят ли да работят с апарата казаха ,че да но ако имали затруднение щели да се посъветват със специалисти в Германия.За това взех решението да замина за Франция,макар че отначало не исках.За сега това от мен,ако има нещо ново ще пиша.



Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: *jull**]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 20:14



Всъщност , това е тумор на тимусната жлеза...Най-доброто лечение е операция..Проверете всички шансове за операция във франция...Радио и химиотерапия не са с добър ефект тук....Настоявайте за операция...Успехове!!!



Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: yraaa]  
Автор sun27 (непознат)
Публикувано06.09.09 20:20



Както вече писах е с доста голям обем и никой до сега не се наема да оперира



Тема Re: Диагноза Малигнен тимомнови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 20:36



Ако, четеш на англ. има куп информация за този тумор в нета, но другото интересно е, че се бърка често с лимфом при диагнозата..а лимфомът е чуствителен на химиотерапия...Правили ли са биопсия или е опасно, за такава?Незнам, стискам палци за добро развитие на нещата...Прегръщам те !!!!Пускам малко линкове за тимомата

, ,




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.