Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: MamaD]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано03.12.13 07:36



Аз го казвам не за да сложа черта между болни и здрави, а за да наблегна на факта, че ако в един момент страничните ефекти са твърде много, тогава лечението обикновено спира.
Това не е ли глуха линия като перспектива. Не може ли един пациент с нормална интелигентност да види от къде се е отклонил от пътя на баланса и да разбере, че медицината може стресово да го върне в баланс, но това е винаги с последствия, които в онкологията са сериозно нещо.
Вярно, че може и да е наследство от предишните поколения, но тая работа няма кой да му я свърши на пациента. Балансирането си е негово задължение.





Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: Crasiva]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано03.12.13 13:33



все ми се струва, че е по - изгодно вместо да вземеш един тон отрова и един тон противоотрова просто да не взимаш толкова като количество или изобщо отрова.
Как при хората, които не взимат отрови не се появява нито рак нито гъбички и съответно няма нужда от противоотрова. Сигурно живота без проблеми е много скучен и затова се въртим в тези кръгчета.



Ръкопляскам на тази позиция.


Страшно добре казано. Бих искала всеки - без значение дали се смята за болен или здрав - да възприеме тази философия.


Много по-лесно и удобно е да се извърши превенция на проблеми, вместо след купища натрупани грешки да се спасява панически положението.


Единствената възможна превенция - натъртвам на което - е здравословен живот и отклоняване на ВСЕКИ опит да приемаме отрови и вредни въздействия ПОД КАКВАТО И ДА Е ФОРМА - дори да ни убеждават, че в момента това е лекарство или желателно да се приеме - но с всички последействия в крайна сметка отровата си е отрова.


Именно че живота за повечето хора без измислени проблеми е скучен или нежелателен - за мен няма друго обяснение. Толкова много хора искат да страдат - и нарочно се завъртат в тези проблеми. Ако се надникне по-дълбоко в психиката на хората, които вярват, че са болни - някъде там ще се намери обяснението защо им харесва да страдат и да изтъкват болестта си като основна причина за страданието си. А в действителност неудовлетвореното страдание бива първопричина - и измисля болестта, която да съответсва.


Аз защо се ужасявам от болест. Одим правим струваме и до болест не стигаме. Щото тека искам - и тека го правим.


А други хора защо се кефят да са болни - щото одат, прават струват и се разболеват...





Бих наблегнала на твърдата позиция - който иска да е болен - се разболева. Който иска да е здрав- прави струва и не боледува.



В крайна сметка излиза, че зависи само от нашата вътрешна настройка и желания - и болестите са точен отговор на вътрешната ви настройка.


Огледайте се около себе си и забележете кой е здрав и кой е болен - и разгледайте характера на тези хора и начина им на живот - еми очеизвадно е горното.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: MamaD]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано03.12.13 13:37



Ами слава богу, ама пусни си фиша де - за да изтеглиш печалбата




Иначе моеш да стоиш на колене и да се молиш да си здрав до второ пришествие - а без да направиш в реалността необходимите стъпки да си здрав - ше ли бъдеш здрав наистина?


То ноо лесно да се разболееш безотговорно и после безотговорно да се оплакваш че си болен - а междувременно да се тровиш и самоубиваш - е как нема да си болен? на думи правиш сичко, а на практика се самоубиваш - е как нема да си болен и на път да умреш?


Не гледайте думите им, а делата им - е казал Иисус.


Не приемам, че по думи може да се съди кой какво прави. На думи може сичко да правиш - важното е какво правиш в божията реалност. Затова Москва на сълзи не верва, а Бог на думи не верва.


Важи онова, което правите в божията реалност.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема За гъбички в устата-изтегляне с олионови [re: Roxan*na]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.12.13 11:55







Тема Re: висока температура след вливаненови [re: sisi47]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.12.13 11:54



В крайна сметка при мен се оказа, че високата температура е алергична реакция, която се е получила от натрупване на Херцептина, защото го вливам доста време. В понеделник на последното вливане ми сложиха инжекция алергозан, привечер много ми се доспа и си легнах. През нощта не спах много добре, може би пак имах темп., но не толкова висока. Питах лекаря, това означава ли, че вече не ми действа лекарството, той каза не, ще ти слагаме алергозанчето и така...



Тема Re: странични ефекти от химиотерапиятанови [re: nadia_O6O6]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.01.14 23:19



Я да помрънкам малко, че тука нещо сте се отнесли и няма никаква активност.


Дългогодишната химиотерапия ми се отрази негативно върху зъбния статус. Зъбите ми станаха трошливи, рушат се и непрекъснато все нещо правя по тях. Освен това има проблем с ваденето. Преди 2 години стоматолога ми се изтормози с ваденето на един зъб, за час и половина, оказа се, че причината е хиперциментоза, т.е. корена се е "циментирал с костта" и няма отлепване. Дълго време след това, когато влезех в кабинета той казваше: "Наде, само не ми казвай, че ще вадиме зъб! " Мислех, че това е заради бифосфонатите, действайки за заздравяване на костите, че са подействали за този проблем, но той смята, че това няма отношение. През лятото отново се наложи вадене. Аз казвам: "Е, то онова е било единичен случай, гледаме позитивно". Наистина зъба се извади значително по-лесно. След около 3 месеца усещам, че нещо не ми е наред с мястото на извадения зъб, но имах други проблеми и не обърнах внимание. След още 2 месеца отивам и му казвам: : "Имам някаква вкаменелост на мястото на извадения зъб." Поглежда той и казва, че мястото въобще не е зараснало и това е самата кост, венеца би трябвало да я покрие, но при мен не се е случило. По принцип е трябвало да получа болки и да потърся зъболекар, но лекувайки си белия дроб с антибиотици и противовъзпалителни препарати, съм спомогнала проблема да се потуши временно, но не и да се реши. Направи ми кюртаж, т.е. изчистване на всички тъкани, до положение, сякаш току що сме извадили зъба. Тука вече мнението му беше, че лекарствата пречат на заздравителния процес. Ако не може да се свие венеца върху костта и да я покрие, трябва да отида на хирург да се зашие. Сега като че ли се свива, но доста бавно, да се надяваме, че няма да има нужда. Питах го дали жабурене с някакви отвари не би помогнало /не че много ще ги правя де/, той каза, че организма трябва сам да се справи - колкото и да е изтормозен, разчитам на него!
Та така, в общи линии ще стана експерт и в денталната медицина



Тема Re: странични ефекти от химиотерапиятанови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.01.14 13:53



Наде, ставаш мултифункционален експерт,

което ни е от голяяяма полза.

Прегръд!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: странични ефекти от химиотерапиятанови [re: Buba67]  
Автор strange_angel (дъждовна фея)
Публикувано02.04.14 20:30



Момичета моля за помощ.На най - добрия ми приятел правят в момента химия за рак на ларингса в четвърти стадий.Това му е трета серия вливки .Вливат му Цисплатина ,карбоплатина и таксол.Повръщане и разстройство си има рутинно от химията , но сега му се появи друг проблем .Има остра режеща непостоянна а на моменти болка в стомаха,както я определя той все едно му мачкат червата .Изчетохме всичко за добавките и за храненето при химия .Дават каквото могат да си позволят финансово.Питането ми е някой лекуван с тази линия химия получавал ли е такава болка и ако е имал с какво си е помогнал.Отпаднал е много не може да яде и едвам пие и започвам да се притеснявам .Оплакванията са споделени с лекар и мнението е че това е нормално и сигурно е така .Но много искам някак да му помогна ако мога та.....някой ако има опит с такъв симптом и ми даде съвет ще съм му много благодарна .

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: странични ефекти от химиотерапиятанови [re: Buba67]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано25.10.14 19:03



Здравейте и от мен!

Леля ми беше оперирана от карцином на яйчниците през май тази година, след което започна химиотерапия. Направиха й 6 вливания с карбоплатина, таксол и авастин. Сега, след 6-тото вливане, прекратиха платината и таксола, и ще ходи на вливания с авастин в продължение на 1 година.
При нея са много тежки оплакванията от изтръпване, болки и боцкания в краката. В началото й помагаше парацетамола и разтворимите прахчета от типа на колдрекс и тайлол, но сега изобщо не действат. Имате ли някакви съвети как да действаме?

П.П. Ходи при един прехвален невролог, който й изписа Милгамма. Опериращият лекар категорично я посъветва да НЕ взема вит. от група Б.
На този етап лекуващите я лекари в Сердика /там са вливанията/ също споменават за Милгамма или витамин Б комплекс, но предвид рисковете от прием на такива витамини, търсим друг вариант...



Тема Re: странични ефекти от химиотерапиятанови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.10.14 10:21



Здравей, мила,

Действително синтетичните витамини не се препоръчват, заради това, че стимулират растежа на клетките, в т.ч. бързоделящите се клетки, каквито са раковите, но понякога нещата се редят по приоритет. Невропатиите могат да стигнат и по-далеч, а това може да наложи спиране на лечението. Така че преценете нещата добре.

Разбира се може да наблегнете на храни и напитки с високо съдържание на витамините Б, в натурален вид, но там те не са в толкова концентриран вид, все пак. Такива храни са цвеклото, бирената мая (бирата), но всъщност ето ти една статия, в която са посочени и храни, богати на съответния витамин от групата:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.