Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: гел против гъбичкинови [re: Ekna]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано28.11.13 00:04



Екна, с какъв гел си помагаш за гъбичките? Питам, че хората на Сутент имат същия проблем, но при тях не отшумява - те взимат капсулите всеки ден.



Тема Re: гел против гъбичкинови [re: MamaD]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано28.11.13 09:27



Благодаря ви на всички за отговорите.
Точно щях да помоля Екна да пише за този гел - би било полезно за много хора.



Тема Re: гел против гъбичкинови [re: MamaD]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.11.13 10:12





Личната ми го предписа. След известно време ми стана гаден, защото е доста сладък. Но вършеше работа. Първият път, когато отидох и при нея, кожичките ми висяха в устата, беше много гадно. С гела отшумяха.



Тема Daktarinнови [re: Ekna]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано28.11.13 12:20



Подкрепям за Дактарин, и мама го ползваше.



Тема За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.11.13 15:39



Чистата дъвка сакъз е скъпа и трудно се дъвче. Личната ми препоръча дъвки Вивидент.

притежава силно антимикробно, антивъзпалително и лечебно действие. Повлиява благоприятно върху стомашно-чревния тракт, устната кухина и кожата.



Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: Ekna]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано29.11.13 20:57



Благодаря ви момичета! Да сте живи и здрави!



Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: MamaD]  
Автор PerEm ()
Публикувано30.11.13 22:46



Гъбичките в устата са вследствие на отслабения имунитет по време на химиотерапия.Представете си тези гъбички и по всички лигавици, които са невидими в тялото. Звучи доста ужасно! Същото се получава и при приемане на антибиотици- нарича се унищожаване на нормалната флора. Ето защо при прием на антибиотици докато трае лечението, трябва да се приемат и пробиотици. Това компенсира нещата и не се стига до гъбични проблеми, тежка диария и т.н. Жалко, че лекарите не ги казват тези неща, а когато на някой се случи-тогава тепърва-..." казах ли ти да вземеш пробиотик? "
Аз имам свое правило- при прием на атибиотик-задължително и пробиотик.
Преди да започна химиотерапията / за протокола- проведох 6 курса ФЕК /, се свързах с проф. Мургов, един от създателите на българските пробиотици Ентеросан. По негова препоръка през цялото време приемах от препарата Ентеросан България и нямах никакви гъбични проблеми. По аптеките има много продукти пробиотици.
Надявам се да съм била полезна, споделяйки своя опит!
Бъдете здрави! Прегръдки и успех!




http://enterosan.net/



Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: PerEm]  
Автор PerEm ()
Публикувано30.11.13 22:52










Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: PerEm]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано02.12.13 15:24



То по тази логика да се взема и нещо, което помага на здравите клетки да се противопоставят на цитостатиците, а не деленето им да е невъзможно.
А после следващата стъпка логично май е да се взимат само неща, които диференцират между полезни и вредни цели, на които влияят.
Аз ли не съм от модерното поколение или нещо съм дефектен, но все ми се струва, че е по - изгодно вместо да вземеш един тон отрова и един тон противоотрова просто да не взимаш толкова като количество или изобщо отрова.
Как при хората, които не взимат отрови не се появява нито рак нито гъбички и съответно няма нужда от противоотрова. Сигурно живота без проблеми е много скучен и затова се въртим в тези кръгчета.



Тема Re: За гъбички в устата-и дъвка Сакъзнови [re: Crasiva]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано02.12.13 15:42



Не хубавецо, не, че си дефектен, просто слава Богу си здрав, но да не памя....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.