Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: LlDlru]  
Автор Scotiana (сънувах те)
Публикувано21.02.12 15:15



Това е все едно да питаш дали в някоя организирана престъпна група има полицаи

Нещастници - незнам тези хора за какви се мислят - и защо съдбата е благосклонна към тях - и какви са тези изпитания които един онко болен трябва да преживее за да пречисти душата си - или за да пречисти тях може би



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Scotiana]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано21.02.12 20:19





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано01.09.12 22:25



Една истинска и зловеща приказка за най-малките.
Имало едно време един химик, който работил в една фармацефтична гигантска компания. Той имал жена, която била бременна и съвсем нормално често имала (при нейната диета) повръщания. Съпругът й тъкмо бил завършил разработването на лекарство против това, което било удобрено от съответните власти и й го дал. Повръщанията веднага спрели. Всичко било на шест. Живота си продължавал. Съпругът продължавал да разработва нови лекарства. В училище бил отличник. Имал и PhD. И той и жена му били много линейни хора и вярвали в това, което са учили. Смятали се за високообразовани и над останалите. Много уважавали хората, които стояли над тях в социално-икономическата пирамида и презирали тези под тях. Така си минавали дните до термина.
При раждането, обаче генеколога забелязал, че детето се е обърнало. Трябвало да го обърне, но му се сторило странно, че не напипва краката на бебето. Нямало нищо странно, за съжаление. Бебето просто нямало крака.
Никой не разбрал как за последните 200 години семейна история това било първият такъв случай.
Бащата започнал да търси причината в лекарствата на жена си и се сетил за лекарството против повръщане за бременни, което самият той бил разработил.
Бидейки отличен ученик, бащата "знаел" със сигурност, че защото Айнщайн така е казал ефирът не съществува. Знаел, че една молекула или е отровно или не е. Не се интересувал как тази молекула завихря ефира (защото той не съществува).
Но, от друга страна и краката на бебето ги нямало. Затова бащата решил за десет минути да забрави всичко, на което са го учили и да провери в каква посока завихря ефира молекулата на неговото лекарство. Пуснал светлина през разтвор с лекарството и се оказало, че разтвора поляризира (завива) светлинните лъчи. Оказало се, че в обратната на цялата човешка химия.
Бащата твърдял пред шефовете си, че нетоксична молекула, която поляризира светлината в обратната на нормалната посока е толкова опасна колкото и молекулата на някоя отрова.
Никой не му повярвал, но след десетина хиляди подобни случая проверката на посоката на поляризация на светлината станала стандарт във фармацефтичната индустрия.
Реабилитирали бащата, но не му позволили да експериментира с ефира в лабораторията на компанията. Това било много жалко, защото той знаел, че ако беше продължил със експериментите щял да разреши по елементарен начин проблеми като как се лекува рак или как се прави злато.
Затова, за да си запази работата той пак се сетил какво е учил и, че ефира не съществува. Все пак трябва ли му пари. Трябвало да издържа инвалид !!!







Тема Re: Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Crasiva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.09.12 23:42



Имаш сериозен проблем. Мозъкът ти и умът ти не функционират правилно. Брътвежите ти са лишени от смисъл, но все пак клонят към грозни, зли, обидни. И "Удобрено" се пише с "О", "гЕнеколог" се изписва "гИнеколог", а молекулата е от женски род. Удоволствие ли изпитваш с тези твои издевателства над нас? И ако е така толкова повече трябва да се тревожиш за психическото си здраве и да потърсиш помощ.


Защо не се ориентираш към други клубове? Има Психоанализа, фантастика, Жени, Мъже и всякакви други по-подходящи (да ме извинят членовете им). Или я впрегни тази твоя луда енергия в нещо друго, което ще е полезно.



Тема Re: Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Ekna]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано02.09.12 22:41



Ekna, това е приказка, за да се разбере по-добре. Знам, че някои типове хора няма да я разберат и във вид на приказка. Специално за тебе (педантичните хора пишат "теб", а аз пиша тебе, защото не съм от тях) обяснявам приказката.
Човек, като цяло е линейно същество. За масовия човек нещата вървят 1, 2, 3, 4, 5, 6 и така нататък. Рака не им влиза в сметките на повечето хора. Той и рядко се появява. Но като се появи се оказва, че понякога нещата са 1, 2, 3, 88, 54, 4, 10026, 9, 5, 6. Това не е линеен живот, а хаос.
При пациенти като тебе медицината, с цената на радикално оперативно лечение е спряла хаоса и отново нещата продължават 7, 8, 9 и така нататък.
При други, обаче (при 50% от диагностицираните) може хаоса да се върне пак или въобще да не може да се излезе от него.
Да противостоиш на хаос, който има друга, нова логика с поведение тип 1, 2, 3, 4, 5, 6 и така нататък е лудост, самоубийство. Трябва друга нова логика. Такава логика за масовия, линеен човек, който гледа отстрани е ненормална, а хората с такава логика са луди.
При теб нещата се развиват линейно в момента. Нямаш никакъв личен интерес около теб да има каквато и да е друга логика, която не ти върши никаква работа, даже само те изнервя и обърква. И съответно започваш да се бориш с такива хора. Искаш да ги спреш. Искаш да ги разкараш.
Но не при всички нещата са като при теб, за нещастие. При някои рака е хванат късно, при други е от лош вид. За тях живота е 1, 2, 3, 6, 4, 61, 99 и така нататък.
Аз пиша за тях, не за тебе. Те имат повече нужда от помощ.
Забележи, че сега ти обяснявам философията, още даже не сме стигнали с тебе до теорията, а да не говорим за практиката. Но, помисли си преди да реагираш бурно, самоанализирай се, за какво са ти специално на тебе теорията и практиката, след като нещата и така при тебе си вървят добре. По-интересно за тебе ще е да ми намериш някоя правописна грешка и да кажеш възмотено на модераторите "Банвайте го тоя идиот, той пише възмутено с о. Той е кретен. Той е човекоподобна маймуна. Неандерталците в мелницата на еволюцията".
И аз започвам не да говоря за практиката, не за по-предишното ниво - теорията, не за по-предишното ниво - философията, а за още по-предишното ниво - "И аз съм човек, не съм маймуна. Имам два крака и две ръце. Даже апендикса си е още в мен".
А по отношение на това да се занимавам с нещо друго знай, че след толкова неща, които съм прочел и изгледал стигнах до извода, че в света всичко е свързано с всичко. И сега ще ти го докажа.
Като ти чета първите поустове, колко си шашардисана и объркана, след като не знаеш от къде ти е дошло изгледай този филм след 19:00 минута и кажи не ти ли изглеждат също толкова шашнати бившите милионери. Ето това е нелинейна, непредсказуема система. Не мислиш ли, че ще съм най-полезен като помагам на такива хора (не на тези от филма), за да не го извъртиш.





Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: Crasiva]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.07.13 08:59



изрових тази тема за да ПЛЮЯ на хигиената във въпросното медицинско учреждение и УЖ обучаване в хигиенни навици от страната на медиците ни през 21 век!!!
това е в ресора на администрацията на въпросното мед.учреждение!

и как да се измият ръцете в медицинското учреждение след ползване на WC !!!???



снимката е от действаща туалетна на 2 етаж в Поликлиника /ДКЦ-Плевен/ при МБАЛ "Георги Странски", гр.Плевен





Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: LlDlru]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано05.07.13 23:57



Ох....Затапена чешма, ама ПРЕКРАСНА ТОАЛЕТНА, мивката е здрава и чиста, има плочки... Бих те поканила да видиш стаите и тоалетните в ДЕТСКАТА КЛИНИКА в София!! Хлебарки пълзят, шкафчетата са от онези, ламаринените отпреди 50 години, на крачета, тръбите на чешмите са ръждясали и текат отвсякъде, таваните са изтърбушени от течове...За плочки и то - прекрасни като на тези снимки - не може и да се мечтае!

Няма да приказвам и за липсата на чаршафи в болницата в Плевен, където ме оперираха. И където ми поискаха моя собствен сапун, за да ми го разтворят във водата за клизма (пардон).

ПП - Да не говорим за това, че в операционната зала си отидох със собствената си нощница, проснаха ме на операционната маса облечена с нея, само ми я запретнаха до над корема...страхотна стерилност! Като преди 50 години! (май и тогава даваха някакви нощници в болниците)

Редактирано от Гaби9 на 06.07.13 00:14.



Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: Гaби9]  
Автор strangeangel (дъждовна фея)
Публикувано06.07.13 02:04



И в пловдивското онко е така душо или поне така беше преди 4 години когато мен ме оперираха В операционната влязох с единствената собствена ношница която имах на гърба и с която два дена обикалях по изследвания и седях долу на пеиката да пуша Ако за миг бих заподозряла че с моята ношница ше вляза на операция щях да си купя още една специално за целта Хигиена нулева да не говорим за стерилност За капак в съшата тази операционна понеже ме втресе от течението ме заявиха с едно одеало- въшкарник кафяво и просенено и бодливо с надпис МНЗ..... Господ ми е бил на помощ

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: strangeangel]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано06.07.13 09:43



Добре, че не са ви събудили анестезиолозите, че на хирурга му се е изтъпил скалпела и ако може да кажете дали нямате бръснарско ножче случайно.
В същото време септемврийски изпити в някои катедри няма да има, защото цялата катедра ще е в Индия. Вие плащате чрез бюджета.
Но внимавайте с юмруците, защото нападение над лекар вече е като нападение над полицай. Тоест статуквото явно не е в интерес на огромното болшинство от хората, но е стабилно пък.
Бог пази пациентите, но и огромните количества анти и асептици, с които ги мажат и пълнят и около раните. С домашни нощници не знам, но голи знам още.



Тема Будвиг протоколнови [re: Crasiva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.10.13 17:35



Запознати сте с диетата на Будвиг, вижте как се прави търговия.






Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.