Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 09:09



Откакто Нанетка почина не мога да пиша......
Съболезнования за всички починали,нека Бог им прости прегрешенията, и успокои душите им...
Но, днес ме провокира едно момиче,млада жена с две деца-със заболяване на стомаха- , и въпреки хубавият днешен празник- Илинден,реших да пиша тук.
Разочаровано е слабо да се каже от бълг. лечение- отварят я и я затварят с прогноза 3м живот.За 2м. стига до 43кг тегло при ръст 174см.,и съответно близките търсят вариант извън България- отиват в Турция.След 3м химиотерапия момичето вече е наддало - вече е 47кг.,не повръща,храни се ,гледа си децата.Сега на 28.07. има дата за скенер пак в Турция- и събира пари за да може да иде...Не иска да чуе за лечение в България.., защото е можело да се проведе такова без операция........-само е трябвало да случи на добър лекар.......
Или какво излиза- животът е на късмет- случиш ли добър лекар/като нас-Господ здраве да дава на лекарите в Шуменския диспансер,/ тогава и Господ ти помага, ако попаднеш на небрежен или изморен- животът си тръгва...
Нашите гадни политици с разбиването на здравната система, с разпределянето на Европейските пари,оставиха българския народ /най-вече болните/ да се оправят по закона на джунглата..Днес чета ,че е отказано лечение на 70 г. онкоболна жена.....е, защо....защото вече е на години...излишно ще се харчат пари ли...
...или трябват връзки-за да те лекува добър лекар и с добра техника...
...или много пари....
Малко объркано писах,не ми се сърдете...но си казах част от това ,което ми тежи....
ОБИЧАМ ВИ.....



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 09:11



Постингът е на megolina

"Guslik, мила, не е само в България така, но може би тук идва в повечко. Напълно те разбирам и искам да ти кажа, че за мен нямаше да има шанс, ако бях останала в България /заради лъчетерапията/, но пък какъв екип хирурзи имах! Цял свят може да ми завиди!!! В България има много сърцати и добри лекари/както ти самата пишеш/, но има и такива, които не заслужават да се наричат по този начин. А иначе и в чужбина хора умират, аз лично загубих двама близки именно в Турция, независимо, че им бе казано, че няма проблем, ще се оправят. Така че... Понякога и парите не помагат. Единият от моите познати бе платил 40 000 евро за две седмици /цялото ми лечение не струва толкова/. Ако Господ ти е отредил повече живот, ще го имаш! Според моето гуру, както го наричам, чакрите се отварят, когато започнеш да вярваш, че каквото и да се случи ще се справиш. Може би това ни липсва понякога. Или поне при мен бе така. Но дай Боже повече хора да се излекуват от тази болест!"

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите"

Редактирано от *jull** на 21.07.11 11:17.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.11 11:19



Постингът е на Калояна

Видео-разказ:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 13:04



Току-що гледах видеото....
Това е друго момиче със същите проблеми - от Лом, а за което писах е от Ямбол...
Тези момичета,всички ние от този клуб показваме и обсъждаме своите болки и проблеми,де се смеем,де плачем...и малката болка, малкият проблем по-леко минава, но остава НАЙ-ГОЛЕМИЯТ..отвратителното отношение на ДЪРЖАВАТА, на законотворците, това пусто безпаричие...следствие на държавното управление.
Не напразно са казали старите хора- че рибата се вмирисва от главата...
Чий поданици сме всички ние,защо си изпълняваме гражданските задължения-гласуваме по избори, плащаме си сметките и данъците ,дори и със закъснение-но пак ги плащаме- т.е. както е казано- дай на кесаря-кесаревото...
И в крайна сметка когато имаш нужда,не когато ти кефне, а при болест - ДЪРЖАВАТА ти обръща гръб, ти си никой за нея, под достойнството й е да се занимава с разни болни и немощни хора.....дори в животинския свят имат по-добро отношение , по-голяма любов...
Защо няма организация, или има...която да изготви проект за отпускане на средства от ЕС,които да се използват за лечение на онкоболни,която да следи за тяхното използване- не да минават през министерства...
Уффф,много дълго стана пак





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано21.07.11 14:41



Ние сме нищо, и никой

Изобщо има ли държава?
Най страшното е, когато те изпратят в къщи, с 100 ампули морфин, никой не го е грижа никой не прави нищо. Интересуват ги само, и единственно парите.Дори аз вече не искам да живея тук.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано21.07.11 15:11



Ужасна е тази държава,ако изобщо може да се нарече такава....?!Тук не се живее, някакъв ад е откъдето и да го погледнеш.Сблъскваш се само с неуредици и бюрократщина, а за болните хора да не говорим.....Нямам думи и не искам да си спомням ужаса, през който преминахме с баща ми, абсолютно бездушие, безхаберие, злоба и алчност.Не им стига страданието и болката на тези хора,ами и това отношение направо те смазва!Да си толкова тежко болен и никой да не те иска, да не се опитва да ти помогне поне доколкото може.......Наистина нямам думи, не искам да живея тук,още повече след всичко, което ни се случи и се сблъскахме





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: plamiluch-204388]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.07.11 17:21



дори при елементарна хипертонична криза ти обръщат моменталически гръб, като разберат, че си онко, та дори и в ремисия ...

какво да очакваме, когато става въпрос за лечение на същинското онкологично заболяване - само комерсиален подход, тогава може и да благоволи накое мед-лице да се обърне и да изслуша проблема, а пък доколко е компетентен да предприеме оперативни действия, да разгледа проблема в дълбочина и с оглед на световни постижения в тази област да предприеме адекватна терапия...

единици са квалитетните д-ри и сестри, и те са уморени и отвратени от същата система

а и никой от "онките" и техните придружители не роптае в онко-то, защото се знае, че няма къде другаде да отиде - навсякъде в BG е едно и също!

не съм гражданин на тази държава, но регулярно и акуратно си плащах всичките данъци наравно с бълг.граждани цял съзнателен Живот , защото си имам ЕГН и пост.жителство

отгледах 2-ма български граждани, които също вече си плащат данъците редовно!!!


Идеалният гражданин на държавата - това е абсолютно здрав човек, надлежно плащащ данъци и умиращ в деня на своето пенсиониране...



... butterfly effect ...

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.09.11 07:43





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.09.11 09:37



Ужас? Не знам Кали ама то в Америка да ти се отще да живееш.То не че тук е по добре, ама чак такова разнообразие нямаме на лекарства...
Бях пуснала статия за пилешкото ви месо,което съдържа арсен. Тровят ви с арсен...


Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 20.09.11 09:38.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.11 19:31



Аре стига с тоя популизъм и евтини статии...толкова е раздуто, и така се търси сензация, че думи нямам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.