Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ПЛЮВАЛНЯ 2  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.08.09 00:31



Предишното издание е тук :



Напомням, придържайте се към дискусии, свързани с медицина и здравеопазване, които отговарят на профила на Клуба. За другите теми си има съответни клубове.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 00:34.



Тема Кет1234, ураа, Фемара, Калояна,Мравканови [re: Buba67]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 10:16



В Дървеница пак няма Фемара. Поне на мен така ми казаха по телефона.




Предупредих за добрия тон!

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:55.



Тема Re: Кет1234, ураа, Фемара, Калояна,Мравканови [re: Oбekтивнo]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.08.09 12:17



Ми ще плюя ми, нали е плювалня? Плювалнята поне според мен не е за хвалби и похвали.
Буба предприе гросмайсторски ход. Но като гледам ти се опитваш да опорочиш действията и.
Тя се опита да блокира една насока в плювалника, а ти правиш опит да я възродиш.
Предложението ми е да оставим нещата както са. Има и други неща за оплюване.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Нарушени правила на клубанови [re: Oбekтивнo]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 15:11



Да, никой не е съвършен! Аз също. И е много лесно да се пише и изливат лични нападки скрити зад анонимността. Но има правила на клуба и ще се съобразя с тях.

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:56.



Тема Re:Нарушени правила на клубанови [re: Oбekтивнo]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 15:13



Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:57.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано20.09.09 16:10



Здравейте,
Събрах сили да пиша в тази тема,защото преди да почине мама 13,09,2009г.се сблъсках с нещо,което прилича повече на варващина,отколкото на медицина.Няма спор,че положението на майка ми беше тежко.Както някои от вас знаят тя страдаше от сарком дал метастази в бял дроб и лимфни възли.Все пак,обаче след два месеца прием на натанал,малки количества антималигноцит,бъзов мармалад,хепапротектори и вливане на няколко типа системи в клиниката по интергративна медицина нещата тръгнаха към леко подобрение.Кръвната картина изглеждаше по-добре.Хемоглобина,чернодробните ензими и туморните маркери бяха влязли в норма.Тя получи за съжаление бъбречен проблем с диорезата.Др.Георгиев,който и вливаше системите/от клиниката по интергративна медицина/каза,че е наложително приемането и в реанимация за да се направи опит за нормализиране на диорезата и това би дало възможност за продължаване на антитуморното лечение.С помощ от близки повикахме линейка и я закарахме в спешното отделение на Медицинска академия.След вливане на ампула фурантрил и изтегляне на малко течност от корема ни обясниха,че на онкоболни спешна помощ не се дава и си ни изпратиха обратно в къщи.Обърнах се и към близки медици за помощ.Те потвърдиха,че онкоболни не се приемат в реанимация дори и в случай на инфаркт например.
Не зная защо се получава така.Живеем в държава без душа.Може би затова и ние ставаме толкова бездушни.В медицината обаче това,че докторите станаха дребни подкупни човечета и занаятчии а не хора,които оказват помощ лекувайки е фатално.Има професии /лекар и учител/,които следва да са призвание.Ако не ти идва от сърцето да лекуваш или да възпитаваш просто не ставай такъв,защото щетите,които ще нанесеш с бездушието си са непоправими а всички ние отговаряме за делата си.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.09 22:45



Твърде меко си се изказала за целия този ужас, който ти е причинил системата!
Наистина е безобразно и бездушно и не знам кой малоумник го е съчинил, след като тъкмо в това състояние човек има огромна нужда от помощ! По тази причина, близките най-често не съобщават, че викат спешна помощ за онкоболен. Не стига цялата безскрупулност, продажност и корупционност на системата, която се стоварва на гърба на изтерзаните болни и хората около тях, ами да им се отказва и последната надежда!

Не знам, но мисля, че всичко това се нуждае от обществена дискусия. Защо не се обърнеш към Теодора Захариева от Асоциацията на онкоболните? Това е много сериозен проблем и пред него непрекъснато се изправят хиляди хора!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано21.09.09 13:18



Това наистина е сериозен проблем.Напълно съм съгласна,че трябва да му се даде гласност.Смятам,че това,което се причинява на хората е легален геноцит.Той е оформен с хиляди членчета,правила и т.н.Оказва се,че болниците не приемат тежко болни хора,защото нито една болница не иска да регистрира висока смъртност.Това под някаква форма се наказва финансово и ако пациента е рисков избягват да го приемат.Виж същите болници с голяма ухота приемат здрави хора.Ако проблемът ти не е сериозен веднага ще ти препоръчат да останеш за изследвания.Накрая в епикризата ще прочетеш,че са ти направени много неща,които изобщо не са ти правени,и по клинична пътека парите ще бъдат прибрани.
Друг е въпросът какво покриват клиничните пътеки.Оказва се,че в някои случаи нищо.
Майка ми и баща ми цял живот са работили,като държавни служители.И двамата бяха юристи.Съответно цял живот са плащали високи здравни осигуровки.Оказа се,че когато имаха нужда от лечение здравната каса не покриваше такова.Те не ощетиха т.нар.държава и с получаване на пенсия,тъй като не я доживяха.
Най интересното при цялото това безхаберие е,че когато здравните институции трябва да се обединят против регистрацията на нещо,което би помогнало на хората/антималигноцит,ваксина на Коули и др./реагират незабавно и много задружно.Може би,защото знаят,че ако те закъсат здравословно за тях ще се намерят и средства и възможности за лечение в чужбина и т.н.Тоест ще получат всичко,което ние останалите не получаваме.
Оказва се,че може да разчитаме на помощ от Господ,близките ни и всички останали и само не от тези,които получават заплатите си от нас за да ни лекуват.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.09.09 14:32



Затова посочих Асоциацията на онкоболните - това е силна организация, която не от вчера се бори за промени
в законодателството. Но за да бъде още по-ефикасна тази борба, е задължителна силната обществена подкрепа.
И тя трябва да идва на първо място от нас, потърпевшите.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 13:11



Днес в предаването "На кафе"имаше дискусия за евтаназията.Момиче,сблъскало се с проблема отказ от мезицинска помощ на майка му,поради клеймото безнадеждно болна каза,че според европейското законодателство това се нарича пасивна евтаназия.Вероятно много хора отписани от медицината продължават да са живи и дай боже да са повече.Това обаче означава,че те живеят въпреки,а не благодарение на същата.Това отново потвърждава тезата ми,че в държавата ни се извършва легален геноцит.
Когато събера малко сили ще се обърна към Организацията за защита на онкоболните по препоръка на Джул.Каузата на моята майка приключи и това ще е заради всички останали.Правила съм много опити и за помощ към хората,които се опитват да регистрират Антималигноцит и ако мога ще продължавам да помагам.
Смятам,че голяма част от нещата в България са такива,защото когато човек закъса се затваря в себе си и гледа да реши своя си проблем.Истината е,че ако не гледаме на проблема,като общ всеки ще изживява своята трагедия сам.
Предлагам ви всеки от нас да разкаже на кратко какви проблеми със здравеопазването той среща или пък просто да изкаже позицията си по даден въпрос ида го изпрати,като мейл към Здравно министерство и към Организация за защита на онкоболните.
Една птичка пролет не прави,но ако са цяло ято това е предвестник на пролет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.