Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано21.11.09 20:09



Искам да напиша това ,което ми тежи отдавна.У дома живееше дребно к-ве на име Цветелина.Неин посетител бе и Григор Горчев.
Наистина трябва да видите какъв вървеник бе при тази ...И това е изборът на професора!Простете ми ,но не мога да свържа сексуалната разпуснатост с високо образование. Винаги ще се съмнявам в компетентноста му .За мен човек опрял до услугите на тази смет ( Цветелинчето) има сериозен сексуален а оттам и психологически проблем.
А между другото цял Плевен говори че първата диплома на Горчев е изкарана от тогавашната му изгора Злата Василева. По -точно от баща й активен борeц.
Мечтая да осъдя този нещастник и да кажа това в залата та ако ще да слуша само охраната.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: siana]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано05.12.09 07:56







Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa_]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.12.09 08:23



Думи нямам, кожата ми настръхна докато го четях!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: vesi_65нови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано11.12.09 13:49



Тъй и тъй съм почнала - Д-р Блага Баева, от габровската онколия, пълна некадърница и незаинтерсувана.





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано17.02.10 13:45



До гуша ми дойде от бюрокрация

.
През януари ми изтече телка.И вместо 2 месеца преди това да ми дойде писмо за нов телк,още го няма.И тъй като бях в болница през януари,ми казаха да изчакам до февруари и да си търся каде ми е писмото.Отидох в петък-12.2.до макриополски/по телефона не ставало,обаждах се/,и от там ми заявиха че''на 20.11.2009г.са ми изпратили документите,да си гитърся.Побеснях,минавала съм в 3 болници досега.Е намерих по телефона каде са,и ме поканиха за вчера-16.2.2010да си го взема Лично.Отивам аз,нестига че цял час чакам да им стане кеф да ми обърнат внимание.но и пред мен очерта-лекарката,кое трябва да направя и какво да носа.И на 19.3.2010г.съм на телк.
Добре че видях една приятелка,та ми размина на бързо яда.Отделно през ден хода да ми чистят гърлото с некакви железа и съм направо за лудница вече.И за новата операция е за плюене, но по на там
Май много се отплеснах,но така ми става по леко.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: EFO75]  
Автор bobenoo (непознат )
Публикувано25.02.10 15:42



С настоящето мнение искам да споделя, как самонадеяността на "един стар кадър" проф. Романски от "Св. Иван Рилски" в София изигра своята ключова роля за рецидив на мозъчният тумор на сестра ми.
През Април 2008г след оплакване от силно главоболие, сестра ми /жена на 39г. с две деца/ отиде при невролог, който я изпрати на скенер.
На скенера се видя, че има някакво образувание и по спешност и с много връзки успяхме да се вредим за операция при професор Романски.
Операцията мина без усложнения. Перфектно свършена работа от екипа на професора. Всичко беше ОК, сестра ми след 3 седмици тръгна на работа -тя е също медицински работник.
Излезе хистологията с класификация "ГЛИОБЛАСТОМ МУЛТИФОРМЕ"


При изписването на сестра ми от болницата въпросният професор ни каза, че с подходяща ХТ и ЛТ нещата ще са под контрол. Той бил изчистил тумора на 100%!
Започнахме след 2 месеца ХТ /с ТЕМОДАЛ/ и ЛТ в Онкологията!
На първия контролен скенер с контраст през Септември 2008 в разчитането ни написаха, че имаме 2 малки рецидива на мястото на операцията.
Оттам отива за консултация при проф.Романски а той ни каза "Няма място за безпокойство. Това е радионекроза вследствие от ЛТ"
Ние като последните глупаци му се доверихме безрезервно, та това е едно от "светилата" на Българската неврохирургия.
Идва време за втория контролен скенер през Декември 2008. За по голяма точност отиваме в ТОКУДА на ЯМР с контраст. И там д-р Кирова в разчитането на снимките ни пише че имаме рецидив, който е вече 1 но с по-голям размер.
Ние отново с цялата си глупост отива за консултация при ПРОФЕСОРА.
Отново след "преглед на стайна лампа" на снимките от ЯМР в неговия кабинет на първия етаж проф.Романски отново ни успокой че това е РАДИОНЕКРОЗА.
Три месеца по-късно същата сценка.
Правим ЯМР в ТОКУДА и отново д-р Кирова ни пише в разчитането -рецидив!
Ние отново при СПЕЦИАЛИСТЪТ проф.Романски и чуваме същото становище.
За съжеление през Февруари 2009 ни беше и последния курс с прием на ТЕМОДАЛ - общо 8 курса!
Точно след месец и половина в началото на Април 2009 сестра ми се почуства зле и отидохме за операция в "Св. Иван Рилски"
Хистологията - рецидив на тумора!!
Заключението от цялата наша история, която приключи със смъртта на сестра ми е че когато си специалист по НЕВРОХИРУРГИЯ да не се опитваш да се правиш на "СПЕЦИАЛИСТ" по онкологични заболявания, които са нещо коренно различно от това да оперираш!!
Нека тази история да е обица на ухото на всички онкоболни и техните близки, да търсят повече от 1 мнение на "СПЕЦИАЛИСТ"



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bobenoo]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано25.02.10 16:57



Не мога да твърдя, дали професорът го е знаел, но предполагам, че отговорът е да, че това е рецидив. В общи линии почти винаги се получават рецидиви след операция на мозъчен тумор и едва ли опериращите не го знаят!!! Но как да го съобщят на хората, които се надяват, че всичко ще е добре. И тъй като на тях им е много добре ясно какво следва след подобна операция, те просто се опитват да избягват ясният и точен отговор, който на 99% предполагам е следният: След като е направена подобна операция, почти винаги има рецидив и то много по-бързо от отколкото човек предполага и всяка следваща операция е образно казано безпредметна!!! Това не касае доброкачествените тумори. Истината е, че винаги трябва да се търси алтернативно лечение пред какъвто и да е вид хирургическа интервенция!!!

Защото не знаем колко са красиви те





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано25.02.10 17:10



Пълни неточности.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор bobenoo (непознат )
Публикувано26.02.10 13:08



До "kpacaвицa" - ние се доверихме безрезервно!


А не трябваше, можеше да търсим алтернативно лечение /то ние го потърсихме, но беше много късно!/
Можеше да ни каже - "Не губете време, а ходете и търсете алтернативо решение", а той ни каза "Няма да имате никакви проблеми при навременна и точна ЛТ и ХТ". И двете терапии ги проведохме без закъснение и с макс. допустимите дози! И ефектът беше след точно 1г. нови 2 операции в рамките на 1 месец! Но говорим за мозъчни операции, след втората операция в продължение на 2,5 месеца сестра ми не можеше да стане от кревата!
Да не говорим че втората операция, ни беше обявена като пункция, която изведнъж се оказа операция!
Като хирург нямаме абсолютно никакви забележки към проф. Романски - перфектно свършена работа!
След оперативното отстраняване на тумора, човек трябва всячески да се стреми да не даде на тази гадост да расте иначе е обречен
Ако наистина при консултациите г-н Романски беше казал - "Вижте аз бях до тук, имаме рецидив търсете какво да правите защото нещата отиват към лошо!"
Каквото станало-станало, нещата назад не можем да върнем!
Идеята на моята изповед е да не се доверяваме на напълно на "големите светила"!
И друго нещо което се сещам, е че г-н Романски напълно отрича алтернативното лечение с каквото и да било!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bobenoo]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано26.02.10 13:21



За съжаление, няма нищо по-силно на този свят от човешкото его

. И как този човек (и не само той) да признае пред себе си, че може би това не е верният път в борбата с болестите , като той затова е учил, да прави операции, да реже?! Има нещо много сбъркано в този вид недомислено западно обучение в медицината.

Защото не знаем колко са красиви те




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.