Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема черен дроб - диагностицираненови  
Авторpritesnen (Нерегистриран)
Публикувано28.04.09 11:51



Здравейте.

Случаят е следния. Майка ми има проблем с кулита си и преди няколко дни ходи да я гледат с ултразвук. Когаto радиолога я огледал, забелязал образование на черният и дроб с диаметър 7см. Въпросът ми къде да я заведа за да и се постави точна диагноза?

Казаха ми за някаква клиника в Габрово, имали много добра техника за поставяне на диагнози.


Аз лично си мисля да я водя в Токуда или в Стара Загора.

Да предположим, че това е най-лошото. Майка ми за момента е жизнена и се храни нормално. При такъв размер на тумора (ако е тумор) не би ли трябвало да има някакви симптоми? Или те идват по-късно ?

В интернет намерих информация за рак на черен дроб и там пишеше, че този тип рак може да е от метастази, цироза, хепатит B или C. Майка ми никога не е боледувала от хепатит, нито пие алкохол за да има цироза. Преди 35 години е оперирана от доброкачествен тумор на гърдата.

Моля Ви за съвет ... много съм притеснен.



Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: pritesnen]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано28.04.09 12:02



Не бързай да се притесняваш ами искай второ и трето мнение,но моят съвет е навсякъде другаде но не и в СТ. ЗАГОРА там специалисти онколози няма,знам го от опит а по-обширна информация ще получиш от нашите модеатори те са компетентни в много области и имат голяма информация,но явно още не са ти прочели постинга.СПОКО

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя



Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: pritesnen]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано28.04.09 12:11



Най-добрият вариант е да отидете в София.




ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: pritesnen]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.04.09 12:35



Здравей притеснен. Да си смениш ника, защото няма да ти помогне, само ще те натовари допълнително.
Та на въпроса. Трябва да изясните това образувание в дроба какво е. Възможности няколко - киста, метастаза или тумор. Рака на черния дроб като самостоятелно заболяване е рядко, но не е невъзможно. Трябва да направите скенер или ЯМР с контраст при всички случаи. Много важно е да го разчете специалист, който знае какво и къде да гледа. Пълна кръвна картина, има чернодробни изследвания на кръвта ALAT, ASAT, но всичко това трябва да ви назначи специалист. Пиши от къде сте.
А за симптомите, какво да ти кажа. Не боли, ако не притиска нерв или орган. При мен беше достигнал 10 см тумора, когато го видях. Нямах симптоми като болки или неразположение. Та е много относително, затова е важна профилактиката, но това е друга тема.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: Buba67]  
АвторVenci (Нерегистриран)
Публикувано28.04.09 12:50



Аз съм "pritesnen". Buba67, аз съм от Бургас. Бих искал да ми посочиш болнично заведение в България, където да заведа майка ми за да и се постави точна диагноза. Може би ти е неприятно да говориш по темата, но бих искал да знам оперирана ли си? Къде си направи изследванията ? Появи ли се нов тумор след операцията ? Каква е причината при теб за появата на тумора ?

Извинявам се пак за тези въпроси към теб Buba67, но се нуждая от информация.



Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: Venci]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.04.09 13:15



Здравей Венци. При мен тумора беше в ямката на коляното и ме поеха ортопеди, съдови хирурзи и неврохирурзи. Оперирана съм и 3,5 години съм добре. Не ми е неприятно, защото минах по пътеката, по която ти тръгваш и съм наясно с нещата. За това ти писах, че е важен специалиста, на който ще се доверите. След направата на всички изследвания е добре да вземете второ, дори и трето мнение. Аз правих ЯМР в ВМА София. В Токуда пак тук /от София съм/ също има модерна апаратура. До утре ще ти постна телефони и координати. Ще видя какви възможности има в Стара загора и в Бургас.
Питаш за причината за поява на тумора. Ако някой знаеше точната причина щеше да знае и как да я премахне и съответно щеше да има Нобелова награда за медицина. Сега не търси причина, а точна диагноза. Само така ще имате адекватно лечение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: pritesnen]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано28.04.09 14:04



Здравей Венци,разбрали че има кой да ти подаде ръка,попаднал си на точното място,тук в клуба ще намериш много точна и вярна информация а,и БУБА и ЖУЛ са хората на които можеш да се довериш,те са нашите модератори.Исках да ти кажа,че ако си обърнал внимание в началто има постинг за новодошлите не е излишно да го прочетеш,направен е за такива като теб и там ще намериш отговор на много си въпроси.УСПЕХ



Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: pritesnen]  
АвторVenci (Нерегистриран)
Публикувано28.04.09 15:01



Благодаря Ви за вниманието! В момента чета Справочника.



Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: Venci]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.04.09 15:07



Мисля, че спокойно можеш да се довериш на д-р Юлиянов - чернодробен хирург и един от най-добрите специалисти в Бг.
Работи в Стара Загорав - Първа хирургия на Университетската болница. Телефонът на болницата е 042/ 600710.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: черен дроб - диагностицираненови [re: Venci]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано28.04.09 15:10



Venci, в първия си постинг споменаваш Стара Загора. Там има коремен хирург, отзивите за когото са повече от отлични. Казва се д-р Юлиянов. Предполагам, че ще успееш да намериш координатите му.
Успех!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.