Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА № 3нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.09 14:12



Линк към предишната тема:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3нови [re: *jull**]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.02.09 14:44



Имам удоволствието да се запиша първа в темата и то с хубава новина.

Хора, ПРЕБОРИХ СЕ С МИНИСТЕРСТВОТО. Дочаках Херцептина.
От м.08.08 имам 2 протокола за отпускане на Херцептин, но нито ми е отпуснат, нито отказан. В средата на декември разбрах, че проблема е в МЗ и започнах да го атакувам. Започнах да звъня на Д.Велковска, която ми отговаряше напълно неадекватно и противоречиво и накрая "изплю камъчето", че не съм разгледана от Комисията. Близка на моя приятелка, която работи в МЗ започна да търси документите "отвътре". Обадиха се за мен и от АПОЗ, както и работодателят ми, в качеството си на районен кмет. Аз самата си пуснах жалба до министъра и започнах да звъня на който ми падне в Д-я "Здр.политика", исках да вляза в приемно време, но всички ме препращаха към Велковска. Тя самата, явно ми разпознава тел.№ и започна да не ми вдига телефона. Това се случи точно преди коледните празници,после дойдоха и новогодишните. На втория работен ден от новата година пак звъня - никой. След 10мин. се обади моя приятелка - тя вдигнала и казала, че лекарството ще ми бъде доставено вначалото на м .02. От АПОЗ също ми казаха новината, /те се усъмниха, че или документите ми са били забутани, или лекарството е дадено на друг/. Получих и писмен отговор на жалбата, в който нещата бяха "замазани", но аз съм любознателна и искам да знам кога пък по празниците Комисията взе, че ме разгледа и други въпроси, на които няма кой да ми отговори, защото Велковска не желае да си комуникира с мен. Пуснах си писмено заявление в Деловодството за изясняване на фактите.
Това е милички, стигнах до извода, че щом се поразровиха нещата се постигна резултат.


Сега ми стискайте палци, в понеделник го започвам, дано ми подейства и да го понеса добре. Радвам се, че го споделих точно с вас!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3нови [re: N_O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.09 16:06



Браво, че си толкова упорита и инициативна!

Само ме хващат дяволите, че болните трябва да минават И ПРЕЗ ТОВА!
Ами ако не са в състояние и нямат близки, които да го правят?...

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 06.02.09 07:54.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3нови [re: *jull**]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.02.09 16:44



Да Джул, често си мисля за това, чакайки пред лекарски кабинети.


Но аз искам да докажа, че може да съм болна, но НЕ СЪМ МАЛОУМНА!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3нови [re: *jull**]  
Авторяko yмopeн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 22:41



винаги ли когато препоръчват операция това означава че е злокачествено заболяване



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3нови [re: яko yмopeн]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано05.02.09 22:51



Не, разбира се. Докато не излезе биопсията още нищо не се знае точно.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3 [re: N_O6O6]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано06.02.09 03:12



N_0606 , много се радвам за теб и ще се моля да има положителен резултат и да се чувсташ добре.Желая ти късмет





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3 [re: N_O6O6]  
Автор nelly_83 (непознат )
Публикувано16.02.09 01:24



Надя от сърце ти се радвам и възхищавам на енергията , с която се бориш срещу мудна ни админстр.система.

Хайде, желая ти оттук нататък като пишеш в форума да все така с хубави новини.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3 [re: N_O6O6]  
Автор мapa (непознат )
Публикувано16.02.09 14:24



малко не ми е ясно с моя въпрос де да пиша, ма понеже мама е с Рак на Гърдата, ще го направя тук. накратко-операция 2005. сбъркани хормонални рецептори, вследствие на което-грешно лечение с тамоксифе, после-МПА, сега, понеже хер2, естроген и прогестерон са отр.-от цяла година и нагоре-химия. беше на таксотер-с влошаване, колоксан с нещо друго, дет тя все не може да прочете кво е(схемата е 3 поредни дни колоксан, на следващата седмица-другото) мисля, че е няква платина. последен скенер-обнадеждаващ, ма след голямо падане на маркера(от 370 на 130), пак се качи до 270.
питам: ЗАщО НАПРАВЛЕНИЯТА ЗА СКЕНЕР СЕ ДАВАТ 'НА ПАРЧЕ', при положение, че се знае, че има разсейки в черен дроб, бял дроб, лимфни възли и локален рецидив???!!!! и съответно се гледат "коремни органи" и "бял дроб", но никой не поглежда наоколо. е, тия дни си е напипала нови бучки около ключицата, след биопсията се оказва резултат от първичното заболяване...
предполагам, че докато някоя химия подтиска едни метастази, на друго място почват да се развиват уж спящите. помня, че и при весето имаше такива работи. изобщо нещата са много сходни. и при нея имаше сбъркани туморни рецептори.
защо изобщо цялата тая работа се прави на парче и няма една реална система за лечение, ако щете - с възможност за избор на лечение. въпросът е риторичен, както и да е...
майка ми е човек, който чака решението на нейните проблеми да дойде отвън, уви...а оттам той само се задълбава. когато прави някаква алтернатива, повече физ. активност и прочее, маркерът светкавично пада. миналата година я пратихме за 10 дена на аюрведа за онкоболни-тъкмо след неуспешната терапия с таксотер-ми маркерът падна от 500 на 270 за 10 дни...тва е. ма после не сме успели да я пратим, щот падна и си счупи ръка и таз...оправи се удивително бързо, което за мен е знак, че организмът й е доста здрав, ма имам доста сериозни опасения, че химията не го прави по-здрав.
сигурно съм била неясна, ма кво да се прави

...мъча се да вкарам 4-годишна история в 1/2 страничка.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 3 [re: мapa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано16.02.09 20:39



Тъй като и аз съм в кюпа... Да пиша.
За лечението на рака на гърдата, съществуват следните 4 категории интервенции
1. Оперативна намеса.
2. Химиотерапия
3. Лъчетерапия
4. Хормонална терапия.

Важни за провеждането на т.2,3,4, са резултатите от хистологичните исзледвания. Те се правят върху парафиновите блокчета, в които има материал от оперирания тумур.
Избор на лечение винаги има. Моят избор беше химия, лъче и сега хормони.

Защо реши, че е грешно лечението с Тамоксифен?Тази хормонална терапия, се предписва на жени, с доказани рецептори. Лечението е мин 3 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.