Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Авторsisly_ (Нерегистриран)
Публикувано28.12.11 21:57



Здравейте! Много се радвам ,че открих този форум ,зада споделя и аз за тази ужасна болест. Баща ми бе опериран 2008 за първи път след поставената диагноза Липосарком.Окончателната диагноза след операцията е: Липосаркома Спатиум Ретроперитониале ет Феморис декстра. Беше открита голяма формация в коремната кухина, като се смята ,че туморът е започнал развитието си в бедрото и през ингвиналния канал се е процедил и в коремната кухина.След тази първа операция ,резултатите бяха много добри.Хирурзите казаха ,че са отсранили всичко видимо,като в коремната кухина формацията е била като в "капсула"и отстраняването е било лесно,в бедрото е била по-разпиляна -,но всичко макроскопски е било отсранено .Тази първа операция беше 09.2008г. Проведена бе и химиотерапия 6 курса ,като след 5-тия имасхе контролен скенер и всичко беше наред до 01.2010г.п ,последва 2-ра операция .05.2011 3-та и сега 28.12.2011 4-та операция ,като казаха ,че заради големите размери на тумора(сега дясното бедро на татенцето ми е 3 пъти по-голямо от лявото ) е било много рисково отсраняването ,заради "големи хранещи съдове и сраствания " и го затвориха.



Тема Re: липосаркомнови [re: sisly_]  
Авторsisly_ (Нерегистриран)
Публикувано28.12.11 22:05



Искам да помоля Теодора М ,ако можете да ми дадете координатите на др Юлианов или самият той ,ако все още влиза и чете ,да ми даде съвет от сега нататък какво да правя .
Ще бъда благодарна за съвети от всички вас добри хора!!!
п.с ТЕДИ ние също сме оперирани във Варна.
Лека вечер !!!



Тема Re: липосаркомнови [re: sisly_]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.12.11 23:06



Здравей. ето координати на доц. Юлиянов



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 13:58



Здравейте, на всички,
Пиша ви понеже поставиха диагнозата липосарком на мой близък човек.
Изчетох много неща по въпроса, но до колкото разбрах обикновено този тумор започва с образуването на топчесто образувание.
При баба ми всичко започна с стъпването на един пирон. Това се случи преди около година и раната не може да зарасне. Правиха й две операции и предстои трета, която ако отново не е успешна ще се стигне до ампутация.
Прочетох във форума съветите за приемане на Натанал и газ и исках ако може да ми дадете съвет дали е удачно да приема и двете едновременно? Тя има високо кръвно.
Смятате ли че е минало прекалено много време през което не се е направило нищо съществено по болестта, защото реално освен операции до сега не се е правило никакво друго лечение?
Ще се радвам много да получа вашия съвет!



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 14:02



Здравей Стефи, може да приема газ и натанал. Газта сутрин на гладно, натанала обед и вечер. Как от една незарастваща рана поставиха диагноза липосарком?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 14:22



Здравей, Бубе, Благодаря ти много за отговора.
Нямам представа !?! За това ми е най-тежко, защото всичко тръгна от нещо толкова дребно.
Докторът който я изпрати в София каза че е сарком на коста а от София са поставили диагнозата липосарком.
Смяташ ли че е минало много време през което не се е правило нищо? Мислиш ли че ще й помогнат ли газта и Натанала?
Раната между другото се намира отдолу на стъпалото. Казаха че с последната операция ще се опитат да изрежат колкото се може повече, но това е последния шанс, след което ще го отрежат.



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 14:58



Събери всички епикризи, погледни какво пише в тях като хистологично изследване, виж кой лекар се е разписал, че е гледал материала. После след последната операция, която и предстои пак ще погледнеш кой е гледал материала. Имам координати на двамата най-добри патолози за липосарком в София. Къде ще я оперират? Кой лекар?
По принцип липосаркома не се влияе от терапии. Прилагат ги едва, когато има разсейки. Успокой се, някои неща не зависят от нас.
Моята диагноза е същата и пия газ от 2005 /след операция/. Важно е и точно кой вид е липосаркома.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 19.05.12 14:58.



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 15:06



Оперират я в Университетска болница в София, лекарят е проф Иво Димитров.
Ще направя каквото ме посъветва и ще пиша отново.
Това че не се влияе от лечение, значи ли да не започва с газ и натанал? Могат ли те по някакъв начин да навредят?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 15:43



Под лечение имам предвид химио или лъчетерапия. Газта с натанала можеш да даваш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 16:09



Благодаря ти много,
Имам още един въпрос.
Операцията ще бъде на 28ми май, веднага ли да ги започне? Или след нея? Ако ги започне веднага да ги спре ли няколко дни преди и след операцията?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.