Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: MamaD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано11.02.10 13:38



Така е МамаД, особено сега и подготовката около сватбата, тя ще е при мен и ще помага. Кака като роди и при нея малко на гости да си види второто внуче(това ще е второто на кака)

. Тя от сега се гласи за събитията, моята мила мама.

Прекрасен ден желая на всички!



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано15.02.10 11:53



Момичета, токущо говорих със проф.Ставрев (вчера го даваха по НоваТВ), защотото видях в сайта на лекарството с нанодиаманти, че може да се изплозва и при липосарком. Много любезен беше човека и се разбрахме да му пусна епикризата и в четвъртък да му се обадя пак. Ще пиша какъв е бил отговора.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано11.03.10 12:23



Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала и затова реших да ви осведомя какво става и с нас. Вмомента сме на второ вливане с червена химиотерапия, първите два дни с епирубицин, а след това и ифосфамид, както и уропротектор с него. При първото вливане нещата минаха горе доло нормално, с изключение на това че мама от страх да не повръща нито яде като хората, нито поемаше течности и затова на 6 ден(един ден след последното вливане) повръщаше доста, т.е което хапнеше го повръщаше. Сега обаче нещата се развиват по добре пие си натанала, герисан, фолиева киселина, бирената мая и отделно по малко копривена вода(че и става малко гадно от нея). Днес ни е втори ден на вливане от втората серия и тъкмо сега се чух с нея нямам думи за болниците.......от 8.30 е там и още не са я включили а цялата работа е за 1.30 нищо време, ама седи и чака няма как. Аз само в събота и в неделя ще мога да отида с нея, че съм на работа.....утре ще пробвам да се измъкна малко по рано, че да отидем за перука....започна да и пада косата вече, не е паднала цялата и няма много голи места, но трябва да сме подготвени все пак.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.03.10 20:56



Мога ли да попитам кога за последен път е правен контрастен скенер за оценка на състоянието на майка Ви? И защо не може да се махне туморът? Това, че е близо до или инфилтрира вена кава не винаги значи, че е неоперабилен. У нас обичайно това означава, че конкретният хирург не може да извърши операцията. Вярно, не е интервенция за всеки, но това не означава, че е невъзможна по принцип. Прост тест е да попитате хирурга дали е извършвал операции с отстраняване и на част от тази вена. Ако отговорът е не - значи не е той човекът, който е компетентен да прецени.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.03.10 10:51



Последния скенер беше на 06.01.10 и на 08.01.10 беше операцията, при която всъщност прецениха че не може да се оперира тумора и са установили че има и рецидив на старата операция. А първата операция беше 2007 година тогава отстраниха голяма част от тумора като това което е останало е било вблизост до вена кава и затова не е отстранен целия. Ние ходихме до Плевен за второ мнение, защото не можехме да се съгласим че не може да се оперира, но там след като прочетоха епикризата и прегледаха мама казаха че в момента няма как да правят веднага ревизия на операцията и понеже имаше разминаване между хистологията от 2007 и от 2010 трябваше да изчакаме сравнението на двата резулатата. Като в Плевен за липосарком не правят нищо нито лъче нито химиотерапия.
Ето какво пише на самата епикриза
хистологичен резултат 20.01.10 - находката съответства на плейоморфен малигнен фиброзен хистиоцитом в предна коремна стена. 26.01.10 - касае се за високодиференциран липосарком на ретроперитонеума, койот понастоящем е с изразена дедиференциация и се представя като малигнен фиброзен хистиоцитом в метастаза на предна коремна стена (вероятно на базата на рецидив на първичния тумор). феноменът на малигнен фиброзен хистиоцитом като финален стадий в развитието на злокачествените мезенхимни тумори не е рядка и непозната находка.
КТ на абдомен:Без данни за перикарден излив, плеврален излив или асцит. Черен дроб- неувеличен. След контрстното усилванелипсват огнищни промени в паренхима,суспектни за Мета. Не се визуализират разширени ИХЖП. В. порте - 10мм. Д.Холедохус - неразширен 6мм. Жл.мехур - състояние след холецистектомия, в хилуса на черния дроб личи хирургичен клипс. Слезка - неувеличена, хомогенна. Лява НБЖ - б.о. Панкреас - неувеличен, с нормална форма и хомогенна структура. Панкреатичен дуктус - неразширен. Липсват сигнификантно увеличени пааортални, мезентериални и перипортални л.в. ЛБ - с нормална локализация, форма, очертания и размери, без рентген - позитивни конкременти и дренажни нарушения. бъбрекът се кръвоснабдява от две отделно изхождащи ренални артерии, които са без данни за стенози. ДБ - с нормална локализация, намалени размери 75/30/35 мм, за сметка на визокостепенна атрофия на паренхимав средна и горна трета, където кората се контрстира с намалена интензивност / сбръчкан бъбрек/. Липсват данни за пентген - позитивни конкременти и дренажни нарушения. Ретроперитонеално в дясно, ифилтрираща частично горния полюс на мастната капсула на бъбрека се визуализира голяма, хетерогенна Ту маса, съставена от мастно еквивалентна компонента и острови с по - висока мекотъканна плътност 40 -50ХЕ - рецидив на основното заболяване. лезията е с максимални аксиални размери - 10/65 мм и краниокаудален размер 9-10 см. В портална и венозна фаза, по - плътните участъци от същата повишават плътността си 70-75 ХЕ. латерално туморната маса дава значителна компресия върху десния чернодробен дял, като между нея и чернодробната капсула липсва мастен план- не може да се изключи инфилтрация на черния дроб. Медиално Ту компримира вена кава в значителна степен на нивото на конфлуенса на чернодробните вени, като в късна венозна фаза не се отдиференцират интралуменни тромби. Краниално Ту достига до диафрагмата и инфилтрира дясното и краче, което е асиметрично задебелено 15/25 мм, с нерезки очертания, в порталната о венозна фаза увеличава в значителна степен плътността си до 100 ХЕ. Непосредствено под дясното краче на диафрагмата, в долномедиалния аспект на тумора личи високоплътностно /250 - 300 ХЕ/ вкалцяване или хиригичен клипс 2/3 мм. Ретрокавално на нивото на горния полюс на бъбрека се открива л.в. - 12/8 мм. Дясна НБЖ - не се отдиференцира. Липсват сигнификантно увеличени парааортални, мезентериални и перипортални л.в
Приложено лечение: Вклиниката пациентката бе обсъдена на лекарски колегиум. Взе се решение за извършване на оперативна интервенция на 08.01. Обща интубационна анестезия. Антисептика ма оперативното поле. Ексцизира се старият оперативен цикатрикс от десен субкостален разрез. При експлорацията на коремната кухина се намери метастатична лезия на предна коремна стена, която се взе за траен хистологичен препарат. При понататъшната ревизия се намери Ту формация, произхождаща от ретроперитонеума и ангажираща черен дроб - 6,7 - ми сегменти, вена кава инфериор и диафрагмата. Процесът се прецени като нерезктабилен. Щателна хемостаза. Постави се един контактен дрен субхетално. Оперативната рана се възстанови послойно. Суха стерилна превръзка и т.н това е как се е възстановила вече.
Малко дълго стана, но иначе няма как да го обясня както трябва.
Много ще се радвам да чуя и вашето мнение.
Благодаря предварително.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 10:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 11:29.



Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 17:26



Можеше и да е по-зле. Бих искал да разгледам диск с компютъртомографското изследване. Ако не разполагате с такъв, помолете да Ви направят на скенера, който е извършил изследването и можете да ми го изпратите с куриерска поща. Оставете ми e-mail, на който мога да Ви информирам за адреса.



Тема Re: липосарком [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.03.10 17:37



Имаме на диск последния скенер от януари, даже и от декември месец го имам на флашка, него мога и по имейл да пусна. Другия мога само по куриер да пусна, защото не мога да го сваля от диска(така са го направили) Този от декември и е направен в Шумен на контролния и преглед, с него тя дойде тук във Варна за повторна операция при лекаря, който я оперира първия път.
Може на лични да ми напишете имейла си и евентуално адреса, на койот да ви пусна диска с последния скенер.

имейла ми е teodorasv@abv.bg

Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 17:38.



Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 20:13



Писал съм Ви наелектронната поща, но имайте предвид, че отговорът ми може да се позабави, защото ще бъда извън страната до 01.04



Тема Re: липосарком [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано17.03.10 22:06



Здравейте,
Пуснах Ви на имейла скенера от декември, в петък вечер ще имам другия. Искам да попитам кога да Ви изпратя диска, след като няма да сте в страната, сега или да изчакам след 01.04.10.
Благодаря предварително!
Хубава вечер!



Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 22:16



Изпратете го на адреса. Моите сътрудници ще го получат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.