Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: Valery 72]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано06.02.10 10:45



Благодаря!
Съжелявам много за майка ти.....
Знам че ти е наистина трудно и тежко но мога ли да попитам Антималигноцид може ли да се използва по време на химиотерапия, защото досега каквото съм чела е че не може и затова решихме да отложим. Иначе баща ми намери хора които живеят във Виена и преди са го ползвали, но казаха че в момента е голяма лудница пред дома на Продан Христов и въобще не можеш да се добереш. Това въобще не ме учудва, след предаването по Нова ТВ наплива е още по голям.
Но ние така или иначе засега решихме първо химиото и после ако успеем с него да се свържем, сега си пием Натанала и спазваме хранителен режим.

Хубав ден!

Редактирано от TeodoraM на 06.02.10 11:23.



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано06.02.10 10:51



Буба вчера говорихме с Плевен, и понеже доктора е познат на моя приятел му каза че според тях липосаркома не се повлиява нито от химио нито от лъчетерапия, но неговия съвет е за рецидива който се проявява като хистиоцитом и щом ни предлагат от Варна да направим химиотерапията. Също така каза че ако на карциномите химиото повлиява около в 80 процента от случаите, при липосаркомите е много по малко. Тъй като той я видя майка като ходихме там и каза че организма и е здрав и показателите са и добри да пробваме. просто човека си каза неговото мнение, и ние това и смятаме да направим. Следващата седмица ще говорим и с още специалисти и пак ще пиша.
Хубав ден



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.02.10 13:02



Значи, доколкото разбирам, ще провеждат химио за хистиоцитома. Учудих се за терапията, защото мнението на лекаря ви относно терапиите при липосаркома явно съвпада с медицинския стандарт на лечение по онкология. Освен профилактични прегледи, вече пета година никой нищо не ми е предложил, НО от 2007 година има химиотерапевтик, който е удобрен за химиотерапия на липосарком /само на два вида/ на територията на Евросъюза. Казва се Йонделис /Yondelis/ и е испанско производство. Преди две години във Франция за липосарком с Йонделис - химиотерапията струваше 13 000 лева за месец. Нямам по-нова информация, но като те чета нещата са си пак там, където бяха преди 5 години. За това ще се радвам да споделяш как се развиват нещата и с какви препарати ще проведат химиотерапията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано08.02.10 02:15



Не.Принципът на химиотерапията е блокиране на деленето на раковите клетки,а антималигноцита е активен,когато настъпи деление на същите.
Ако започнете с химиотерапия може да приложите антималигноцит на доста по-късен етап.
Още веднъж успех!



Тема Re: липосаркомнови [re: Valery 72]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано09.02.10 11:07



Благодаря!

Аз имам и още един въпрос, напоследък чета много и за фунготерапията и за гъбите. Някой ползвал ли ги е и какви са му наблюденията, много хора ми казаха за тях и аз отидох в представителството им тук за Варна. Там ми обясниха, че за за мама най- добре ще бъде да ползва Имюн Модулатор, което е съвкупност от всички гъби: За ИМЮН МОДУЛАТОР са използвани висококонцентрирани екстракти, които съдържат някои от най-активните гъбени полизахариди (най-активната субстанция в гъбите срещу тумори) в концентрация 40 % (40 пъти по-голямо количество полизахариди в сравнение с обикновенния прах от същите гъби.)

Съдържа екстракти от шестте вида витални гъби с най-силното противотуморно действие: Agaricus Blazei Murill (Агарикус), Cordiceps Sinensis (Кордицепс), Maitake (Мейтаке), Reishi (Рейши), Shiitake (Шиитаке) и Coriolus (Кориолус).



Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.10 13:20



Теди, ще ти кажа аз какво мисля. Не само за фунготерапията, но и за много добавки, чийто реклами ще срещнеш и обещават излекуване от всичко.
Само си задай простичкия въпрос, защо, ако всичко рекламирано е истина умират хора.
За скромният ми почти 5 годишен опит с добавки и лекарства стигнах до следните изводи:
1. Всички широко и грубо рекламирани добавки само пълнят джобовете на дистрибуторите.
2. Колкото повече струват, толкова никой не ти гарантира какво съдържат заветните капсули. По-добре е да си приготвям сама настойките и добавките.
3. Имунологията трябва да върви ръка за ръка с лечението на туморите, защото не във всички случаи са подходящи всички добавки. Понякога се получава обратен ефект /ако туморът не е отстранен или има останали клетки/ започва бързо нарастване на туморите. Отделно от това зависи дали болният е с високо или ниско кръвно, дали се храни добре и още много специфични неща за всеки отделно.
4. Човек трябва да се погрижи първо сам за себе си, после да иска помощ от добавките. Здравословно хранене, движение, положително мислене. Самият факт, че организма е позволил да се образува тумора, значи жълт картон за живота до сега. Ако не се замислиш и промениш, следва червен картон и си вън от играта.
5. Първата година след операцията дадох луди пари за добавки, от страх и ужас, точно защото не ми предложиха никакво лечение. Сега си приготвям всяка есен черен бъз, през пролетта си слагам зелени орехчета в ракия, газ, купувам лиций /май само това остана като купена добавка/, а той струва 5, 6 лева.

Сама разбираш, че решението е трудно, но когато чуеш хора минали по този път, това ще ти помогне да се ориентираш и да вземеш решение. Дано да е правилното.
Чети и продължавай да питаш, питай патило, а не старило!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосарком [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано09.02.10 13:47



Благодаря ти за бързия отговор.
Именно защото постоянно чета разни неща и близки хора като чуят нещо и те ми казват, затова ведна питам тук. Вие сте хората които са минали по тоя път и ми дават най-ценните съвети.
Буба мама сега не е при мен ( отиде си да си оправи изследванията и нещата за химиото), но вчера ми сподели че чувствала леко парене и нещо като лека болка на мястото където е тумора като пие натанала. Аз преди време като бях чела във форумите си спомням че и други са споделяли т.е Натанала действа. Но аз то не го бях казала на мама, така че няма как да си го внуши. Ти как мислиш дали това наистина означава че действа, според мен е така.





Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.10 21:23



Да, и аз съм чела за подобно парене при прием на натанал. Щом има промяна, значи действа. Забравих да ти кажа, че и майка ти трябва да вярва, че това, което пие ще и помогне. Ако нещо го пиеш с недоверие и неприязън - сигурна съм, че не действа. Психиката е нещо невероятно. Може да те излекува, може да те разболее.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосарком [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано10.02.10 10:43



Буба тя отначало си даваше доста кураж и вярваше, но сега след като и казах че това означава че действа, и след като всички нейни познати и колежки са и вдъхнали голям кураж, още повече вярва...... Просто съм на седмото небе, но това си е мойта мама тя е много борбена и не би се предала. Все пак кака всеки момент трябва да роди, ние с моя приятел сега ще правим годеж и май месец е сватбата......само хубави неща предстоят и тя трябва да е силна за тях.



Тема Re: липосарком [re: TeodoraM]  
Автор MamaD (член)
Публикувано10.02.10 22:06



Теодора, всички тези предстоящи събития, така ще я ощастливят, че тя ще забрави за болестите! Няма по-добро лечение от положителните емоции!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.