Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано30.11.15 23:37



Благодаря на Buba67 и на viara67. Като за начало искам да съм сигурна , че нямам някакви разсейки, защото проф. която ме оперира не пожела да ми каже нищо за хистологията а побърза да ми пожелае щастие !!!! Затова сега ще търся консултация с друг лекар. Вяра да си взема ли хистологичния материал , ако ми го дадат , за да го занеса на друго място или няма смисъл в моя случай. За София се интересувам към кого ще ми препоръчаш да се обърна за консултация?



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано01.12.15 10:42



Няма лошо да го вземеш материала, но навремето един професор патолог ми беше казал, че разпознаването на сарком е много лесно и елементарно и че не е никакво предизвикателство за патолога, дори и да не е виждал през живота си дотогава сарком. Един вид само на учебник да го е виждал пак щял да познае, че е сарком.
Кога беше операцията? Нека минат шест месеца и тогава направи контролен скенер, само така ще разбереш има или не разсейки или рецидив. Саркомите трудно метастазират, те дават локални рецидиви. Не казваш колко е бил голям тумора. Имам позната, чийто тумор беше пак ретроперитонеален липосарком с големина колкото бебешка главичка и няма разсейки. Скенер на корем и малък таз и обикновена рентгенова снимка на бял дроб. Това ме карат да правя вече седма година за проследяване. Моят съвет е да не ходиш много по лекари, защото могат да те шашнат излишно, а може и да те объркат. Опитът им с този вид тумори е минимален!!! На същата моя позната тук искаха да й правят химиотерапия!!! Накратко да я довършат на бърза ръка. Няма ефективна химиотерапия за саркоми, освен това тя нямаше разсейки... въобще да се чудиш с какъв акъл искаха това да го правят и защо.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 11:12



Операцията беше преди месец. А размерът е бил 7/7. Лекарките са ми издали протокол , че нямам нужда от лъче и химиотерапии. Така , че от тази гледна точка нямам притеснения. Благодаря ти.
Иначе много лекари няма да търся. Искам да намеря един, който да ме убеди, че не е останало нещо и ще се кротна и ще си чакам скенерите.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано01.12.15 12:19



7/7 е малък размер за сарком, така че си имала късмет, че е хванат съвсем навреме. Ако добре е направена операцията, няма да имаш проблем в бъдеще и няма да рецидивира. Сенер преди операцията правен ли е?



Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 12:36



И аз мисля, че имах късмет. Скенера го направих след операцията - защото преди това не се знаеше, че освен миома си отглеждам и раче. както каза проф. намерихме ти и едно "късметче"



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано01.12.15 13:26



Ами много добре, че има след операцията скенер, защото той ще служи като основа за сравнение при следващите скенери. Всъщност въпросното проследяване е именно сравнение на предишен и нов скенер.

Мисля, че сега е време да съсредоточиш мислите си върху настъпващите празници!





Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 14:01



Благодаря viara6767.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.12.19 19:27



Повдигам темата, защото съм в недоумение.
Пояснявам: мъж на 47 години с липосарком на бедрото. Опериран.
След две години рецидив, Опериран.
Преди месец -10 години по-късно ми звъни, че има съмнение за подути лимфни възли в слабините. Хирург се съмнява за проблем на оперативната рана, има и 2 образувания по ръцете, едно в корема. След всичко е пратен на ПЕТ скенер.
И сега ми прати разчетено изследването. Навсякъде чисто, само на оперативния цикатрис лезия с размери 18х12 мм. Питам се къде са всички топчета, които има по тялото на изследването? Не трябва ли да са описани като размери и да пише, че не са активни? Възможно ли е ПЕТ скенера да не отразява мастни образувания?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано06.12.19 05:18



ПЕТ скенера не хваща липообразуванията. При мен 18 см. липосарком не реагира на ПЕТ скенер. Образния диагностик беше втрещен, но не и доктора специалист по саркоми. Накратко - при саркоми ПЕТ скенер не се назначава. Но тъй като са рядка патология, действа се като при карциноми и често се обърква цялото лечение.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.12.19 11:09



Благодаря viara67, тук следва въпроса:
Каква е гаранцията, че образуванието в корема не е сарком, както и тези на ръцете.
За корем трябва обикновен скенер - с контраст ли?
А за ръцете?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.