Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.09 17:59



След колко дози и време ти изчеза кокошият трън?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано13.08.09 19:27



Аз така бях свикнала с него,че единствено когато режех с нож ми пречеше.Пръста ми при рязане беше все нагоре и в един момент,може би след около година забелязах,че кокошият трън е изчезнал.Но точно не мога да кажа със сигурност.Пиех три пъти по три супени лъжици преди хранене.



Тема Re: липосаркомнови [re: iliana.k]  
Авторvaleria73 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 23:16



Благодаря Илияна!
Информацията е много полезна за мен.Надявам се,че след,като е помагнал за едно образувание би помогнал и при друго пък макар и по-сериозно.
Сили и успех!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 17:23



За пореден път моля за съвет или компетентна позиция,за което предварително благодаря.
На майка ми преди две седмици и поставиха диагноза липосарком в лакет с метастази в бял дроб,черен дроб и прешлени.
При консултация в онкологията ни препоръчаха нов скенер с контраст в Токуда с разчитане от др.Иванов.
Разчитането много ме озадачава.Тепърва започвам нови консултации.Ако е вярно означава голяма грешка в диагнозата.Моля ако някой разбира да помага!
резултат:Персистира едема на меките тъкани на дясната ръка и торакса.Персистират уголемените пимфни възли в областа на дясната аксила.Персистират и уголемените лимфни възли на антеблахиума.Множество дисеминирани М лезии в двата бели лоба.Ателектаза на паренхима надолния лоб базално и дорзално.В медиастинума паратрахеално се виждат множество лимфни възли с гранични размери до 11 мм.
Асцитна течност в абденома и малкия таз.Черен дроб намалени размери и циротична преустройка.Не се виждат лезии в двете фази на контрастното скениране на фона на циротичната преустройка.Жлъчен мехур-прегънат и без конкременти.Панкреас-нормални размери и плътност.Далак в норма.Бъбреци-запазен паренхим и пиелон,запазен дренаж.Надбъбреци в норма.Уголемени лимфни възли параортално и параилиачно.Уголемени мезентериални лимфни възли.Пикочен мехур-резки и гладки очертания.Матка и яйчници-инволутивни.Малка подкожна лезия на лявата гръдна половина-вероятно липомче.
Заключение:М пулмонис.Субкутантен едем.Асцит.Аксиларна,ретроперитонеална и мезентериална лимфоаденомегалия.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.08.09 20:56



Не спирай с консултациите и изследванията докато получите точна диагноза. Пробвай тук:



Има телефони и можеш да питаш за цените за консултации. Това е Международния онкологичен център, но е със сменено име и адрес. В линка са новите адрес и телефони.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосарком [re: Buba67]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 22:35



Благодаря Буба!



Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
АвторTeodora (Нерегистриран)
Публикувано12.01.10 21:05



Здравей Валерия,
Прочетох твоята история и се обнадеждих много, при нас с мама нещата са подобни, и тя има липосарком но в корема, претърпя операция преди почти 3 години, след това лъчетерапия, но сега е със същата диагноза, като този път образуванието е обхванало 4аст от 4ерния дроб и диафрагмалните кра4ета, 4етох доста за антималгноцид и за натанал и имам много въпроси. Вие сте ги прилагали заедно, може ли така и най-важното има ли ефект от тях. Как се 4увства майка ти в момента(надявам се да е добре), последното ти мнение тук е било от преди 4 месеца, какво е развитието от тогава. Искрено се надявам да ми отговориш, може дори и да се 4уем, просто наистина търся нещо за мама. Тя все още е в болницата, но ние нямаме време за губене. Ще 4акам с нетърпение отговора ти. Благодаря ти предварително.



Тема Re: липосарком [re: Teodora]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.01.10 11:37



Здравей Теди, чаках да се включи Валерия, но истината е, че рядко влиза, защото загубиха битката.
Дано влезе и ти даде отговори на въпросите.
Аз съм със същата диагноза, но моя липосарком беше в коляното.
Това, което те съветвам е да направите още консултации с хирурзи и възможност за операция.
Ако искаш дай повече информация за мама, как са нещата, а аз ще ти кажа какво съм пила и каквото те интересува.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосарком [re: Buba67]  
АвторTeodora (Нерегистриран)
Публикувано14.01.10 23:27



Здравей Буба,

Мама е добре, нейните показатели са просто отлични, но то си работи вътре в нея. Аз изчетох какви ли не неща във форумите, даже имам колежка която има приготшен сироп от бъзак и го почваме от утре. Също мисля от вторник да почнем и натанал(тогава ще ми го купят), както и за билката котешка стъпка и нея ще ми дадат. Незнам просто от което ще има резултат, но съм длъжна всиюко да опитам. Доколкото за други мнения, то е задължително но чакаме в момента епикризата. Ако ти можеш да ми дадеш някакъв съвет ще ти бъда много благодарна. Съжелявам много за Валерия......



Тема Re: липосарком [re: Teodora]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.10 12:57



Теди, не се хвърляйте на много продукти, защото може да се получи обратен ефект на безразборно делене и растеж.
Черния бъз засилва имунната система. Натанала също. В зависимост от дозата котешката стъпка убива туморите, но при разпада /некрозата/ се получават инфекции.
За това не давай много продукти наведнъж. Има два продукта от ново поколение, които ти слагам линк да ги видиш.



От изключителна важност е хранителния режим. Никаква захар, консерванти /салами и прочие/ никакви маргарини включително всички продукти с витамини.
Аз вече пета година пия филтрирана газ. Между нея взимам лиций, алое и други продукти, но само един. Разликата между майка ти и мен, е че при мен туморът е махнат, а при нея стои, което значи и по-радикални мерки.
За сиропа от бъзак, той е със захар. По мое скромно мнение не го давай. Раковите клетки се хранят с глюкоза и когато им дадеш захар, добре си похапват.
Натанала може, а за котешката стъпка много внимателно подхождай.
Наблегни на сокове сутрин и здравословна храна.
Питай, ще си помагаме взаимно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.