Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано26.05.12 12:47



Благодаря ти много за помощта.
А относно мнението на деа123, ще ми кажеш ли какво е твоето или това за добавките не се отнася за Натанала.
Извинявам се че питам за всяко едно нещо, но .. няма кой друг да ми отговори, а се страхувам да не направим нещо неправилно.

Хубав ден!



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.05.12 13:01



Винаги когато пия газ, не пия нищо друго. Много хора, обаче пият други добавки. Въпрос на избор, за съжаление няма готова рецепта. Не е проблем докато пие газ - 14 дни да не пие нищо.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано03.08.15 12:19



Последните години няколко човека се свързаха с мен от относно операцията на ретроперитонеален липосарком, която направих през 2009 г. във Франция. Две жени ходиха на консултация при опериралия ме хирург. При едната, слава на Бога, се оказа липом, а не сарком. Диагнозата й беше поставена само с разчитане на скенера, докато тук в БГ вече я отписваха от живота.
Другата жена, преди няколко дни се върна от Париж. Тя е направила операцията в БГ и отиде да се консултира за последващото лечение и проследяване.
Най-отговорно мога да заявя, че в Европа доктор Sylvie Bonvalot е водеща в опита си на хирург и лекар относно този много рядък вид тумори. Няма ефективна химиотерапия срещу липосарком. В БГ са искали да подлагат жената на химия. Липосаркома се поддава на лъчетерапия. Проследяването е чрез скенер единствено. Препоръчително е операциите да се правят от хирурзи, които знаят с какво имат работа и как да направят операцията.
Пиша поста, за да дам координати на лекарката. Понастоящем тя е в Institut Curie, Paris, казва се Dr Sylvie Bonvalot, chirurgie viscerale





Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.15 18:25



Viara67, мила, благодаря за важната информация! А би ли могла да я допълниш с ориентировъчни цени - за преглед, за лечение, за операция, за престой... А също да опишеш пътя, който трябва да премине един пациент - може ли да се изпрати медицинска документация или всичко се прави на място, провежда ли се оттук разговор с клиниката и какъв, прави ли се записване и колко време предварително... и пр. Нека имаме възможно най-обширна информация в архива.
И една молба - да копираш всичко това и в темата "Клиники в Европа", нека я има и там.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано04.08.15 11:41



Мога да дам информация за Франция. Цената на преглед-консултация, те му казват среща /rendez-vous/ в момента е 26 евро. Такава е цената в Институт Кюри и в Институт Гюстав Руси. Да, точно толкова! Преди година беше още по-ниска. Казаха ми, че за консултация в немска онко клиника преди няколко седмици са поискали над 1000 евро, което ми се струва прекалено! Осъществяването на контакт с французите става по имейл, пише се кратка история на заболяването, прилага се сканираната и преведена на френски медицинска документация. Французите държат да има писмо от лекуващ лекар, то трябва също да е преведно на френски. Пуска се всичко това и те отговарят, като или пращат имейл на секретарката на съответия лекар, или дават телефон за връзка, за да се уговори среща. Държат на личното присъствие на пациента, но мисля, че може и някой близък да занесе документите и да разговаря с лекаря. Всъщност разхода за нас като българи се явяват самолетните билети и хотелския престой за една-две нощувки.
Цената на операциите се определя от дните престой в болница и сложността на интервенцията. Преди шест години беше в диапазона 1 800 до 2 500 евро на ден и то в една от водещите се за скъпи клиники. В момента има промяна, но не мисля че е драстична. Най-скъпи са хематологичните лечения с присаждане на стволови слетки - там сумите са около и над 100 000 евро.
Относно бързината на насрочване на среща имам различни наблюдения. В някои отделения реакцията е много бърза, а в други много бавна. Преди два месеца с мен се свърза жена с рак на гърдата, която упорито правеше опити да вземе час за среща в Гюстав Руси, за да консултира бъдещата си химиотерапия. Отне й много време, докато успее да се свърже с болницата и така и не разбрах дали в крайна сметка е успяла да направи консултация. Докато лекарката, за която писах по-горе насрочва среща максимално бързо. Повтарям, тя е специалист по рак на меките тъкани, където попада саркомът.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.08.15 15:07



Благодаря много!

Може ли да копираш сега същата информация тук:

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано29.11.15 20:57



Здравейте. Присъединявам се и аз тук . Накратко за мен - при операция на миома ми намериха и отстраниха ретроперитониален липосарком.

Търся къде да отида на консултация и за проследяване.
Извинявайте за дългия пост.

Редактирано от bobb2603@abv.bg на 29.11.15 21:18.



Тема Re: липосарком, контролинови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.15 11:35



Изследванията са:
1. ПКК
2. Биохимия
3. Рентг. графия на гръден кош (2 поз.)
4. КТ - глава и бял дроб
5. МРТ
6. РЕТ-СТ

1, 2, 3 - I година – до 3 месеца;
ІІ и ІІІ година – до 6 месеца;
ІV + година – до 12 месеца;
4 или 5 - до 12 месеца;
6 – при необходимост.

Разбира се от 1 до 3 плюс ехограф корем, който незнайно защо е отпаднал,
ги правя всяка година, при теб ще е на три месеца първата година 1 и 2,
рентгена си е веднъж годишно, не ти трябва облъчване, ако всичко е наред.
Отпаднал е и прегледа при хирург, не че се правеше в диспансера.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 30.11.15 11:36.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано30.11.15 18:05



Ами поста ти е доста кратък откъм информация

Не пишеш от къде си, къде е правена операцията, с каква степен на диференциация е саркома, колко е бил голям? Проследяването е КТ на шест месеца в началото, после веднъж годишно. Ехографа не е надежден метод, многократно са ми казвали това лекари образни диагностици. ПКК -също, всички показатели може да са в норма, това не е критерии има или не тумор. Добър образен диагностик като начало ти е достатъчен.



Тема Re: липосарком [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано30.11.15 18:34



Извинявай, сега видях, че си писала и в друга тема. А относно проследяването. Повечето лекари само в учебниците са виждали и чели за този вид тумори, тъй като са много редки. Моят също беше диференциран ретроперитонеален липосарком. Моят съвет е да намериш добър образен диагностик, който вярно да ти разчита скенерите на корем и малък таз. Проследяването е само чрез скенер на корем и малък таз. Нищо друго и нищо повече. Скенерът е диагностичен метод, няма да се плашиш от облъчване. От такъв страх си докарах рецидив 17 см.на седмата година.
Питай всичко каквото се сетиш, не се притеснявай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.