Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови  
Автор мapa (новак)
Публикувано28.07.09 23:23



майка ми вече не може да преглъща нищо. има обилен слузест секрет в гърлото и устата, за който се допускат няколко възможности-едем на бял дроб; засегнати от разсейки нервни окончания около медиастиналните лимфни възли; и, като добавка-неврастеничен страхов момент, следствие едно тежко, почти фатално задавяне с вода. преди него пиеше течности и все пак се хранеше. след това спря да поглъща водата, после и всичко останало.
чудя се има ли начин да й се влива вода със сонда, или с някаква хирургическа интервенция да се освободи поемането на течности. знам, че въпросът е доста нелеп, но така няма дори нищожната възможност да направи нещо за себе си. сега е готова да изпробва и гладуването, ма как, след като не може да поеме и никаква вода?





Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: мapa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.09 23:30



Вариантът е вливане чрез системи. Не сте ли говорили с лекар?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: *jull**]  
Автор мapa (новак)
Публикувано28.07.09 23:54



говорили сме, разбира се. вливаха. но вече не вливат, а и въпросът е да се прави нещо си. дори не е зор то да действа...просто да се прави. тя иска. макар и толкова късно(щот досега сляпо де доверяваше на химията и комисията...)
нека кажа, че тя няма болки, или поне засега няма болки. но не може да поеме нищо. можем да вземем направление за палиативни грижи, но мисля, че хем няма места, хем няма да ни допуснат да сме до нея, та просто не виждам как ще стане. мога да пробвам в новото отделение в токуда...знам ли. бе сещам се как работи слюносмукателят при зъбарите, някви такива неща ми се мотата в главата-механично освобождаване на път за водата. и да подкава гладолечение





Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: мapa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.07.09 00:02



Добре се сещаш за зъболекарите, освен да говориш с някого.
Иначе може да й се влива от т. нар. течна храна (писали сме за нея).
И ни дръж в течение, че я мисля...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: *jull**]  
Автор мapa (новак)
Публикувано29.07.09 08:59



е, ние си мислим за гладолечение...с вода де. знам, колко е нелепо.
...пък и има едно нещо-човек не знае кво губи като печели и какво печели като губи...тя е спокойна, няма болки, диша нормално. с малко помощ сама се обслужва.
дай един линк за течната храна, моля. и много ти благодаря за съпричастността





Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: мapa]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано29.07.09 09:52



здравей мара,това за което говориш е аспирационна система която е свързана с апаратура,за нея е нужно да имаш вакуум система,смятам,че в домашни условия това е неосъществимо,но има т. н. крачни аспиратори които са малки и преносими,може би ги има по санитарните аптеки/ако все още съществуват такива/ или търси дестрибутори на фирми занимаващи се с медицинска техника.Потърси в нета координатите на "Медицинска техника-инженеринг",ф-ма"Медикарт",ф-ма"Medimag-MS"това са фирми занимаващи се с такава дейност.Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: reni56]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 10:06



Има малки вакуумни помпи, които се свързват към чешмата и някак смучат, когато тече вода.



Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: A]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано29.07.09 10:29



сигурно има няколко варианта аз обаче съм виждала само такива които работят с въздух,може би ако напишеш "крачен аспиратор" ще намериш фирми които да предлагат такива

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: ТЕЧНА ХРАНАнови [re: мapa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.07.09 11:27



Ето тук сме писали:




Не знам дали да е само на вода или на соковете по метода на Бройс...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: има ли последен шанс за ЛЕЧЕНИЕ ?нови [re: reni56]  
Авторmara (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 11:45



благодаря ви. именно такова нещо май ни трябва. всъщност след 1 ден терапия със СТАНУМ и ИГНАЦИЯ(хомеопатични продукт) тя почна да преглъща. сяга се надявам да почне да поема поне по 200 грама вода, няква диня...и да минем на "шевченко"...или глад...или да се върнем на живата вода, ма с 200-300 грама май нищо не правим. важното е да се извършва няква енергична "лечителска" дейност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.