Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Добър ден на всичкинови [re: *jull**]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано10.07.09 11:21



добър ден на всички!!! Къде сте милички,никой ли няма да пие кафе сутринта и да пусне едно поздравче?





Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема Re: Добър ден на всичкинови [re: panterata68]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.07.09 13:59



Добър ден Пантерче. Всеки маха по задачите мила,но не вярвам да не са си изпили кафето сутринта. Аз сега лягам да си почина малко докато се скрие слънцето и пак в градината на плевене. От тези дъждове всичко буреняса а аз не мога да трая и едно буренче в градината си.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Добър ден на всичкинови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано10.07.09 19:39



Отговор на загатка 12 - Минерала е флуорит





Няма награда, никой не позна





Тема Re: Добър ден на всичкинови [re: Kaлoянa_]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.07.09 19:46



Е,то всичко не можем да познаем! Давай по-лесни де та да има повече награди!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Загатка-занимавка 13нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано10.07.09 21:25



Познавате ли този мъж и какво знаете за него





Тема Re: Загатка-занимавка 13нови [re: Kaлoянa_]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано10.07.09 22:24



аз си мисля че това е НАПОЛИОН БОНАПАРТ-може и да бъркам но .................

роден 1769 год в КОРСИКА

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от panterata68 на 10.07.09 22:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от panterata68 на 10.07.09 22:27.



Тема Re: Загатка-занимавка 13нови [re: panterata68]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано10.07.09 22:31



Наполеон Бонапарт е роден на 15 Август 1769 година в Корсика. Известно е че той се е родил толкова бързо, че майка му Летиция Рамолино нямала време дори да легне на легло. Той бил втория син на Карло Бонапарт и Летиция Рамолино и бил кръстен с необичайното име “Наполеон”, заради рогозката, на която бил роден. Семейство Бонапарт били аристократи от по-нисша класа и не толкова богати. Няколко месеца преди това Корсика бил прехвърлен на Франция от Генуа, така че младия Наполеон се сдобил с нова и могъща родина. Армията го привличала дори и като малък, тъй като тя била една от професиите, за които не била необходима специална подкрепа, която младият Наполеон имал. След като завършил началното училище за момчета в родния си град през Януари 1779г. той бил изпратен с по-големия си брат Джоузеф в колежа в Аутун, херцогство Бургундия. Неговият баща успял да го запише във военната академия в Бриен, от където през Май Наполеон бил прехвърлен в по-модерната военната академия в Париж, докато брат му останал в Бургундия. Военното кралско училище във Франция било най-доброто в цяла Европа преди Революцията. Той се дипломирал като артилерийски офицер на 28 Октомври 1785 година, с което започнала и неговата кариера.
За съжаление обаче времената не били добри за Франция. Великата революция тъкмо започвала и в страната бил настъпъл смут и бъркотия. Наполеон бил млад и идеалистичен, поради което се върнал в Корсика да брани независимостта на своята малка родина. Скоро обаче той обърнал гръб на родното си място и се отдал на Франция. Това станало след като участвал в неуспешна атака в Сардиния.
През 1793 година Нополеон постигнал първият си истински военен успех. Това се случило в Тулон, който бил окупиран от англичаните, защото гражданите били монархисти и ги посрешнали без съпротива в средата на революцията. Това разбира се не може да бъде позволено. Идеята на Наполеон била да използва артилерията да си възвърне Тулон. Другите военни лидери също одобрили директната атака. С майсторско артилерийско нападение Наполеон превзел едно от най-важните укрепления и по такъв начин притиснал британския флот. Тулон бил превзет, а Наполеон повишен в бригаден генерал.
През зимата на 1794-1795 Наполеон бил нает в защитата на средиземноморския бряг. Тогава през Април 1795 той бил повикан в Париж и през Юни бил назначен в армията на запада. Той отказал този пост, оплаквайки се от проблеми със здравето. Този отказ почти довел до края на неговата военна кариера, но бил назначен в комитета за национална сигурност.

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя



Тема загатка14нови [re: *jull**]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано10.07.09 22:39



какво е това и къде се намира?






Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема бонуснови [re: panterata68]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано10.07.09 22:43





Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема За Пантерата - награданови [re: panterata68]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано10.07.09 23:56





Да, това е правилния отговор, а това е твоя подарък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.