Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема чужди специалистинови  
Авторнa зop (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 18:21



Моля ако някой има координати на лаборатория или мед. център, който изпраща материали за изследване извън Бг, да ги сподели. Става въпрос за изследване на хормони при рак на гърдата. Тук имам 2направени изследвания в различни лаборатории с противоположни резултати.Предварително благодаря.



Тема Re: чужди специалистинови [re: нa зop]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.06.09 23:06



Не ми се е налагало, но може би да се консултирайте с:

Център за диагностика на рака
извършват се консултации с чуждестранни лекари
02/9632228 , 0885/010405
Д-р Нели Цолова - директор


Дано да са актуални телефоните. Помещават се в ИСУЛ.



Тема Re: чужди специалистинови [re: Ekna]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 23:42



в медицинска академия, доц. светла христова. мисля, че там няма грешки. за чужбина-не знам.



Тема Re: чужди специалистинови [re: мapa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.06.09 09:06




Ако се обадите там, може би ще ви бъдат полезни!



Тема Re: чужди специалистинови [re: нa зop]  
Авторнa зop (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 10:22



Благодаря на всички за отговорите. Различните резултати са точно от медицинска академия - 2 направени изследвания: първите положителни, вторите отрицателни. Затова търся къде да изпратя парафиновите блокчета за допълнително изследване за естрогенови рецептори. Ще пробвам в международния център в ИСУЛ, в който обаче мисля че патолозите също са от БГ.



Тема Re: чужди специалистинови [re: нa зop]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.06.09 10:33



МОКЦ не е вече в ИСУЛ, а на адрес и тел., посочени в линка, който съм посочила. Ако се свържеш с тях, може би ще те насочат как да изпратиш блокчетата за изследване в чужбина. Успех и да докладваш!





Тема Re: чужди специалисти [re: нa зop]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано19.06.09 10:53




Това е лаборатория която прави всякакви изследвания, включително и такива каквито теб те интересуват. Има дадени и цени. Обяснено е и как да се изпращат материалите. Трябва да си разпечаташ формулярите които придружават блокчетата.Тази лаборатория се явява нещо като база и работи с най-големите такива в Европа. Ако имаш познати в чужбина, просто се свързваш с тях и им пращаш материал за изследване, те го носят там и после ти пращат резултатите. Като пращаш материал с куриерска служба , трябва да помолиш GP-то или онкологът ти да напишат декларация, че материалът който пращаш не е заразен, това го превеждаш и пътува с пратката. Добре е онкологът да напише някой ред за заболяването и какво се иска като изследване, нещо като направление, пак го превеждаш.
В МОКЦ , патолог е доц.Каменова, аз съм доволна, освен това работи с пресни тестове за разните там антитела с които се правят някои изследвания.



Тема Re: чужди специалистинови [re: MamaD]  
Авторнa зop (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 11:09



Благодаря за бързите отговори. Непременно ще пиша за резултата.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.