Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема РАК НА БЕЛИЯ ДРОБнови  
Автор emma33 (непознат )
Публикувано16.02.06 21:50



Здравейте,
От известно време чета писмата ви. Темата ме интересува, тъй като имам роднина, болен от рак на белия дроб. Миналата година го оперираха и извадиха доста голям тумор. Това беше през юни. Не му правиха никаква терапия - нито химия, нито лъчетерапия, защото лекарите казаха, че няма нужда и едва ли не е оздравял напълно. Всички си мислехме, че е така до ноември месец, когато след ужасно главоболие му откриха разсейка в мозъка. Оперираха го отново. Този път му направиха само една химиотерапия. Просто за втора нямаше време - беше се образувал втори тумор в мозъка. Последва втора операция преди десетина дни. В момента се съмняват за разсейка в гръбнака, защото много го болят краката. От днес пие Натанал. Другата седмица го очаква нова химия. Това е в най-общи линии.
Искам да попитам,дали някой от вас е чувал за човек излекувал се от рак на белия дроб или поне да е спрял по някакъв начин развитието му?Навсякъде чета,че това е един от най-коварните видове рак, в смисъл, че много бързо се развива и хората умират без да имат възможност за някакво лечение.
Ще бъда благодарна за всички отговори.

Редактирано от *jull** на 16.05.09 10:40.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: emma33]  
АвторMeйcи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 02:03



Има със сигурност Еми,но при всеки отделен случай е индивидуално.Зависи в кой стадий на развитие е рака,хистологичния му вид,дали има метастази и много др.неща.След химиотерапията опитайте с ваксината на Сп.Хаджиев,казват че помагала за бял дроб.Пийте Натанал в по-големи дози,ако е въжможно и му понася 4 пъти по 3 с.л..Така по-леко ще мине и химиотерпията.Късмет и Успех мила!



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: emma33]  
Автор paco77 (непознат )
Публикувано17.02.06 10:50



Здравей Ема. При баща ми е аналогичен случая. На 1.11.2005 година го оперираха от аденокарцинопм на белия дроб като му изрязаха целия десен дял на дроба и много лимфни възли. След операцията мина всичко нормално ,лекарите казаха че едва ли не вече е чисто нов и напълно здрав. Да но се оказа че не е така . Направих ме скенер на 15.01.2006година след като той се оплакваше от силни болки в кръста и плешките и се оказа че има разсейки в останалата част от белия дроб. Направиха му две вливания на ГЕМЗАР и КАРБОПЛАТИНА и спряха ,защото нямало смисъл. Той поддържа температура от около 37,5-38,5 градуса и не се чуства добре. Пие НАТАНАЛ и ДЕОДАН + коензим Q10 и химиотерапията почти не я усети в смисъл че мина гладко все едно не са му правили нищо. Сега започва да пие ТАРЦЕАВА един месец и после пак скенер и евентуално химиотерапия. До колкото знам химиотерапията не влияе особенно на рака на белия дроб. Ако нещо друго искаш да питаш насреща съм. Успех в борбата с тази коварна болест.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: emma33]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 11:57



здравей,моят баща е в подобно състояние,само че дроба му не е опериран.ноември му правиха операция на главата.ходим при сп.хаджиев и пием натанал.не се повлиява от инжекцията,но вие може да опитате защото на всеки тя действа различно пък и няма много варианти.на много хора е помогнала ваксината ,така че не отлагайте



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: nano]  
Автор Sinn3r (непознат )
Публикувано19.02.06 06:05



Само ще кажа, че ракът на белия дроб е един от най-малигнените и бързо развиващи се карциноми. Истината е, че в 70-80 % от случаите се касае за дребноклетъчен карцином, който е иноперабилен и се "лекува" само с химиотерапия. Останалите 20-30% са едроклетъчните карциноми на белия дроб, които могат да се оперират. Въпреки това обикновено се хващат в много късен стадии,когато вече са дали метастази, дори и незабележими. Въпросът е защо лекарите не са приложили химиотерапия след операцията? Може би трябва да ги попитате лично и те да ви обяснят.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: Sinn3r]  
Автор paco77 (непознат )
Публикувано19.02.06 19:22



Никой не ми даде обяснения защо не му е проведена химиотерапия на баща ми. Забелязвам че сте с добри познания в тази област. Искам да споделя че при него карцинома е жлезист каквото и да значи това. Ако можете да ми разясните малко ще съм ви благодарен. Вчера той получи исхемичен инсулт и сега е в реанимация. Никой не ми дава никакви надежди за съжаление. Искам да попитам и какво значи иноперабилен ?

Редактирано от paco77 на 19.02.06 19:24.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: emma33]  
АвторJULL (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:08



Преди време бях чела за надеждно лекарство, конкретно за рак на белия дроб. Имаше публикувани резултати /включително и снимки на белите дробове/ на пациенти, успешно излекувани с него. Лекарството се нарича ВАРУМИН – произвежда се в Македония, а тук негов дистрибутор е д-р Михайлов – пулмолог. Телфонът, който аз имам е 0898 70 13 10 /надявам се да е актуален/. Последната информация за цената на лекарството беше 65 евро за 1 доза, но според случая може да се стигне до 4 дози на месец. Скъпо е, но нищо не пречи да се провери. Успех!



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: paco77]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:39



означава че не е за операция.съжалявам за баща ти-само да питам той кашли ли много и повръщал ли е.от какво получи инсулта-задушаваше ли се?питам заради моя баща,защото сме приключили с болниците и сега караме на догатки до къде е стигнал рака.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: нaнo]  
Автор paco77 (непознат )
Публикувано19.02.06 22:20



Баща ми имаше кашлица с която отделяше бял секрет. СУтрин не кашляше само вечер понякога повече друг път по-малко и така. Не се е задушавал макар че чат пат казваше че не му е достатъчно въздуха но с няколко по дълбоки вдишвания се оправяха нещата. Поддържаше температура . Инсулта не знам от къде се пръкна. СУтринта излезнах на работа махнах му и си казах ме чао. Към 10 часа майка звъни и реве казва прибирай се бързо че баща ти полудя. Прибрах се видимо нищо му нямаше като изключим това че не беше адекватен. Ходеше и викаше лягаше,ставаше и пак викаше. Това е на две на три ако ви интересува друго с което да помогна питайте.



Тема Re: rak na beliya drobнови [re: paco77]  
Авторsinn3r (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 01:49



Жлезист означава,че се развиват клетки, които могат да сектерират - един от двата варианта според вида на епитела (вид тъкан), от които произлиза рака. От рак на белия дроб боледуват 2 пъти повече мъже. Като цяло прогнозата на рака на белия дроб не е добра с оглед на късният стадии в който се хващат пациентите и метастазите, които вече са се развили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.