Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Casodex за рак на простатанови  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано27.03.09 10:35



След оперция fот рак на простатата и кастрация, баща ми две години вземаше Casodex 50 mg. PSA то беше 2,5. След това от касата му го смениха с Бикусан и той се влоши просто за 2-3 месеци. PSA - 1000. Някой знае ли дали някъде има Casodex на свободна продажба? Дали го внасят редовно, дали не е с изтекъл срок на годност? Някой знае ли дали го продават свободно в Гърция или Румъния? И мои приятели с гръцки произход ще питат, но и ако някой от вас знае, ще съм ви благодарна.

Засега Метастрона не е на дневен ред при нас.

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:31.



Тема Re: Casodex за рак на простатанови [re: Poзмapи]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано27.03.09 15:37



Тук има телефоните на някой, който продава една опаковка. Не знам още ли е в сила, но обявата е от 09 март 2009-та:



Може да се поръча по интернет от много места. Направи едно търсене на Гугъл и си избере от къде да го купиш.

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:35.



Тема Re:Casodex за рак на простатанови [re: Dimana64]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано27.03.09 15:58



Благодаря ти много за информацията. Междувременно наш близък пътува утре за Гърция и обеща да провери и купи. Проверих обявата, но на нас ни трябва от 50 mg.

А иначе аз нямам карта, за да пазарувам по интернет. А от чужбина как ще го доставят? За колко време?

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:41.



Тема Re: Casodex за рак на простатанови [re: Poзмapи]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано27.03.09 16:01



Доставят го по пощата, ако платиш за доставка с куриер, може до 3 дни.

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:41.



Тема Re: Casodex за рак на простатанови [re: Dimana]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано27.03.09 16:14



Разбрах, проверих в интернет, май в понеделник ще си направя карта и ще го поръчвам по този начин. Фирмата е канадска, така че за 10 дни ще дойде.
Ох, смаяхме се вече. Това българско здравеопазване е трагично.

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:41.



Тема Re: Casodex за рак на простатанови [re: Poзмapи]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано27.03.09 16:16



Провери ли обявата? Може да излезе по-бързо. Не знам обаче колко приемлива е исканата цена.

Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:42.



Тема Re: Casodex за рак на простатанови [re: Dimana]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано27.03.09 16:21



Проверих я - но не ме устройва, защото е 150 мг, а на нас ни тряБват 50.
На нашия близък сме му дали и картонче с фирмата - Astra Zeneka - то всичко стана за броени минути, разбрахме днес по обяд случайно, че ще пътува до Гърция. Иначе аз щях да си вземам отпуска другата седмица.
Принципно по-слабите са по евтини - 146 долара е опаковката от 28 таблетки по 50 мг.


Ще те държа в течение какво сме направили. Благодаря ти много.







Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:42.



Тема Re:Casodex за рак на простатанови [re: Poзмapи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.03.09 16:34



Позволих си да допълня името на темата, защото така ще се открива по-лесно. И мога да я сложа в справочника към съответната диагноза. Благодаря, че споделяте с нас важна информация.



Редактирано от Buba67 на 27.03.09 16:42.



Тема Re:Casodex за рак на простатанови [re: Buba67]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано30.03.09 08:23



Няма проблем, щом така е по-добре.

.
Чакам днес вечерта да ми се обадят, дали са успели да ми купят лекарството от Гърция и утре да отида да си го вземе и платя. От 50 mg e обаче.

В един американски сайт преди 3-4 години прочетох, че при повторно повишаване на PSA -то, препоръчват ударни дози.
Не знам дали на своя глава да го накарам баща ми да вземе по 3 хапчета на ден, да стане 150 mg, пък следващата опаковка да е вече направо от 150 мг. Защото нашите лекари провължават да твърдят, чe Бикалукса има същия ефект. Да, ама не.

И който не е патил, той не знае.



Тема Re:Casodex за рак на простатанови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (нервна)
Публикувано31.03.09 08:51



Та вчера доката пишех тук, ми звънна колегата, върнал се от Гърция и ми купил лекарството . И се грабнах, автобус и т.н. - на 150 км от моя град. Вечерта баща ми каза само - какви хора има само на този свят.

Та сега да продължа да питам - дали да си го взема по 1 таблетка от 50 мг на ден, или ударна доза от 150 мг? Нашите онколози казват, че това било остаряло схващане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.