Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема СЪВМЕСТИМОСТ НА ЛЪЧЕТЕРАПИЯ С ХОРМОНОТЕРАПИЯнови  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано07.05.09 14:54



Здравейте на всички,

Извинявам се за въпроса (на някого може да прозвучи и малко глупаво), но понеже съм дилетант си позволявам да го задам като отделна тема.
Излязоха част от хистологичните изследвания на майка ми. Това което пише в епикризата, накратко е:
"КЛИНИЧНА ДИАГНОЗА: ЦА ГЛАНДУЛЕ МАМЕ СИНИСТРА
Интрадуктален карценом на млечната жлеза
рТ1рN0pM0 G
Л. възли /отпрепарирани 8бр./ Във всички се установи хр. лимфаденит"
Все още чакаме резултатите за ХЕР2 и рецепторите.
Лекуващият лекар е казал, че не се налага химио терапия, а ще се започне направо с хормонално лечение. Ние обаче бихме искали да подложим мама (профилактично- ако въобще това е точната дума тук) на лъчетерапия. Въпросът ми е може ли да се прави лъчетерапия по време на хормонално лечение - въобще съвместими ли са? Ако да - колко курса (имайки предвид това, което пише в епикризата) и трябва ли да изчакаме известен период от време или да започнем с лъчетерапията, колкото е възможно по-скоро?
Предварително благодаря на всички ви за отговорите!
Приятен ден!



Тема Re: СЪВМЕСТИМОСТ НА ЛЪЧЕТЕРАПИЯ С ХОРМОНОТЕРАПИЯнови [re: ati74]  
Автор nelly_83 (непознат )
Публикувано07.05.09 15:48



ati74, моляте успокой се. Най-важното в момента е да излязат резултатите за ХЕР и рецепторите. Ако рецепторите са отр. няма да имате хормонотерапия!тя се прилага само ако рецепторите са положителни. Когато е готово изследването за ХЕР, ще имате повече яснота за това какво ви предстои (дали ще избегнете химиотерапия или не).След като имате готови резултати ще минете на онкокомитет, там онколозите ще решат какво ще е лечението ви за напред , в каква последователност и дали могат да се съвместяват. Стискам палци.Здраве и успех.



Тема Re: СЪВМЕСТИМОСТ НА ЛЪЧЕТЕРАПИЯ С ХОРМОНОТЕРАПИЯнови [re: ati74]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано07.05.09 15:50



Здравей ati74,изобщо не е глупав въпроса ти ,все пак ти тепърва се сблъскваш с този проблем и си длъжен да се интересуваш кое е най-доброто за майка ти.Аз незнам дали са съвместими хормоно с лъчетерапията,но ще споделя моя опит.Аз също съм оперирана от РМЖ и съм без химиотерапия,но след като минах 1 курс от 25 лъчетерапии,тогава започнах с хормоналната . Всичко това стана след като излязоха изследванията за HER2 и рецепторите,първо трябва да излязат резултатите.Дано съм ти помогнала малко .Успех



Тема Re: СЪВМЕСТИМОСТ НА ЛЪЧЕТЕРАПИЯ С ХОРМОНОТЕРАПИЯ [re: nelly_83]  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано07.05.09 15:51



Nelly_83,

Много ти благодаря за хубавите думи, мила!!!
Успехи и на теб-във всяко едно твое начинание!!!


Желая ти много здраве и щастие!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.