Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хистологични изследвания  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано29.04.09 08:45



Здравейте,

Искам да ви попитам нещо....Поставих въпроса си и в тема "Рак на гърдата 3", но реших да го постна и като отделна тема. Гърдата на майка ми бе оперирана на 08.04.2009 г. Извадена е тъкан за изследване. (отстранена е около 1/3 от гърдата) Хистологичните изследвания обаче още не са готови! Започнах много да се притеснявам. Тази неизвестност направо ме убива! Нормално ли е изследванията да се бавят вече повече от 20 дни? За колко време излизат обикновено?
Знам, че не може да се направи почти нищо докато не излязат изследванията и това, което ни остава е да чакаме и да се надяваме изследванията да бъдат възможно най-благоприятни, но също така искам да ви попитам дали междувременно трябва да правим нещо. От всичко, което прочетох в клуба реших да взема на мама ленено масло, алое вера, себърна вода, рибено масло и герисан. Пие също така сокове от моркови, цитрусови плодове и чай от коприва. Какво мислите? Достатъчно ли е това за момента ? Мислех си да поръчам още прословутият Натанал, сироп от бъз и някой др.добавки, но реших да изчакаме изследванията.
Предварително ви благодаря за всеки един отговор и съвет! Желая на вас и семействата ви много сили и кураж, за да можете да се преборите с коварната болест!!



Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: ati74]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.04.09 12:25



Ати, успокой се. Времето зависи от патолога и това колко хистологии има да гледа. Освен това дали е пуснал хирурга и изследването HER2? Защото лечението е адекватно, ако имате ясна представа дали тумора е хормонозависим. Поеми си дъх и изчакай резултатите. По-добре да изчакате 20 дни, отколкото да ви лекуват за един вид тумор, а да е трябвало да ви лекуват с точно обратното като вид лекарство. Добре си се спряла на соковете сутрин, но останалото, което изреди не давай наведнъж.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: Buba67]  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано29.04.09 13:38



Благодаря ти Бубе!!!
Не знам дали е пуснато HER2 изследване, утре ще се обадя да питам.
Следващият ми въпрос може да ти се стори глупав, но все пак.... В случай че не е пуснато, може ли да се вземе от същият материал или ще трябва друг и как става повторното му вземане?



Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: ati74]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.09 14:06



Не се притеснявай, материалът е при тях, друг не е необходим. А ти се поуспокой и не пускай едни и същи постинги в няколко теми.
Ние тук четем всичко, но засега не можем да ти помогнем, преди да излязат резултатите. Ще стискаме палци всичко да е наред!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: ati74]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.04.09 14:17



Не е глупав въпроса и не се притеснявай да питаш. Не е нужно да взимат друг материал. Използва се вече взетия. Повторно изследване се прави като си вземеш стъкълцата с материала от патолога и ги занесеш в друга лаборатория на друг патолог. Ако не е назначено HER2 от хирурга по време на операцията може да се наложи да си го платите /около 150 лв/. Ще ти сложа линк за HER2 да прочетеш защо се прави и какво са споделили миналите по пътечката.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: *jull**]  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано29.04.09 14:19



Благодаря ти за куража, който ми вдъхваш!
Извинявам се, за еднаквите постинги, но наистина съм притеснен. Няма смисъл да обяснявам точно на вас, как се чувства човек в борбата с неизвестността докато чака.
УСПЕШЕН ДЕН!!





Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: Buba67]  
Автор nelly_83 (непознат )
Публикувано29.04.09 17:56



ati74, вие откъде сте? Ако сте от София, след като излязат резултатите, повторете ги при доц. Светлана Христова в МА.
За съжаление, там пак се чака толкова и отново се плащат към 120-140 лв. Повторете не само Хер, но и рецепторите.
Стискам палци. Успех!

Редактирано от *jull** на 29.04.09 23:15.



Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: nelly_83]  
Автор naperville (непознат)
Публикувано29.04.09 21:35



Здравейте,става въпрос за съпругата ми скоро претърпя операция на рак на дебелото черво и и каза че няма метастази в коремните органи но като излезе хистологията от отстраненото черво са и казали че има увеличени лимфни възли и ще трябва да прави химиотерапия.Въпроса ми е увеличените лимфни възли метастази ли са или не и какво означава това?Благодаря ви



Тема Re: Хистологични изследваниянови [re: ati74]  
Автор naperville (непознат)
Публикувано01.05.09 14:28



Моля някой да ми разчете резултата от хистологията: 1. Дебело черво(ректум)-умерено към ниско диференциран,слуз продуциращ аденокарцином с трансмурална инфилтрация. 2 .Рез.линии(горна и долна)свободни от туморни елементи. 3 .Мезоректални лимфни възли 12 бр.-в един от тях масивна метастаза от слуз продуциращ аденокарцином останалите свободни от туморни елементи. СТАДИИ 3 ГРУПА 2 ; Т4 Н1 МО Благодаря Ви




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.