Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Черния дроб след химиотерапия?нови  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 19:39



Искам да попитам за възможно завишаване показателите на черния дроб вследствие проведена химиотерапия.Някой сблъсквал ли се е?Някакви мнения за Трансметил-а 500мг?
Благодаря предварително



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: nova]  
Автор Meчka (на мечока жена)
Публикувано05.08.08 13:18



Нормално е, химиотерапията нанася поражения на черния дроб. Трансметил е най-пречистеното лекарство на пазара, но и цената му е висока. Моят съпруг приема таблетки по време на цялата химиотерапия, а на вливки му слагат флакони в системата. Това поддържа показателите в норма, тъй като бяха завишени в началото. Препоръките за това за получени от гастроентеролог, мерките са профилактични. Смятаме след края на терапията да заменим с Есенциале Форте и Карзил. Преди два дни лекар (не гастроентеролог) ни каза, че по последни данни не се препоръчва много дълъг непрекъснат прием на Трансметил, а е добре на 3 седмици да се сменя с другите две лекарства.



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: nova]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 17:25



Почти всички режими на химиотерапия в различна степен увреждат чернодробните клетки, защото ги пренатоварват с метаболизирането на лекарствата. Все пак черният дроб е биохимичната лаборатория на организма. За щастие потенциалът му за възстановяване е огромен. Относно трансметил - представлява всъщност вариант на метионина. Страхотен медикамент, директен донор на сулфхидрилни групи и т.н. да не се отплесвам - единственият медикамент въобще, който бързо може да попълни запасите на черния дроб от глутатион - основен акнтиоксидант в организма. Който ви каже, че можете равностойно да заместите този медикамент с друг или не е в час или е синтезирал нещо ново





Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: MD]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 17:50



Показателите на черния дроб се покачват наистина. на мама се лсучи същото и с Карзил вече месец, всичко се възобнови в норма. Нямаме вече проблем, но все пак се правят изследвания доколкото аз знам и от това, което на нас се случи за да се разбере дали наистина са завишени от химиотерапията.



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.08.08 22:43



Докторе, като те чета все си задавам въпроса "какво сме правили без теб досега?" Благодаря ти.
И понеже ми е домъчняло за теб си мисля дали да не ти се "натреса" и на теб есента? Да видя как е компанията!
Неее, ще донеса изследване на скенер, да видите, че не е лесно да се отписва чишит като мен

И ще почерпя разбира се

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: vesela.bg]  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 15:17



Благодаря за мненията ви!Започвам и аз да пия Трансметил за около месец,препоръчаха ми го като най-доброто,но и най-скъпото,което всъщност било единствения недостатък на това лекарство.Ще видим след месец какви ще са резултатите.
Много здраве на всички



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: MD]  
Автор Meчka (на мечока жена)
Публикувано11.08.08 11:22



МД, много Ви благодаря за коментара. И на мен ми се стори малко претенциозно изказването за нуждата да се сменя Трансметил-а и не го направих, но е добре да се чуе и вашето вещо мнение. Още веднъж благодаря за вниманието.



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: nova]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано11.08.08 13:03



Nova, а колко струва една опаковка и само при завишени резултати ли се пие?



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: beblinka]  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 14:03



Аз си го взимам за 26 лв за опаковка,която се състои от 10 хапчета,пия по 2 хапчета на ден,следователно тия 26лв се дават за 5 дни.Трябва да се пие минимум месец,на мен ми предписаха поне 8 за около 40 дни.Дано има полза,но си е скъпичко за съжаление.....
На мен лично ми го предписа гастроентеролог ,след консултация, заради завишени стойности...Не знам в какви други случаи се предписва.....



Тема Re: Черния дроб след химиотерапия?нови [re: nova]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано11.08.08 14:11



мерси миличка и успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.