Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ДИАГНОЗА РАК НА РЕКТУМАнови  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 22:00



Здравейте!Радвам се ,че открих този клуб!И аз имам нужда от съвет, ако някой има информация сърдечно моля да ми отговори!
Преди месец на баща ми беше поставена диагноза - рак на ректума и след стреса от тази диагноза започнахме да търсим най-адекватно решение на проблема. В момента е на лъчетерапия и пие Кселода, а след като направи почивка от 1 месец,надявам се всичко да премине успешно, ще трябва да се оперира. Някой има ли информация за ВМА ендоскопска хирургия д-р Гърбев, за методиките с които работят, оперирал ли се е някой там? Моля Ви ако имате такава информация да ми отговорите, за което предварително Ви благодаря!

Редактирано от *jull** на 20.04.09 22:50.



Тема Re: диагноза рак на ректума [re: мaм]  
Автор ivailo_8OO3 (непознат )
Публикувано20.04.09 17:44



Баща ми се оперира във ВМА при Гърбев , доколкото знам е един от най-добрите в България заедно с шефа им - доц. Василев. И мисля че е единственото място в БГ където правят трансанална ендоскопска хирургия.
Клиниката им е на светлинни години от другите болници . Имат и техника и всичко , а стаите са като в 5 звезден хотел . Много сме доволни , ако имате възможност гледайте да се уредите там, защото е трудно. УСПЕХ !



Тема Re: диагноза рак на ректуманови [re: ivailo_8OO3]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 18:26



Трансанална ендоскопска хирургия се работи и в Университетската болница в Стара Загора, а вероятно и в много други клиники в страната. Това е просто една семпла методика за тумори в по-ранен стадий. Моето лично мнение е, че не бива да се практикува от хора без опит в голямата онкохирургия поради опасността да се надценяват възможностите на метода. Аз я практикувам много предпазливо и само за начални тумори на ректума. Ако се оперира неиндициран пациент обаче - отваряме за него кутията на Пандора. При условие че провеждате предоперативна лъчетерапия най-вероятно се касае за по-напреднал тумор неиндициран за тази методика.



Тема Re: диагноза рак на ректуманови [re: MD]  
Автор ivailo_8OO3 (непознат )
Публикувано20.04.09 19:21



Не съм толкова наясно с трансаналната ендоскопска хирургия , просто си спомних в момента че докато баща ми лежа там точно този Гърбев за който пита госпожата защитаваше дисертация на тема Т.Е.Х. и коментираха че е в час с тези операции и че ги прави добре,за това го написах . А иначе за индивидуалните случаи си има спецялисти които преценяват . Аз просто изразявам лично мнение че сме доволни от ВМА



Тема Re: ДИАГНОЗА РАК НА РЕКТУМАнови [re: мaм]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 18:48



Честито Възкресение Христово на всички!!!
Искам да споделя, че операцията на баща ми мина успешно.За съжаление МД е прав, наложи се да се направи колостома, но наистина екипа който го оперира беше много добър Доц. Василев,д-р Иванов, д-р Гърбев! Всички в клиниката бяха много внимателни и наистина там всичко е на ниво! Искренно им благодаря! Да са живи и здрави да помагат на на още много хора!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.