Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови  
Автор vlina (непознат )
Публикувано11.04.09 00:29



Здравейте! Нужен ми е спешен съвет от лекарите в клуба и от запознати с проблема хора Ще се опитам да съм кратка. Оперираха баща ми преди 15 дни. Изведоха му стома в края на тънките черва. Вече няма болки и може да се храни, макар и по малко. Проблемът е ,че е много отпаднал, леко дезориентиран. Само лежи, не проявява никаква активност, много е отмалял и постоянно дреме. В първите дни след операцията беше по-добре. Преди 2 дни се опита да седне, но колабира - кръвното е много ниско - под 90 на 60, дори е било 70 на 45. Разбрах, че подобно кръвно крие опасност от инсулт и че вероятно и умората и неадекватността са свързани с ниското кръвно. Баща ми не успява да поема много течности, а ги губи бързо (понякога след 15 минути поетата течност вече бълбука в торбичката през стомата). Вливат му глюкоза, два дни лечебна храна венозно, но кръвното си е ниско, а той съвсем е отпаднал. Дайте съвет, моля, как хора с подобна илеостома да се борят с дехидратацията, с ниското кръвно .... Моля всеки запознат с подобни проблеми да ми отговори. Изобщо за пациенти с илеостома намерих много малко. Спирам до тук. Не ви запознавах подробно с диагнозите, но сега ми се струва, че да отвори адекватно очи е най -важно... Благодаря Ви - много разчитам на вас!

Редактирано от *jull** на 14.04.09 15:07.



Тема Re: операция стома, проблем дехидратация, много нисконови [re: vlina]  
Автор mim.i ()
Публикувано11.04.09 10:15



Незнам доколко мога да съм полезна. Първо не можах да разбера дали е колостома или илеостома. Майчето ми е с двете - сиреч от двете страни на стомаха има торбички. В началото на тази година и махнаха пикочен мехур, а колостомата е от 2006 г. Незнам какво се случва с татенцето ти, но не се тревижи, че се пълни торбичката му. Това е добре, защото значи, че работи стомата. Съвета ми е /от опит с мама/ да пие много вода. Тя естествено ще си излезе в торбичката. Майка пие по 1.5 л на ден и постоянно я изпразва. За кръвното питайте лекаря, защото там не мога да кажа нищо. И наитнина си права - няма много хора с илеостома. Аз трудно намерих хора за обмен на опит. Ако мога нещо друго да помогна питай! Успех!



Тема Re: операция стома, проблем дехидратация, много нисконови [re: mim.i]  
Автор vlina (непознат )
Публикувано11.04.09 11:16



Доколкото разбирам при вас от самото начало е нямало проблем с кръвното,въпреки загубата на течности . Дано и при нас нещата се урегулират по-бързо ,защото така е много трудно и според мен опасно -тази сутрин кръвното пак беше 75 на 47 .Стомата му е сложена в края на тънките черва и макар че в разговор хирургът казва "колостома" , може би по -редно е да се определи като илеостома .Това ще го разбера точно от епикризата предполагам. Сега проблемът ни е свързан с тази неадекватност- по точно забравяне , което преди операцията , а и в първите дни след нея го нямаше . Тревожа се дали е само от ниското кръвно или е получил нещо като лек инсулт или ...С хирурга , а и с анестезиологът говоря вече няколко пъти , при което те назначават банки за оводняване . Мисля си , дали не са необходими консултации с кардиолог или невролог , евентуално скенер



Тема Re: операция стома, проблем дехидратация, много нисконови [re: vlina]  
Автор mim.i ()
Публикувано11.04.09 12:04



Ох, незнам какво да посъветвм. Може би трябва лекуващия лекар да прецени. Това с кръвното не ми се сртува добре. Трябва да си много настоятелна да му обърнат внимание. Аз така бягах след лекарите и исках да знам всичко за да мога да помогна после като си е вкъщи. Просто не ги оставяи да подминават проблема. Явно наистина не мога да помогна, съжалявам. Успех и скорошно оздравяване пожелавам.



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови [re: vlina]  
Автор vlina (непознат )
Публикувано20.04.09 02:13



ЯВНО НАИСТИНА НЯМА МНОГО ХОРА С ИЛИОСТОМА.
исках да попитам mim.i -след колко време излиза храната, която е приела твоята майка`При баща ми след около 2 часа,естествено-недобре усвоена. Какво правите за този проблем?
Много неприятно е честото отлепяне на торбичката-по 2- 3 пъти на ден ,а се старая често да я почиствам и въпреки всичко...С това как се справяте? Има и разранена кожа около стомата, която засега не успяваме да оправим.моля насочете ме ако някъде сте намерили отговор на тези проблеми. Благодаря!



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНО [re: vlina]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 03:53



Влина , не се притеснявай, при илеостома, това са усложнения, които са много неприятни, но неизбежни, трябва да пие много , много, много течности, и да се храни на често и по малко...за разран яването , перфектна хигиена и гледайте да бе остава влажно местото около стомата, трудно е , но ....се опитайте...отделно говорете за някакъв крем с хем успокояващо, хем подсушаващо действие....Успехове!



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови [re: vlina]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано20.04.09 18:24



Моят съпруг за обработване на раничките около стомата ползуваше цинкова паста. Намирам я за много ефективна - пробвайте, евтина е при това.
И още нещо - около стомата почиствах с едни мокри кърпички / ConvaCar / - дано не се приеме като реклама. Ако сте от София мога да ви дам за проба, имам още. Вярно старички са / на повече от 2 години/, но са в плътна опаковка и предполагам още са годни. Набавях си ги от вносителя на торбичките.
Желая ви всички най-хубаво! Поздрави



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови [re: vlina]  
Автор mim.i ()
Публикувано20.04.09 19:16



Ами мога да кажа и аз , че само хигиена и пак хигиена. Не знам след колко време трябва да озлиза храната, но майка се беше създала режим само утрин да ходи. След като влезе в болница отново се развали режима. Да, има болка и разраняване, но все още и ние търсим подходящият крем - всички на света опшитахме. Според кожата е явно.



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови [re: vlina]  
Авторvlina (Нерегистриран)
Публикувано07.06.09 23:45



От вчера корема на баща ми се поду изведнъж,точно от другата страна срещу стомата.през нощта имаше и болки. изтръпвам ,ако всичко се повтори.Моля се да е отнякаква храна и да се размине ,но ако е метастаза-може ли толкова бързо да се разрасне -за 2 дни. Преди това коремът му беше хлътнал,ядеше много, стомата течеше непрекъснато. Днес не яде. Коремът му е доста подут и твърд. Правихме нещо като клизма през илеостомата с 50 куб спринцовка-изхвърли малко храна и после само си течеше течност. Коремът си остана подут.Утре чак след обяд ще го види хирургът.Изтръпвам ако пак заговори за операция-от последната минаха само 2 м и половина. Ако сте имали подобно запушване или стоп ,какво правихте,само операцията ли е начин.Не знам дали ще я издържи, но и без храна и подут не се живее. Днес сме на системи у дома. Ох дано ,дано се размине.Дайте ми някакъв съвет за справяве с това раздуване на червата.Последно терапевтката ми предложида му дам през устата малко манитол-добре ,че е тя. Засега няма промяна. Ако има нешо като тапа от храна как да я освободим Спирам дотук Дано някой успее да ми даде съвет.



Тема Re: ОПЕРАЦИЯ СТОМА, ПРОБЛЕМ ДЕХИДРАТАЦИЯ. НИСКО КРЪВНОнови [re: vlina]  
Авторvlina (Нерегистриран)
Публикувано09.06.09 03:10



според хирурга ,който дойде днес баща ми има разраснали се метастази на коремната стена,а те притискат червата. Предложи операция без гаранция какво може да се направи реално. Болките на баща ми са силни,не успявам да ги овладея с традиционни средства. засега(да чукна( му помагат капки тилидин. Не зная как да постъпя-последната му операция беш преди 3месеца-оттогава е със стома.още е много слаб. ако няма операция близката перспектива е ясна,но и с операция ... човек се хваща като удавник...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.