Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА БЪБРЕКА - 2  
Автор diliana d (непознат )
Публикувано15.04.09 09:18



Темата започва



Здравейте,
за първи път се включвам тук, но съм изчела почти всичко в тази тема. Поводът разбира се е моят втори баща, на който му откриха рак на бъбрека Ноември месец. От тогава започна ходенето по мъките при нас.
Както повелява практиката на повечето лекари отписаха го още в момента, в който видеха скенера. Тумора беше в 4-та фаза с разсейки в белия дроб и тромб във вена Кава. Операцията беше невъзможна и ние започнахме да се лутаме от лекар на лекар и така стигнахме до Пирогов при д-р Тотев. Направиха емболизация на бъбрека. Което ще рече: запушват със спирала главния кръвоносен съд, който храни бъбрека и така се спира кръвоснабдяването на бъбрека и тумора. Още на 1-та седмица тумора се сви с 2 см. От там почнахме да мислим за операция отново. Но лекаря съвсем искрено ни посъветва да не я правим, защото всяка тежка операция е стрес за организма и имунитета. Плюс това емболизацията 99% означава операция. Разсейките в белия дроб също намаляха видимо. Почти всеки месец правим контролни скенери.
Другото, което искам да споделя с вас и се надявам, че мога да помогна е за една добавка/лекарство, което баща ми пие. Нарича се ММs и представлява хлор диоксид. Наши близки от Щатите ни казаха за него и си го поръчахме. Лекарството има прочистващ ефект и много засилва имунната система. Открито е от Американец, който го прилага за лечение на малария, спин и много автоимунни заболявания и най-вече при рак. Благодарение на добавките, които баща ми пие от всякакви видове чайове, гъби, котешки нокти, иглотерапии, ММС-а, той се чувства много добре и от даваните му 4 месеца живот от лекарите в момента вече е 6 месец, откакто откриха рака. Не се отказвайте да търсите лечение и алтернативи, има много, но има и много хора, които нямат интерес да се знае за тях. Ние имахме късмета да ни съдейства близка лекарка, която ни съдействаше с информация и контакти на специалисти. Пожелавам на всички вас и на близките ви много кураж и сили да се преборите с тази адска болест. Ако мога да бъда полезна с информация или контакти ще се радвам да помогна. Ако на нас не ни се беше помогнало, можехме да изгубим много ценно време.
Поздрави и не забравяйте, че съзнанието може всичко и сами можем да контролираме здравето си.

Редактирано от *jull** на 02.06.13 09:40.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.09 13:09



Браво Диляна,дано да даде Господ още много пъти по шест месеца да е добре баща ти.А за това Американско лекарство-хр.добавка ако може пиши по-подробно.то постинга ти е за добрата новина-темата.та всички да прочетат за доброто състояние на баща ти.

Светът е сцена!

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор Danito495 (Дани)
Публикувано15.04.09 14:57



Аз също се интересувам от това лекарство.Ако може повече информация.Благодаря.



Тема Re: Лечение с MMSнови [re: Danito495]  
Автор diliana d (непознат )
Публикувано15.04.09 15:56



Здравейте отново,
ще копирам превода на упътването, което имаме.
Ето го:
Това откритие на 21 в. може да спаси живота ви или живота на ваш близък.

Отговорът за СПИН, хепатит А,B и C, малария, херпес, туберкулоза, повечето форми на рак и много други тежки заболявания е открит. Повече от 75,000 болни са били включени в направените тестове в Африка.
Отделни тестове, поръчани от правителството на Мауи, са показали 99% идентични резултати на оздравяване. Повече от 60% от жертви на СПИН в Уганда са получили подобрение за 3 дни, а 98% със значително подобрение след 1 месец. Повече от 90% на заболели от малария са се подобрели в рамките на 4 до 8 часа. Десетки други болести са се повлияли благоприятно при вземане на MMS и успешно са контролирани. Може дори да се използва при настинки, грип, пневмония, ангини, брадавици, възпаления в устата и др.
Откривателя вярва, че информацията за откритието трябва да достигне до максимален брой хора свободно и безпрепятсвено. Книгата със всички подробности за MMS може да се свали безплатно от www.miraclemineral.org. В тази книга е описано всичко за откритието и как да се използва.


Колкото и невроятно да звучи, когато се използва правилно, имунната система може да използва MMS да атакува само тези бактерии, вируси и паразити, които са опасни за човешкото тяло, и НЕ атакува полезните бактерии и здравите клетки.


За да разберем MMS, трябва да разберем действието на хлорния диоксид, защото това е химичният елемент, който извършва процесите в тялото.
Хлорният диоксид е мощен експлозив. Той е използван за много индустриални нужди. Използва се за избелване на хартията, за избелване на тъкани, а най-известната му употреба е при причистването на водата и много пречиствателни станции в света го използват.
Няма да навлизаме в подробности как се получава химичното съединение на хлорния диоксид, но който иска може лесно да намери тази информация в учебниците по химия или в интернет.


Целта е да се внесе максимално количество хлорен диоксид в тялото, но не наведнъж. Трябва да го оставим да действа за няколко часа, за да може да бъде пренесен до всяка част на тялото. Но хлорният диоксид се разпада за минути. И за това на помощ идва киселината. Когато тя се добави към натриев хлорит, се предизвиква продължително отделяне на хлорен диоксид за около 12 часа.


Начин на приемане на MMS за ПРОФИЛАКТИКА

Приемането на MMS е много важно за нашето дълголетието. За съжаление все още не е доказано, но откривателя вярва, че то може да удължи живота ни с 25 год. Много възрасни хора приемат профилактично MMS и това ги прави устойчиви на всички характерни за възрастния организъм болести. Имунната система може да бъде 100 пъти по-силна от нормалното и тогава пневмония или грип не могат да нанесат вреди ако редовно се приема ежедневната доза MMS.
По-младите хора могат да взимат MMS за профилактика два или три пъти на седмица, но възрасните трябва да го вземат ежедневно.


ПЪРВОНАЧАЛЕН ПРИЕМ

Имайте в предвид, че всеки, който взима MMS за първи път, трябва да започне с не повече от две капки при първия прием. Причината е, че две капки няма да причинят гадене при тези, които са сравнително здрави. Ако има по-сериозни проблеми, тогава две капки ще причинят леко гадене в продължение на около 10 мин. В този случай, продължете да взимате две капки на ден докато гаденето спре да се появява. Тогава жече може да увеличите дозата на три капки. Продължете така докато стигнете 15 капки на ден и след това се върнете на 6 капки на ден и останете на това количество.

Начин на приемане:
Прибавете 2 капки MMS в чиста и суха чаша. Добавете 10 капки киселина и завъртете чашата, за да смесите двете съставки. Изчакайте 3 минути. Добавете ½ чаша ябълков сок. Изпийте веднага. Никога не използвайте портокалов сок или сок в който има добавен витамин C. Приемайте тази течност 2 пъти на ден

Увеличвайте с 1 капка на ден, като увеличавате и съответното количество киселина (1 капка MMS: 5 капки киселина). Ако се появи гадене, диария, болки в корема, световъртеж, намалете с една или две капки при следващия прием. Тези сиптоми са сигнал, че тялото изхвърля токсичните вещества навън. Увеличвайте броя на капките до 15 ако тялото ви ги приема без симптомите.

При деца: Започнете с 1 капка и достигнете до 2 капки на 12 кг тегло.

ПРИМЕРИ НА ПАТОГЕНИ В ЧОВЕШКОТО ТЯЛО И БОЛЕСТИ, ПРИЧЕНЕНИ ОТ ТЯХ:
Бактериални патогени:
- Възпаления на пикочния тракт;
- Перитонит;
- Салмонела, Е-коли;
- Туберколоза;
- Антракс;
- Токсичен шоков синдром;
- Пневмония;
- Ангина;
- Язви на стомаха;
- Лаймска болест.

Вирусни патогени:
- СПИН;
- Хепатит А, В, С, Д и Е
- Херпес;
- Гентални брадавици;
- Брадавици;
- Дребна шарка, Варицела, други шарки;
- Грип, настинки.

Протозоа патогени:
- Малария;
- Криптоспоридиосис;
- Болест Чага;

Гъбични патогени:
- Тения;
- Кандидиазис (цистит)
- Криптококозис

Паразитни патогени:
- Глисти.

Протеинови патогени:
- Болест „луда крава”
- „Кройцфелд – Якоб”

Аз имам снимана и цяла книга за това лекарство, но е на Английски език. С удоволствие бих помогнала на всички с каквото мога. Лекарството наистина не е някаква измишльотина.

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:38.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.09 16:34



Разбрахме добре за какво става дума.Сега ако обичаш кажи ни свободно ли се продава или с рецепта по аптеките в Америка.И само там ли го има в Европа не се ли продава и къде.И за колко време свършва едно такова шишенце.И накрая колко долара е това шишенце?Иначе звучи за мен напълно реално и логично .

Светът е сцена!

Тема MMSнови [re: flora bg]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано15.04.09 17:01



Фло, ето това намерих в Интернет.











Дано съм била полезна..

Гледай напред, не се обръщай назад !

Редактирано от ceceto на 15.04.09 17:04.



Тема Re: MMSнови [re: ceceto]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано15.04.09 19:27



Даже много

, благодаря, за което.

Е, аз си се харесвам.

Тема Re: MMSнови [re: _aaa!_]  
Автор diliana d (непознат )
Публикувано15.04.09 19:38



На нас лекарството ни го изпраща позната, която живее в Щатите Мисля, че не е необходима рецепта, а една опаковка (която всъщност включва няколко шишенца) е за 4 месеца; На нас ни всичко с доставката ни струва 200лв и чакахме около 2 седмици да го получим
Ако искаш мога да ти дам телефона на една жена, която може да ти съдейства с поръчката, аз мисля да го пия профилактично



Тема Re: MMSнови [re: diliana d]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано15.04.09 20:12



Благодаря Диляна, аз съм в Щатите

, просто благодаря за информацията, която е много ценна за всички нас. Искренно се радвам за вашия успех и пожелавам всичко да е наред и за в бъдеще!
Да, смятам, че е съвсем нормално да се пие с профилактична цел.

Е, аз си се харесвам.

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторonaj (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 20:50



diliana,ММS можели да се комбинира с други хранителни добавки.нали пове4ето са антиоксиданти.Ра3кажи малко пове4е



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: onaj]  
Автор diliana d (непознат )
Публикувано15.04.09 21:02



Ние го комбинираме с всякакви добавки и няма проблем. Всяко нещо да помогне по малко си е нещо. Баща ми пие чай от котешка стъпка, ударни дози котешки нокът, едни Швейцарски таблетки от зелен чай и ММС-а. Не мога да кажа кое точно му помага, но е факт че разсейките намаляват. Пробваме всичко, за което чуем. Иначе от ММС-а няма оплаквания, само на 9-тата капка го боля корема, но той се пие под схема и ако се появи неразположение дозата се намаля.



Тема Re: MMSнови [re: diliana d]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.09 21:07



Благодаря Диляна,благодаря информацията ме задоволява.

Светът е сцена!

Тема Re: MMSнови [re: ceceto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.09 21:09



Естествено,че беше полезна мила.Благодаря ти.Друго е като си го прочетеш на български.



Светът е сцена!

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: onaj]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано15.04.09 21:10



Давам ти цитат от постинга на Сесето: например от ябълки или грозде, но не портокалов сок. Не вземайте никакви антиоксиданти скоро след прием на MMS.. Не препоръчват и взимането на вит. С, защото намалявал антимикробното действие на препарата.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 21:31



Една от основните причини да се свие основният тумор + разсейките в б. дроб за мен е емболизацията на бъбречният карцином, това в момента +криотерапията е едно от оперативните лечения на спреднал се бъбречен тумор...добре е , че се е намерил хирург в Бг. да го направи...не казвам нищо лошо за ММС разбира се ...Още днес ще ида да говоря с моя приятелка , тя държи магазин за натюр продукти тук, със сигурност ще го има , интересно ми е тя какво ше каже ....





Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.09 21:39



Пиши какво ще ти отговори твоята приятелка мила.Съмняваш ли се нещо в ММС?

Светът е сцена!

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: _aaa!_]  
Авторonaj (Нерегистриран)
Публикувано22.04.09 08:35



diliana,какжо става с вас как сте



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторmansil (Нерегистриран)
Публикувано22.04.09 13:22



Аз съм на Сутент с отстранен тумор в десен бъбрек и разсейки в белия дроб. Вече съм втори цикъл и чакам скенер за да видя резултатите. Къде ходите на иглотерапия, защото аз ходя в Кюстендил там е су-джу терапия и нагряване с мокса, но ми е далече и неодобно честото ходене. Дайте съвети и за други алтернативи в лечението на тумор на бъбрека и разсейки в белия дроб.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: mansil]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано22.04.09 15:26



кангалаит намалява тумора в бял дроб до 30% при две серий на прием.скъпо е ,но отвори темата за кангалаит



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: ren51]  
Авторmansil (Нерегистриран)
Публикувано22.04.09 17:47



Къде да прочета за кангалаит? В коя тема да вляза?

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:41.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: mansil]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.04.09 18:20



Ето линка за Kanglaite:



Ще помоля, ако имате въпроси за лекарството, да го зададете в темата. Така информацията се събира и систематизира.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: mansil]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано22.04.09 19:37



за да те улесня извадих темата напред



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: ren51]  
Авторmansil (Нерегистриран)
Публикувано23.04.09 15:20



Благодаря за информациата, но савместимо ли е със Сутент, които пия? Питам за иглотерапиа или друг метод, защото
Сутент е нов препарат и е труден за приемане с билки или други лекарства. Това е прицелна терапия, а не химиотерапия.

Редактирано от *jull** на 23.11.10 16:34.



Тема Re: Ако мога да помогна с информация/re nansilнови [re: mansil]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано23.04.09 17:49



честно не знам,аз съм на химио, а и за сутена нищо не знам.Все пак ако си в БГ питай някой доктор те ако знаят поне дават информация



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: mansil]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.09 21:04



глотерапията, но при опитен китаец, съм сигурна , няма да ти навреди, даже ще ти помогне...при нея много добре се възтановява прекъснатата Чи енергия на главният енергиен проводник в тялото (споревд китайците)бъбреците...а при теб вероятно единият липсва ...така че според мен иглотерапията е добър избор...аз ходя редовно...

Поне 1-2 годишно...за профилактика е добре!



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторkot3412 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.09 22:02



Zdraveite, bih iskala da se obarna kam vas za pomosht. Jiveja v chujbina, na 28.04.09 otidoh po speshnost do BG tai kato tatko ot 2-3 sedmici ne se chuvstvashe dobre,v bolnicata v provinciata ne mu se obrashtashe dostatachno vnimanie, mojta cel be da otidem v Sofia i da go nastanja pri kompetentni i otgovorni lekari, za neshtastie se okaza che e rak na belia drob s pritisnata vena Cava, dori ni govorjat za metastazi v glavata...Shoka be ujasen, izhod i za sega njamame. Lekarite do tozi moment kazvat che raka e ogromen i zasjaga malka chast ot ljavata strana i goljama ot djasnata. Napravihme bronchoskopia, no s tezi bezbroij pochivni dni rezultata shte izleze na 13.05.2009. Tatko (69god)e vse po zle i zle, sestra mi se griji za nego, az v chujbina prekarvam moeto vreme na telephona, v misli, griji i s varzani race, 13.05 na vsichki ni se vijda mn dalech, tatko savsem si zagubi govora, i strada vse po-veche i po-veche chuvstvame se v bezizhodica, chakame, chakame a ni se struva che gubim cenno vreme. Nadejdata ni e diagnozata i naznacheno speshno lechenie (himioterapia). Molja vi ako moje da ni orentirate na njakade, da ni dadete savet kakvo moje da se pie, na kade da se obarnem, kakvo moje da napravim, kakvi lekarstva da snabdim, shte vi bada mnogo blagodarna, moje da mi pishete na vania.dunand@hotmail.com, blagodarja vi



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: kot3412]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.05.09 22:36



Здравей мила,

съжалявам за това, което ви се случва. Трябва да намериш сили и воля за поне двама човека-за себе си и за баща си. Тук девиза ни е: Нема начин да нема начин! Аз само ще те насоча към темите, които те интересуват, но по-късно ще се включат и знаещите по темата наши приятели от клуба.

Първо попрочети тук:



Добре е да зададеш следващите си въпроси в някоя от тези теми в линка за да може да се събира информацията на едно място за всички други, които ще влизат и ще се интересуват от същите неща.

Важно е да понатрупаш малко информация. След това поне ще знаеш какви въпроси да задаваш.

Само искам да те помоля ако нямаш кирилица да превеждаш написаното с функцията KREDOR горе вдясно на прозорчето, в което пишеш.



Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: kot3412]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.09 22:59



Може би ще се заинтересуваш и от алтернативните методи на лечение.
Имаме такава тема на първата страница. Прегледай я и ако имаш въпроси, питай!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ако мога да помогна с информациянови [re: kot3412]  
АвторДимaнa64 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.09 06:42



Виж и по-подробно в:



и в темата за Канглайт - китайско лечение на рак (продава се в Русия). Сложи в търсачката "канглайт" или "kanglite", "Kangalite" че не си спомням точно английската транскрипция.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор emm_O6 (непознат )
Публикувано14.05.09 16:25



diliana d,имам подобен проблем с баща ми. Моля те, да дадеш повече информация за д-р Тотев - как да се свърже човек с него и колко струва емболизацията? Предварително благодаря.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор kacanski (непознат )
Публикувано27.07.09 18:58



Заболяването на баща ви е много напреднало и затова са казали, че не е уместна оперативна интервенция. Емболизацията в никакъв случай не е равна на операция, но все пак е нещо, отколкото нищо. За да се лекува правилно е необходимо да се вземе по някакъв начин биопсия или от бъбрека/много опасно/ или от по-достъпна метастаза. При доказване на светлоклетъчен карцином може да се започне със Сутент по 1 табл. дневно от 50 мг за 2 месеца с контрол на тумора и разсейките. Всичко останало е компрес на дървен крак! Това е съвременното лечение на рака на бъбрека с разсейки! Препоръчвам консултация в ракова болница!!!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: kacanski]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 15:07



Майка ми е със светлоклетъчен карцином на десен бъбрек, отстранен на 08.07.09г. в Александровска от проф. Панчев. Хистология:pT3NxMx. Професора каза че няма разсейки в черен дроб и лимфни възли. Трябва да я регистрирам в Бургас. Преди операцията й правиха снимка на бял дроб -чист е. Дали има шансове??? Дано да има късмет. При нея това е лошо, че тя е много притеснителна и черногледа и в момента е в депресия. Незнам какво да й давам за имунната система, защото е много слаба. А карцинома го откриха съвсем случайно а един ехографски преглед. Ако някой иска да ми пише Email:radost74@abv.bg



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: radost74O1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.09 15:46



Здравей, Рadost!

В темата "Алтернативи срещу рака" (на главната страница) ще намериш много информация и съвети, подредени в подтеми (вкл. за отслабването). Мисля, че ще ти е полезна. А се надявам също да се включат хора, които са компетентни по конкретните ти въпроси.

В съдържанието на "СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ В КЛУБА" (също на главната страница) ще откриеш теми, свързани с психическото състояние на болните, споделено тук като личен опит - това са темите: ""Психотерапия на рака" и "Онкодепресия".

Колкото до диагнозата - липсата на метастази и чистите бели дробове са чудесна новина! Би трябвало и лекарите да са ви го казали.

Така че - борете се!
УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:43.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:27



Радост, отговорила съм ти доста изчерпателно в твоята отворена тема и заключена сега, незнам поради каква причина модераторите не са преместили мнението ми тук???там съм написала конкретни алтрнативи полезни ЗА БЪБРЕК най-вече...аз съм оперирана от бъбречен карцином точно на десен бъбрек...



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:34



Искам и да допълня, че ракът на бъбрекът е специфична, по-рядка диагноза и методите и за лечение доста се различават от другите ракови диагнози ,трябва да поддържаш и в изрядна форма останалият бъбрек...а това се прави с интересни, но доста различни от общоизвестните начини



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.09 23:41



Няма специална функция при модераторите за преместване на тема, а се използат стандартните "copy-paste".
Затова е за предпочитане авторът сам да го направи, за да върви с неговия никнейм.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:47



Да, аз съм минала по този път ...Т3 значи, че туморът е по-голям от 10 см.или около тях...Защо не са видяли дали има разсейки по лимфите или по далеч...Тази диагноза е с много добра прогноза ако , всичко е хванато на време....Къде ви беше операцията ?Дадоха ли ви няякакво лекарство след това-този тумор е нечуствителен към химиотерапия, но пък в моментът се лекува със Сутент -ново поколение лекарство така наречената таргед терапия ..атакува само раковите клетки..другият вариант са аджувантна терапия с Интерлевкин или Интерферон, незнам как точно провеждат лечението в България...Като допълнение може да пиете канела на таблетки или като чай-2 чаени лъжички в 500 мл вода, отделно една чаена лъжичка нишадър в 500мл вода пие се една глътка (ма яка )два пъти на ден...отделно лиции плодчета една шепа дневно-китайците са ми казали, че това е билката за повижаване Чи енергиата на бъбреците,отделно аз си взимам от тях чаъ за промиване на бъбреците , незнам сигурно в Бг., ако си от София при Китайските магазини ако попиташ биха ти дали...Другата билка , която бъбреците обичат е бяла бреза..Това за сега , пиши по-подробно за лечението и питай за всичко



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 09:47



Благодаря ти, uraa. Аз още се лутам в темите и искам да изчета всичко, защото тепърва събирам информация. Даже не бях чувала за този вид рак. Майка ми откри едно топче на крака си на прасеца/подбедрицата/, което е червено и я боли при допир. Дали е нещо притеснително. Големия проблем при нас е че тя не може да пътува и много често за да не й става лошо вървим много километри пеш. Опитваме се да следим сега и другия бъбрек, но в три дни направи три урини в три различни лаборатории и познайте... три различни резултата. 1/ отр. белтък и единични левкоцити.2/ полож. белтък, от 7-10 левкоцита и цилиндри 3/ отр. белтък,ед. ер., 6-7 левкоцита, кр. пик.к-на.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 09:53



Все още не съм отишла до Бургас и не сме започнали някакво лечение, но днес ще се обадя и ако мога да си запиша час ще е добре. Казаха ми, че се чака много и е голяма лудница. Uraaa ще ти пиша после да ти кажа какво лечение са ни изписали.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано06.01.10 16:21



Здравейте момичета,
аз изглежда съм нещо сбъркан,жзащото не мога още да се уплаша,жа като чета форума, си мисля че това е изключение. Докторите ми откриха рак на десния бъбрек преди 2 месеца, а бях отишъл заради болки при изхвърлчне на пясък от левия бъбрек. Казаха ми, че съм извадил късмет - туморът е малък, около 55 мм, няма разсейки и метастази. На 09.12.2009 го отстраниха в болницата в Русе. Днес ми казаха, че ми е готова епикризата и утре ще я взема.
Моля ако знаете начин да се боря с несправедливите ни закони да ми го посочите - рака ми го откриха в Чехия и намериха начин да ме уволнят, така че сега нямам болнични. Надявах се на социално подпомагане, но там има условие да не съм ходил в чужбина последната година. Това е несправедливо , защото там ме прогони безработицата и безпаричието - работих 2 месеца и с парите, които спечелих, успях да се върна тук и да платя здравните си осигуровки.
Ще съм благодарен на всяка идея за някаква парична помощ!

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:46.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: nik1357]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.10 16:29



Няма защо да си сбъркан, ако не изпадаш в истерия от диагнозата. Всеки по своему преживява.
Напиши какво пише в епикризата и какво лечение ти предлагат след това.
За социалните помощи имам два въпроса. Легално ли работи в Чехия? Следва дали са ти внасяни осигуровки за пенсия? За здравните разбрах, че си ги внесъл.
По принцип 6 месеца след диагнозата, дори да не работиш можеш да се явиш на ТЕЛК и след като ди дадат % инвалидност /над 50/ имаш право на пенсия.
А за уволнението - без разрешение от инспекцията по труда не могат да те уволнят, след като си със злокачествено заболяване. Има Наредба и използват незнанието на хората. Ако мине дето се казва.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: Buba67]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано06.01.10 19:05



Работих в Чехия легално,но не ме бяха водили на предварителен медицински преглед.когато останаха 12 дни до насрочената за 30.11.2009 операция ме заведоха на преглед и лекарката написа мнение че съм негоден да работя в завода.На следващия ден не ме пуснаха в завода и ми поставиха ултиматум да подпиша споразумение за прекратяване на договора или ще го прекратят едностранно и няма да ми платят заработката.
Пидписах.Заплатата си не получих.Бях дал кръв за автотрансфузия-отиде на боклука,защото здравната ми осигуровка отпадна от деня на уволнението и операцията в Чехия стна невъзможна.
Имам голямо желание да ги осъдя тия негодници.Мисля си ,че това, че са ме пратили без преглед на работа ,която според лекарката е опасна за здравето ми е достатъчно основание.
Как мога да постъпя

Редактирано от nik1357 на 06.01.10 19:07.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: nik1357]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.10 22:59



Трудна работа, при положение, че си разписал молбата за напускане. Това не пречи да се разходиш до Инспекцията по труда и да попиташ какво може да се направи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: Buba67]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано07.01.10 21:12



СВЕТЛОКЛЕТЪЧЕН БЪБРЕЧНОКЛЕТЪЧЕН КАРЦИНОМ НА БЪБРЕКА-4СМ,ФУРМАН 2-3
ТУМОРЪТ ПРЕМИНАВА СОБСТВЕНАТА СИ КАПСУЛА И ИНФИЛТРИРА ОКОЛНАТА МАСТНА ТЪКАН pT3NxMxG2
Назначиха ми Реалдирон и един месец лъчетерапия.
Чудя се дали да ходя на лъчетерапията,защото не знам дали ще ми помогне или
повече ще ми навреди.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано24.01.12 11:35



Здравейте. Не се радвам че се включвам в този форум, но уви случи се лошото и сега търсим помощ и решение :-) Баща ми е приет е Александровска болница и чака операция при която ще му махнат единия бъбрек в които се е развил тумор. Лошото е че на направения му скенер се виждат разнокалибрени окръглени лезии в белия му дроб. Дреме някаква надежда че това не са метастази от тумора в бъбрека а е нещо друго което се вижда по същия начин.
Виждам че от отдавна няма мнения в този форум, което сигурно е добър знак, но аз все пак да питам за всеки който може да помогне с информация. Какви са следващите стъпки в лечението? Практикувало се приемането на Сутент - чака ли се за да го изпишат или бързо се задейства процедурата? Доста е скъпо, лично закупуване налага ли се преди да се е задействал каналния ред, какъв е вашия опит? А има ли значение къде е диспансеризиран човека?
В търсене съм и на всякакви алтрнативи които са имали положителен ефект - проблема ми в случая е че нета е залят от информация за всякакви алтернативни методи - от билки и химически субстанции до диети и протоколи. Просто не знам към какво да се насоча. Естествено ще се съобразявам с настройката на баща ми, но много ме е страх защото той доста се е отчаял още преди операцията и не знам как ще го мотивирам да се бори. Моля който има положителен отзив от конкретно лечение, комбинация от няколко и въобще който сметне че може да помогне с мнение, да пише. Много ще съм ви благодарна :-)



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор Силвия Божинова (непознат )
Публикувано21.03.13 22:50



Здравейте " diliana d".

За първи път се включвам тук . Моля, да ми дадете малко повече информация за препарата ММs.

Ако имате координати или как можем да го поръчаме от Щатите, моля пишете ми.

Предварително Ви благодаря.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: Силвия Божинова]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано09.08.14 13:06



Снощи разбрах, че на нашия кум е поставена диагноза рак на бъбрека.


Моля за информация.
Изчетох написаното по темата. Пишете ми, ако знаете нещо повече или имате актуална информация.
На първо време ме интересува добър хирург и правилно поставена хистология.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: Viktoria 999]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.14 13:42



Погледна ли в "Бял и черен списък на лекарите"?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: *jull**]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано09.08.14 14:03



Уж погледнах... никъде не прочетох за хирург - уролог.
Дано някой ми помогне с полезна информация...
Много моля!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: Viktoria 999]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.14 18:40



Хирургът трябва да е и онколог. Като че ли най-добри отзиви намерих за
д-р Борис Цингилев, д-р Валентин Табаков и доц. Красимир Нейков от
Онкологията в София.
И за тримата мненията са, че са много добри специалисти и хора. Дано да е така.



П.П. Ако има други мнения, моля пишете, за да попълваме списъка на лекарите.
Както знаем, всеки в един момент опира до тази информация.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.08.14 18:54



Вики, изчакай, писах на жена от клуба ни която има това заболяване, но сигурно в момента неможе да отговори, предполагам, че при първа възможност ще се отзове.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Контактинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано09.08.14 21:38



Доц. Нейков приема в понеделник предиобед (отпуск до 18 август).
Д-р Табаков- вторник предиобед, д-р Цингилев- петък. 107 урологичен к-т, платен прием.



Тема Re: Контактинови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано10.08.14 08:29



Аз съм доволна от Доросиев в Пирогов - мисля, че беше шеф на 2-ра урология, но при нас проблемът беше друг. Споделям мнението си защото той ни беше препоръчан от друг лекар като много способен и така стана част от екипа при последната ни операция.



Тема Re: Контактинови [re: MamaD]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.08.14 20:17



Вики, отговорът на жената е НЕМОГА ДА ПРЕПОРЪЧАМ НИКОГО.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Контактинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано11.08.14 12:13



Благодаря ви, момичета!
Целувки на всички!



Тема Re: Контактинови [re: Viktoria 999]  
Автор niki6O (непознат )
Публикувано30.09.14 18:48



Здравейте,на 53 г съм и съм наскоро опериран от карцином на ляв бъбрек.Установи се на рутинен преглед ,нямах симптоми .Оперираха ме преди 2 седмици-нефректомия в Александровска болница .Още не ми е назначено какво лечение ще ми бъде предписано,но смятам да ползвам мнения и на онколози в чужбина .На предварителния скенер не се установиха разсейки ,беше направен седмица преди да бъде емболизиран бъбрека,но ще трябва да се прави допълнително ЯМР или скенер,предполагам.През този месец от емболизацията до операцията вземах алое вера гел,екстрат от черен орех,змийско мляко и други билки предписани ми от лечител във варна.В болницата прочетох за усилване на имунната система с ектрат от японски гъби,шийтаке,кордицепс,и също имюнмодулатор...някой ползвал ли е такива с това заболяване?Ще се радвам на всякаква информация от участниците тук..благодаря ви предварително



Тема Re: Контактинови [re: niki6O]  
Автор viara67 (член)
Публикувано01.10.14 22:13



Познавам човек, който е опериран от този вид рак преди повече от 10 години. Живее с един бъбрек, прави контролни скенери всяка година и няма проблеми. Самата аз съм с един бъбрек от 5 години, но поради друг вид рак, така че не мога да бъда полезна с някаква конкретна информация.



Тема Въпросинови [re: viara67]  
Автор magi61 ()
Публикувано30.10.18 19:23



Привет! Писах в темата з а простата -става дума за мъжа ми ,от там тръгнахме, а се оказа по належащо тумор в бъбрека. Освем тумора,има камъни и кисти и в двата бъбрека.Простата увеличена, дивертикул в пикочен мехур и така да се каже разбута ни се къщичката. Назначена е операция лапароскопска за вадене на бъбрека.Тумора е 7/7/9 но какъв е от скенера не пише. Въпросът ми е дали е удачно лапаро, а не отворена операция. В Мед.Академия ще бъде,но ми се иска още една консултация .Диверкула е течност, дали няма опасност при лапароскопска да се спука, или това е най-малкия ни проблем...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.