Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Автор kacanski (непознат )
Публикувано27.07.09 18:58



Заболяването на баща ви е много напреднало и затова са казали, че не е уместна оперативна интервенция. Емболизацията в никакъв случай не е равна на операция, но все пак е нещо, отколкото нищо. За да се лекува правилно е необходимо да се вземе по някакъв начин биопсия или от бъбрека/много опасно/ или от по-достъпна метастаза. При доказване на светлоклетъчен карцином може да се започне със Сутент по 1 табл. дневно от 50 мг за 2 месеца с контрол на тумора и разсейките. Всичко останало е компрес на дървен крак! Това е съвременното лечение на рака на бъбрека с разсейки! Препоръчвам консултация в ракова болница!!!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: kacanski]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 15:07



Майка ми е със светлоклетъчен карцином на десен бъбрек, отстранен на 08.07.09г. в Александровска от проф. Панчев. Хистология:pT3NxMx. Професора каза че няма разсейки в черен дроб и лимфни възли. Трябва да я регистрирам в Бургас. Преди операцията й правиха снимка на бял дроб -чист е. Дали има шансове??? Дано да има късмет. При нея това е лошо, че тя е много притеснителна и черногледа и в момента е в депресия. Незнам какво да й давам за имунната система, защото е много слаба. А карцинома го откриха съвсем случайно а един ехографски преглед. Ако някой иска да ми пише Email:radost74@abv.bg



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: radost74O1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.09 15:46



Здравей, Рadost!

В темата "Алтернативи срещу рака" (на главната страница) ще намериш много информация и съвети, подредени в подтеми (вкл. за отслабването). Мисля, че ще ти е полезна. А се надявам също да се включат хора, които са компетентни по конкретните ти въпроси.

В съдържанието на "СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ В КЛУБА" (също на главната страница) ще откриеш теми, свързани с психическото състояние на болните, споделено тук като личен опит - това са темите: ""Психотерапия на рака" и "Онкодепресия".

Колкото до диагнозата - липсата на метастази и чистите бели дробове са чудесна новина! Би трябвало и лекарите да са ви го казали.

Така че - борете се!
УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:43.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:27



Радост, отговорила съм ти доста изчерпателно в твоята отворена тема и заключена сега, незнам поради каква причина модераторите не са преместили мнението ми тук???там съм написала конкретни алтрнативи полезни ЗА БЪБРЕК най-вече...аз съм оперирана от бъбречен карцином точно на десен бъбрек...



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:34



Искам и да допълня, че ракът на бъбрекът е специфична, по-рядка диагноза и методите и за лечение доста се различават от другите ракови диагнози ,трябва да поддържаш и в изрядна форма останалият бъбрек...а това се прави с интересни, но доста различни от общоизвестните начини



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.09 23:41



Няма специална функция при модераторите за преместване на тема, а се използат стандартните "copy-paste".
Затова е за предпочитане авторът сам да го направи, за да върви с неговия никнейм.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: diliana d]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 23:47



Да, аз съм минала по този път ...Т3 значи, че туморът е по-голям от 10 см.или около тях...Защо не са видяли дали има разсейки по лимфите или по далеч...Тази диагноза е с много добра прогноза ако , всичко е хванато на време....Къде ви беше операцията ?Дадоха ли ви няякакво лекарство след това-този тумор е нечуствителен към химиотерапия, но пък в моментът се лекува със Сутент -ново поколение лекарство така наречената таргед терапия ..атакува само раковите клетки..другият вариант са аджувантна терапия с Интерлевкин или Интерферон, незнам как точно провеждат лечението в България...Като допълнение може да пиете канела на таблетки или като чай-2 чаени лъжички в 500 мл вода, отделно една чаена лъжичка нишадър в 500мл вода пие се една глътка (ма яка )два пъти на ден...отделно лиции плодчета една шепа дневно-китайците са ми казали, че това е билката за повижаване Чи енергиата на бъбреците,отделно аз си взимам от тях чаъ за промиване на бъбреците , незнам сигурно в Бг., ако си от София при Китайските магазини ако попиташ биха ти дали...Другата билка , която бъбреците обичат е бяла бреза..Това за сега , пиши по-подробно за лечението и питай за всичко



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 09:47



Благодаря ти, uraa. Аз още се лутам в темите и искам да изчета всичко, защото тепърва събирам информация. Даже не бях чувала за този вид рак. Майка ми откри едно топче на крака си на прасеца/подбедрицата/, което е червено и я боли при допир. Дали е нещо притеснително. Големия проблем при нас е че тя не може да пътува и много често за да не й става лошо вървим много километри пеш. Опитваме се да следим сега и другия бъбрек, но в три дни направи три урини в три различни лаборатории и познайте... три различни резултата. 1/ отр. белтък и единични левкоцити.2/ полож. белтък, от 7-10 левкоцита и цилиндри 3/ отр. белтък,ед. ер., 6-7 левкоцита, кр. пик.к-на.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Авторradost74O1 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 09:53



Все още не съм отишла до Бургас и не сме започнали някакво лечение, но днес ще се обадя и ако мога да си запиша час ще е добре. Казаха ми, че се чака много и е голяма лудница. Uraaa ще ти пиша после да ти кажа какво лечение са ни изписали.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕКА. Ако мога да помогна с информациянови [re: yraaa]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано06.01.10 16:21



Здравейте момичета,
аз изглежда съм нещо сбъркан,жзащото не мога още да се уплаша,жа като чета форума, си мисля че това е изключение. Докторите ми откриха рак на десния бъбрек преди 2 месеца, а бях отишъл заради болки при изхвърлчне на пясък от левия бъбрек. Казаха ми, че съм извадил късмет - туморът е малък, около 55 мм, няма разсейки и метастази. На 09.12.2009 го отстраниха в болницата в Русе. Днес ми казаха, че ми е готова епикризата и утре ще я взема.
Моля ако знаете начин да се боря с несправедливите ни закони да ми го посочите - рака ми го откриха в Чехия и намериха начин да ме уволнят, така че сега нямам болнични. Надявах се на социално подпомагане, но там има условие да не съм ходил в чужбина последната година. Това е несправедливо , защото там ме прогони безработицата и безпаричието - работих 2 месеца и с парите, които спечелих, успях да се върна тук и да платя здравните си осигуровки.
Ще съм благодарен на всяка идея за някаква парична помощ!

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.