Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Има надежданови [re: nelly_83]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано11.05.09 17:59




Ракът - ад или благословия.
Сайт за холистично лечение



Тема Кибернож лекува тумори безкръвно и безболезненонови [re: Dimana]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано16.05.09 06:18



Кибернож лекува тумори безкръвно и безболезнено
Автор: Труд онлайн
Нов, безболезнен и безкръвен метод лекува тумори, които са труднодостъпни и не подлежат на операция, съобщи БТА.
Технологията се нарича Cyberknife („Кибернож”), но името е подвеждащо, защото всъщност става дума за роботизирана система за лъчетерапия.
Двата най-важни компонента на Cyberknife са източникът на лъчи и роботизираната ръка, прикрепени един към друг. Източникът на лъчи може да спира на повече от 1200 точки по време на лечението, благодарение на прецизните движения на роботизираната ръка. В зависимост от предварително планираното лекуване, голям брой лъчи се насочват прецизно към тумора или заболялата област.
Това обясни проф. Кайхан Енгин - ръководител на отделението по радиоонкология в истанбулския медицински център "Джон Хопкинс", където се използва Cyberknife. Той допълни, че системата излъчва минимално количество лъчи, които не засягат здравите тъкани.
Кайхан Енгин твърди, че технологията е постигнала успех при около 85 на сто от пациентите с рак на белия дроб, близо 60-80 на сто са излекуваните пациенти с рак на панкреаса и 60-70 на сто - с рак на черния дроб.



Тема Re: ПРОЧЕТЕТЕ ТАЗИ КНИГАнови [re: Kaлoянa]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано18.05.09 22:54



Както ме помоли jull слагам инфото за тази

, която ми се стори направо страхотна.

Редактирано от *jull** на 20.05.09 13:15.



Тема Re: Откриха,,,нови [re: amazonian]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано18.05.09 23:04



За какъв вид лечения пишат в книгата? Аз съм извън България, но мога да помоля близки да ми я купят и изпратят. Обаче ми се иска да знам, за какво става дума в нея. Благодаря предварително!



Тема Re: Откриха,,, [re: amazonian]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.05.09 23:47



Казах ли ти да сложиш едно анонсче?!



"Совите не са това, което са..."

Тема Полезно [re: ren51]  
Автор Kaлoянa_ (минаващ)
Публикувано20.05.09 04:17







Тема Re: Полезно [re: Kaлoянa_]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.09 10:21



Много обнадеждаващо звучи, но нито дума не се казва, дали у нас се прави нещо в тази посока. Иначе отдавна по света се работи за ограничаване кръвоснабдяването на туморите.

А това, че бактериалните инфекции са и полезни в общия баланс на организма, също е известно отдавна.
Ето материал по този въпрос:



И още за добре познатите алтернативни практики:




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПРОЧЕТЕТЕ ТАЗИ КНИГА [re: *jull**]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано20.05.09 12:47



, за която писах преди няколко дни, е нещо като сборник от случаи на пациенти - преди всичко ракови, които официалната медицина е "отписала", но те са оцелели. Всеки има специфична история, не искам да преразказвам, най-добре е да се прочете. Продава се в аптеките на Лечител. Би могло да се каже, че това са "чудеса", като факторите са различни - в един случай алтернативно лечение, в друг случай психологическа подкрепа. Има едно момченце, което визуализирало как белите кръвни телца атакуват рака му (случаят е описан и от Джон Кехоу), друг решил "е,щом ми остава малко да живея, поне през останалото време ще правя това, което искам и няма да се съобразявам с други" и се оказало, че това за него е бил пътят да се избави от болестта, има случаи на молитва, на вървене по 8 км на ден или работа на открито, промяна в хранителния режим, промяна в характера (една добропорядъчна дама на средна възраст, след като разбрала, че и остават няколко месеца живот, казала "това е пълна глупост" и от там нататък започнала да псува, да подхвърля шеги на лекарите и да краде храна от кухнята - и наистина се оказало пълна глупост). Някои са преминали през химиотерапия и лъчетерапия, други - не. Много е интересно за жените с рак на гърдата - установено е, че тези, които са участвали в групи за самопомощ или психологическа помощ, имат по-висока продължителност на живот, при това осезаемо.

Ето че започнах да преразказвам - по-добре да спра дотук.

За Мравка: Ако си в чужбина можеш да си поръчаш , а също други книги на Марк Бараш. Просто напиши marc ian barasch в amazon.com

Интересът ми предизвика една негова статия .

Статията е на английски и това, което за мен беше интересно, е потенциалът за лична трансформация, който се съдържа в болестта. Той самият е бивш раков пациент. Докато другият автор - Карил Хиршберг, е лекарка, която е събрала 450 документирани случая на така наречената "спонтанна ремисия" - с други думи, необяснимо оздравяване.

Редактирано от *jull** на 20.05.09 13:12.



Тема Re: ПРОЧЕТЕТЕ ТАЗИ КНИГА [re: amazonian]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.09 13:08



Благодаря ти, ще се радвам, ако отвреме-навреме пускаш такава анонсирана информация.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 20.05.09 13:13.



Тема Re: ПРОЧЕТЕТЕ ТАЗИ КНИГА [re: *jull**]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано20.05.09 14:40



Благодаря, че ми сложи анонса аз съм регистрирана от две години, но пиша от около седмица и съм още малко неориентирана






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.