Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема аденома на простатната жлезанови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано09.09.09 07:35



Зеленият лазер - край на проблема с аденома на простатната жлеза





Тема Re: ДНК - маркеринови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано09.09.09 10:15



Да Jull, за бъдищи майки и бременни знам че се правят някакви ДНК тестове. Но д-р Миткова и екипа и е в отделен коридор, и те се занимават само с ДНК тестове, мутации на онкоболни (най-вече РМЖ и рак на простата). Целта на тяхното изследване е да се открият кой гени се повреждат при тези тумори, в какъв % се предават по наследство, и какъв % от тях водят до нови тум.заболявания. В момента в америка започва прилаганети на ново лекарство за да компенсират липсата на 2 най-често мутирали гени, които довеждат обикновено до развитието на РМЖ. Да се надяваме, че скоро генетиката и в БГ ще бъде развита на такова ниво и процеса ще може да бъде хванат още на ниво гени, години преди да започване на заболяването.





Тема финансовоRe: ДНК - маркеринови [re: nelly_83]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 10:52



Страничен "ефект" за всеки, който се тестува е, че резултатите от тестовете му се предоставят дори и без негово съгласие на здравноосигурителните компании.

Поне в САЩ това автоматично довежда до отказване на застраховка при ракови заболявания или многократно завишаване на таксата за подобна застраховка...

У нас никак не изключвам предвид мизерните средства в здравеопазването да приложат този челен американски опит....

Така, че от финансова гледна точка, аз бих препоръчал подобно изследване не само на онези, които могат да си го платят, но единствено на онези, които имат финанси за обезпечаване на бъдещо лечение при евентуално заболяване.

В САЩ това е оправдано, едно защото здравното осигуряване си е бизнес като всеки друг, но най-вече защото там и много добре развита профилактиката (за това компаниите плащат) - нещо, което у нас е все още в областта на фантастиката.



Тема финансовоRe: ДНК - маркеринови [re: Инфo]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано09.09.09 15:56



Инфо, бихте ли обяснили каква профилактика се провежда в САЩ, при това за сметка на компаниите? Или аз не съм "в час", или Вие грешите. Точно пък в Щатите да има нещо безплатно не ми е известно.



Тема финансовоRe: ДНК - маркеринови [re: Mpaвka]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 17:58



Не съм споменавал нищо за "безплатно". За сметка на застрахователните компании - т.е. те плащат, в зависимост от застраховката (дори и да не е"раково"-рискова): ежегодна мамография; за ДНК-рисковите се заплаща профилактична мастектомия (при съгласие на пациента и лекарска препоръка); ежегодни профилактични прегледи и изследвания на кръв, урина и прочие. Сигурно има и други профилактики. Нито едно от тези неща не се прави в БГ така да се каже "по подразбиране" от монополиста застраховател - Здравната каса.



Тема OncoLinkнови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.09.09 20:20





Bеer? Mоre?



Тема CyberKnife вече и в Пловдивнови [re: bira_more]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.09.09 22:28







"Совите не са това, което са..."

Тема K2 Mediline Europeнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.09 23:43



Постингът е на synchoslava:

Здравейте

От много време не съм писала, вижте какво ми попадна наскоро и реших да постна, може да е от полза на някой: . На сайта има най-различно инфо за лъчетерапия, сайбър найф и пр.

С вяра и малко повече късмет напред!

"Совите не са това, което са..."

Тема ДЕТОКСИКАЦИЯ ПРИ ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано05.10.09 09:52



това го прочетох в живот и здраве.

Редактирано от *jull** на 05.10.09 15:24.



Тема Безплатни измервания на костната плътностнови [re: EFO75]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано05.10.09 20:56








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.